banner461
banner195

Nevşehir Milletvekili Aday Adayı Av. Hüsnü Güneş Kimdir?

Çocuk yuvasından avukatlığa, Azmin zaferi; Av. Hüsnü Güneş Hakkında Bilmeniz Gerekenler...

Nevşehir Milletvekili Aday Adayı Av. Hüsnü Güneş Kimdir?
12 Şubat 2015 Perşembe 20:02

banner143
banner134
Çocuk yuvasından avukatlığa, Azmin zaferi; Av. Hüsnü Güneş  Hakkında Bilmeniz Gerekenler...
 
 
İşte AK Parti Nevşehir Milletvekili Aday Adayı Av. Hüsnü GÜNEŞ'in hayatı...
 
Babası ölünce anne sıcaklığından da mahrum kaldı Hüsnü Güneş. Annesi henüz 5 yaşındayken yuvaya bıraktı onu. Büyüyüp genç olduğu yuvadan, azmi sayesinde hukuk okuyup avukat olarak ayrıldı Hüsnü Güneş.
 
 
HÜSNÜ daha beş yaşındayken annesinin, ‘‘Artık sen hep burada kalacaksın’’ dediği Ürgüp Çocuk Yuvası'nın kapısına getirildiğinde, kaderin kendisine çizdiği yolu kabullenmişçesine hiç ağlamamıştı.
 
Annesi Eşe Güneş, çiftçi olan kocası daha 26 yaşındayken bir trafik kazasında aniden ölünce hayatta yapayalnız kalmıştı. Beş yaşındaki oğlu Hüsnü ve karnındaki Levent ile birlikte. Ne yapılacak, nasıl geçinilecekti?
 
Dedesi karşı çıktı
 
 
Doğdukları Nevşehir'e bağlı Gülşehir İlçesi'nin Yüksek Köyü'nde, benzer durumda bir çocuk, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu SHÇEK'e ait Ürgüp Çocuk Yuvası'na verilmişti. Acaba Hüsnü de verilebilir miydi? Dedenin karşı çıkmasına rağmen karar verildi ve bugün avukat olarak adalet arayışına giren Hüsnü'ye, çocuk yuvası yolu göründü. Yuvaya verilecek her çocuğa, hediyeler, ayakkabılar alınırdı. Hüsnü de, böyle hediyeler içinde annesiyle geldi Ürgüp Çocuk Yuvası'na.
 
Geceleri çok ağladım
 
 
Annesi ona artık hep burada kalacağını söylüyordu. Hayatta insanın en güvenebileceği kişi ona, ‘‘Artık beraber değiliz’’ diyordu.
 
‘‘Gözlerim dolu dolu olmuş ama ağlamamışım. Ancak kendisine 'beni burada bırakma' demedim. Sonra gecelerce çok ağladım. Yalnızdım. Tek başımaydım. Etrafımda hoca, öğretmen vardı ama hiçbiri annem değildi’’ diyen Hüsnü Güneş, yaşamdaki zorlu mücadelesine bu yuvada başlıyordu. Yuvada ilk gördüğü ve korktuğu, daha sonra da çok sevdiği kişi Bekçi Mehmet olmuştu.
 
Annesi evlendi
 
 
Başladığı ilkokulda, bütün dersleri 'Pekiyi' idi ve düzenliydi. Yaz döneminde, köyüne annesine de gönderiyorlardı Hüsnü'yü. Bu arada kardeşi Levent doğmuş, ancak o dedenin bu kez daha katı tavrıyla yuvaya verilmemişti. Annesi ise babasının ölümünden bir süre sonra evlenmiş ve iki çocuk sahibi daha olmuştu.
 
İlle de huhuk dedi
 
 
Nevşehir Lisesi'nde de Hüsnü'nün başarısı sürdü. Lisede derslerdeki başarısının yanı sıra masa tenisi, liselerarası satranç birincilikleri olan, futbol oynayan Hüsnü, üniversite sınavlarında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Kütüphanecilik Bölümü'nü kazandı. Bu süre içinde bir yıl Bahçelievler Çocuk Yetiştirme Yurdu ve altı ay kadar da Yeldeğirmeni Çocuk Misafirhanesi'nde kaldı. Kütüphanecilik bölümünü gitmeyen Hüsnü, 1992'de yeniden girdiği üniversite sınavlarında hedeflediği İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni kazandı. Üniversite hayatı boyunca da Atatürk Öğrenci Yurdu'nda kaldı.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
nevsehir - 3 yıl önce
adam gibi adam yolun acik olsun...
Avatar
vatandaş - 3 yıl önce
duygu sömürüsüyle başlayan işten hayır gelmez.
Avatar
MEHMET - 3 yıl önce
yakişir kardeşime helal olsun
Avatar
gercek - 3 yıl önce
hayirli olsun vekil olarak gormek istiyoruz
Avatar
köse - 3 yıl önce
Bu yazılanlar film değil hayat yaşam sömürü ile alakalı olan ne görünen köy kılavuz istemez ışık var nevşehirimizin böyle yaşamı bilen insanlara ihtiyacı var bize tabandan gelen lazım tavandan bakan değil
Avatar
bilen bilir - 3 yıl önce
yakışır kardeşimize , öncelikle hayırlı olsun inşallah vekil olarak görmek istiyoruz.
Avatar
SARI - 3 yıl önce
dürüst insan yolun açık olsun hayırlı uğurlu olsun
Avatar
avukat - 3 yıl önce
hayat hikayesi bu kadar detaylı olunca belli ki kendisi anlatmış olup biteni.allah kimseye nasip etmesin böyle zorlu bir hayat ama ne gerek vardı kendisini tanıyan biri anlatsaydı bunları neyse kendi anlatınca popülerite peşinde koşmuş gibi anlaşılıyor...