banner461
banner195

“Nevşehir Temsil’de Geriye Düştü”

AK Parti Nevşehir Milletvekili Aday Adayı Ömer Yılmaz, son dönemlerde Nevşehir’in Ankara siyasetinde ve Türkiye Büyük Millet Meclisinde temsil konusunda geriye düştüğüne dikkat çekti.

 “Nevşehir Temsil’de Geriye Düştü”
23 Şubat 2015 Pazartesi 17:52

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) AK Parti Nevşehir Milletvekili Aday Adayı Ömer Yılmaz, son dönemlerde Nevşehir’in Ankara siyasetinde ve Türkiye Büyük Millet Meclisinde temsil konusunda geriye düştüğüne dikkat çekti.

Yıllardır Ankara siyasetinin içerisinde bulunan bir isim olarak bu özleme son verebilecek deneyim de bulunduğuna dikkat çeken AK Parti Nevşehir Milletvekili Aday Adayı Ömer Yılmaz, Nevşehir’in son dönemlerde MYK Üyeliği, Genel Başkan yardımcılığı ya da bakanlık düzeyinde temsil edilemediğini, bunan da son dönemlerde ciddi oranda bir eksikliğinin hissedildiğini dile getirdi.

AK Parti Nevşehir Milletvekili aday adayı Ömer Yılmaz, “1965 Yılında Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinin Kızılağıl köyünde dünyaya geldim. İlk, orta ve lise ve Üniversite tahsilimi Ankara da tamamladım. Babam Öğretmen di o nedenle tayininin çıkması dolayısıyla orada tahsilimi tamamladım. Kültür bakanlığında 4 yıl süren bir memuriyet hayatının ardından, Nevşehir Milletvekili Abdülkadir Baş’ın 10 Yıl süreyle TBMM’de danışmanlığını yaptım. 2002 Yılında AK Partinin kurulmasıyla birlikte AK Parti Tokat ve Kırıkkale milletvekillerinin danışmanlığını yaptım. Sincan belediye başkanının baş danışmanlığını yaptım. Özellikle Abdülkadir Baş ile çalışırken her ay köyleri, ilçeleri ve beldeleri ziyaret ettik. Teşkilatlarla bir araya geldik. Bağımızı hiç koparmadık. Nevşehir’in sorunlarını biliyorum. Bunca senedir edindiğim izlenimler doğrultusunda son dönemlerde Ankara’da Nevşehir’in güzlü bir şekilde temsil edilmediği kanaatindeyim. Geçtiğimiz dönemlerde Nevşehir çok önemli siyasetçiler çıkardı. Ankara siyasetine damga vuran Merkez Karar Yürütme Kurulunda, Genel Başkan Yardımcılığında, Bakanlıkta görev yapan milletvekillerimiz oldu. Nevşehir halkının AK Partiye olan ilgisinde ve bağlılığında Parti içerisinde ve temsil edilme konusunda Nevşehir son dönemlerde geriye düştü diye düşünüyorum. Allah izin verirde aday gösterilir, seçilirsem yıllardır edindiğim tecrübe ve çevre ile bu özleme son verebileceğimi düşünüyorum” dedi.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
nevköylü - 3 yıl önce
Nevsehire siyaseten atanan değil.siyasette atılgan insanlar lazım. Yoksa koy görünümlü şehir olarak kalmaya mahkum..
Avatar
Heleee - 3 yıl önce
sen kalk gel uzak diyarlardan benim partimin vekillerini karala. bak aslanım sana buralarda ekmek yok herhalde emekliliğin geldi vekillikten emekli olabilmek için aday olup seçilmek niyetindesin madem bu kadar aslandın hiç gittinmi vekillerin yanına memleketime ben ne yapabilirim dedinmi hiç geç bunları iyi bir basın açıklaması olmuş tebrik ederim amacını anladık...
Avatar
gulenadam - 3 yıl önce
Ömer bey sizi destekliyoruz. Bu konuya ilk değinen sizsiniz tbrkler. Bu eleştiri değildi gerçeklerdi millet iyi idrak ediyor ve takip ediyor.gonlumuz sizinle.bol sanslar
Avatar
nevşehir - 3 yıl önce
gerçek vekil ömer yılmaz
Avatar
Nurullah DEMİRCİ - 3 yıl önce
beyefendi durumu gayet güzel anlatmış memleketim temsil edilemiyor
Avatar
isbilmezler.. - 3 yıl önce
Nevsehirin en önemli sorununa değinmiş.milletvekilleri bürokrasiden yoksun...
Avatar
Memleketim - 3 yıl önce
Ömer Bey ile Nevşehir'in bir adım öne çıkacağı anlaşıldı
Avatar
Tekin - 3 yıl önce
Ömer bey yıllardır Anakarada siyasetin içinde yetişmiş her türlü girişkenliği samimiyeti ve tecrübesi ile Nevşehiri mecliste en güzel şekilde temsil edeceğinden kimsenin şüphesi olmasin..