banner461
banner195

Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz’den 10 Kasım Mesajı

AK Parti Nevşehir Milletvekili Sayın Mustafa AÇIKGÖZ , "Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün Vefatının 77. Yıl dönümünü minnet ve şükranla andıklarını belirtti.

Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz’den 10 Kasım Mesajı
09 Kasım 2015 Pazartesi 14:10

banner143
banner134
 AK Parti Nevşehir Milletvekili Sayın Mustafa AÇIKGÖZ , "Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün Vefatının 77. Yıl dönümünü minnet ve şükranla andıklarını belirtti.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’ i, ebediyete intikalinin 77. Yıl dönümünde saygıyla yâd ediyorum.

Milletimizin tarihten gelen devlet anlayışı ile aziz milletimiz hiçbir zaman esarete boyun eğmeyerek yaşadığı toprakları kendisine vatan edinmiştir. Milli birlik ve beraberlikle cumhuriyetimizin kurulması için azim ve kararlılıkla mücadele etmişlerdir.

Atalarımızın ve aziz milletimizin bize yüklediği sorumluluk gereği ülkemizi daha ileri, daha müreffeh bir ülke haline getirmek için çalışıyoruz. Gazi Mustafa Kemal’ in “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.” özdeyişiyle milletimizin birlik ve beraberlik içerisinde, millet iradesinin yönetime yansıdığı ileri demokrasi ve güçlü devlet anlayışını ülkemizde hâkim kıldık. Türkiye artık özgüveni yüksek bir ülke olmuştur.

Milli birlik ve beraberliğimizi bozmaya yönelik saldırılarla karşı karşıya kaldık, bu tehditlere karşı verdiğimiz mücadelede kayıplarımızın ve öncelikle şehitlerimizin acısını gönlümüzde taşıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal’ in milletimizin zor anında verdiği mücadelede, milletle zorlukların üstesinden geldiğini tüm dünyaya gösterdiği gibi; milli birlik ve beraberlik, kararlılık ve sağduyu ile başarılı olacağımıza inancımız tamdır.

Hacı Bektaş-i Veli’ nin “Bir olalım, iri olalım, diri olalım.” felsefesiyle barış ve kardeşlik içerisinde, ilk günkü kararlılıkla hep birlikte Türkiye olarak 2023 hedeflerimize ulaşmak için çalışacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle, vefatının 77. Yıl dönümünde, Kurtuluş Savaşı’ mızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyorum.

 

 

                                                                                                    Ecz. Mustafa AÇIKGÖZ

AK PARTİ Nevşehir Milletvekili


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.