banner461
banner195

Nevşehir Milletvekilleri Yemin Edecekler!

27. Dönem Nevşehir Milletvekilleri 7 Temmuz Cumartesi Günü Yemin Edecekler!

Nevşehir Milletvekilleri Yemin Edecekler!
06 Temmuz 2018 Cuma 16:34

banner143
banner134

27. Dönem Parlamentosu, milletvekillerinin ant içme töreni için (Yarın) 7 Temmuz Cumartesi için saat 14.00'te toplanacak.

24 Haziran 2018 resmi olmayan seçim sonuçlarına göre Nevşehir'i Ankara'da Mecliste temsil edecek isimler AK Parti'den Mustafa Açıkgöz ve Yücel Menekşe ile CHP'den de Faruk Sarıaslan 7 Temmuz Cumartesi Günü Yemin Edecekler!

Milletvekilleri seçim çevresi, soyadı ve adlarının alfabe sırasına göre ant içecek.

İşte Milletvekillerinin, göreve başlarken okuyacağı ant metni şöyle;

"Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma; hukukun üstünlüğüne, demokratik ve laik Cumhuriyete ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma; toplumun huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve Anayasaya sadakattan ayrılmayacağıma; büyük Türk Milleti önünde namusum ve şerefim üzerine andiçerim."

Milletvekilleri bu metni okuyarak ant içip görevine başlayacak. 

MUSTAFA AÇIKGÖZ KİMDİR?
Ecz. Mustafa Açıkgöz, 1970 yılında Nevşehir merkez ilçeye bağlı Çardak köyünde doğdu. İlk ve orta eğitimini Ürgüp Merkez Bahçeli Köyü’nde, lise tahsilini Antalya Özel Lisesi’nde tamamladı. 1988 Yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni kazandı. Üniversite yıllarında 1990 da Tıbbi Bitki Araştırma Merkezi Başkanlığı’nı da yürüttü. 1992’de Eskişehir Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni tamamlayarak mezun oldu. 1998-1999 yılları arasında 18 ay yedek subay olarak İstanbul da vatani görevini yerine getirdi. 1993 yılında Nevşehir merkezde serbest eczacı olarak çalışma hayatına başladı. 22 yıldır Nevşehir de eczacı olarak sağlık sektöründe çalışmakta. Eczacı Mustafa Açıkgöz, Evli ve iki çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir. Eczacı Açıkgöz 7 Haziran 2015 seçimlerinde de AK Parti’den Milletvekili olarak seçilmişti.

YÜCEL MENEKŞE KİMDİR?

1 Nisan 1963'te Nevşehir'de doğdu. Baba adı Halil, anne adı Nazik'dir. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun oldu. Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile yürütülen "Meslek edindirme eğitim programları"nda öğretmenlik ve yöneticilik yaptı. Nevşehir'in ilk özel okulunda 17 yıldır kesintisiz olarak Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor. Menekşe, Ak Parti Nevşehir İl Teşkilatının kuruluşunda ve sonrasında aktif olarak görev aldı. 28 Mart 2004, 29 Mart 2009 ve 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Belediye Meclis Üyeliğine seçildi. 10 yıl süreyle Nevşehir Belediye Başkan Vekili olarak görev yaptı. Orta düzeyde İngilizce bilen Menekşe, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Faruk Sarıaslan kimdir?

Nevşehir'in Kozaklı ilçesi, Kanlıca beldesinde doğdu İlk ve orta öğrenimini Kozaklı'da tamamladıktan sonra Kayseri Lisesinden, 1979 yılında Ankara Üniversitesi, Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 1981 yılından itibaren Ankara Barosuna kayıtlı olarak avukatlık mesleğini sürdürmektedir. 1990-1992 yılları arasında Ankara Barosu Yönetim Kurulu Üyeliği, 2001 -2002 yıllarında Türkiye Barolar Birliği İnsan Hakları Komisyon Üyeliğinde bulundu. 2002 yılında CHP'nin Nevşehir birinci sıra milletvekili adayı oldu. Evli ve iki çocuk babası. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.