banner461
banner195

Nevşehir Ülkü Ocaklarından Önemli Açıklama

Nevşehir Ülkü Ocakları Başkanlığından yapılan açıklamada; "Son dönemlerde ulusal ve yerel basın organlarda yer alan bir takım haberlere ilişkin bazı ifadeler bizi bu açıklamayı yapmaya sevk etmiştir." denildi..

Nevşehir Ülkü Ocaklarından Önemli Açıklama
09 Ocak 2014 Perşembe 19:04

banner143
banner134
Nevşehir Ülkü Ocakları İl Başkanı Yahya Leblebici imzasıyla yapılan açıklamada; Son dönemlerde ulusal ve yerel basın organlarında karşılaştığımız bazı ifadeler bizi bu açıklamayı yapmaya sevk etmiştir.

Sözünü ettiğimiz bu talihsiz ifadeler Ülkücü sıfatıyla kendilerini tanımlayan ancak Ülkücülerin tek ve değişilmez adresinin Ülkü Ocakları olduğu bilincinden yoksun, Ülkücülüğü bir yaşam şekli olarak değil siyasi tezgahların tornalarından çıkma bir kalıpmış gibi basite indirgeyerek menşei ve geçmişi gayet şaibeli bazı dernekler aracılığıyla Başbakana destek verildiği ve bu şahıslarında Ülkücü ifadesiyle kamuoyuna sunulmaları dikkatimizi çekmiştir. Herkes tarafından çok iyi bilinmektedir ki hiçbir Ülkücü yolsuzlukları, rüşveti, ihaleyi fesat karıştırmayı ve bunun üzerini örtmek için "kuvvetler ayrılığı" ilkesinin delinmesini kabullenemez. Bu anlamda belirtmek isteriz ki Ülkücülerin tek bir çatısı  vardır orası da Ülkü Ocaklarıdır. Ülkücü dünya görüşünün siyasi alandaki tek izdüşümü de Milliyetçi Hareket Partisidir. Bu kutsal kurumların dışında hiçbir kuruluşun Ülkücü dünya görüşünü yansıtmayacağını önemle kamuoyuna belirtmek isteriz. Ayrıca bu yanlış yönlendirmelerin sahibi olan zihniyet ile Akp nin aylar önce Sincan mitinginde paralı adam müsveddeleri tutarak üç hilalli şanlı sancağımızı açtıran zihniyet ile aynı olduğunun tarafımızdan bilindiğini de vurgulamak istiyoruz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Yahya Leblebici

Nevşehir Ülkü Ocakları İl Başkanı


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
nev - 4 yıl önce
ülkücülüğü biliyormusunuz yaşıyormusunuzki genelleme yapıyorsunuz siz ülkücülüğün cefasını çektinizmiki sefasını sürmeye çalışıyorsunuz tam manasını bilip yaşıyorsanız eyvallah
Avatar
NEVŞEHİR - 4 yıl önce
nev.bu yorumu neye göre yaptın da kafa karıştırdın.il başkanın bu açıklamayı yapma sebebi ülkücülerin akpye tam destek verdiği konusunda çıkan haber afişlere itafen yapılmıştır. sen neye göre böyle bi yorum yazdın.
Avatar
ynarin - 4 yıl önce
büyük lider yahya reis
Avatar
KAMİL - 4 yıl önce
akp yine bir oyunu seçimler yaklatştikca umudunu mhp seçmenlerine bağladilar ülkücüler bu oyuna gelmez