banner461

Nevşehir Milletvekili Açıkgöz Senegal'de...

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, TBMM Divan Katip Üyesi ve AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Batı Afrika ülkesi Senegal'i ziyaret etti.

Nevşehir Milletvekili Açıkgöz Senegal'de...
27 Ocak 2020 Pazartesi 21:42

banner143
banner134

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, TBMM Divan Katip Üyesi ve AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Batı Afrika ülkesi Senegal'i ziyaret etti.

Senegal’in başkenti Dakar’a bir dizi ziyaretlerde bulunan AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz açıklamasında;" Senegal’deyiz. Senegal Milli Eğitim Bakanlığı Genel Sekreterini Nevşehir heyetimizle ziyaret ettik. Dost iki ülke arasında eğitimde işbirliği konusunda verimli istişarelerde bulunduk.‬

Açıkgöz, Dakar İslam Enstitüsü'nde öğrencilerle biraraya geldi.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz şu açıklamalarda bulundu;"‪Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdogan’ın liderliğindeki #Türkiye, dünyanın en güvenilir ülkesidir.‬

Senegal’in başkenti Dakar’da bulunan Dakar İslam Enstitüsünü de ziyaret ederek, burada eğitim gören kardeşlerimizle tanışma fırsatı bulduk. Türkiye’ye ve Cumhurbaşkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan’a olan muhabbetlerine, sevgilerine şahitliğimizde aziz hemşerilerimizin de selamlarını kardeşlerimize ilettik.

Afrika'nın geleceğini, bu ilim yuvaları belirleyecektir. İnşallah buradan yetişen öğrenci kardeşlerimiz, kendi destanlarını yazacaklar. Bizler, Türk milleti ve devleti olarak, güzel Afrika insanlarının her zaman dostu olduk; olmaya da devam edeceğiz. Kurduğumuz gönül köprüleri, bizleri gönüllerde buluşturuyor. Bunun ilk adımı da eğitimdir. İnşallah Afrika, yeniden diriliş diyecektir. Doğal zenginlikleri, kültürel birikimi ve gönlü sevgiyle dolu insanlarıyla kendini yeniden inşa edecektir. Dünyanın sevgi ve merhamet eli Türkiye’de onlarla el ele gönül gönüle olmaya devam edecektir." dedi.

Milletvekili Açıkgöz'e Senegal ziyaretlerinde Nevşehir İl Genel Meclis Başkanı Gürbüz Dinç ve İş insanlarıda eşlik etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.