banner461
banner195

Nevşehir'de 29 Ekim’de Sessiz Çığlık Yürüyüşü

29 Ekim Cumhuriyet Bayramında Nevşehir’de siyasi partiler ve Sivil Toplum Kuruluşlarının katılacağı bir yürüyüş organizasyonu düzenlenecek.

Nevşehir'de 29 Ekim’de Sessiz Çığlık Yürüyüşü
24 Ekim 2014 Cuma 16:00

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında Nevşehir’de siyasi partiler ve Sivil Toplum Kuruluşlarının katılacağı bir yürüyüş organizasyonu düzenlenecek.

Cumhuriyet Halk Partisinin önderliğinde düzenlenmesi planlanan ve adına “Sessiz Çığlık” konulması planlanan yürüyüşte hiçbir siyasi partinin, sendikanın ya da Sivil Toplum Kuruluşunun bayrağına yer verilmemesi planlanıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Mehmet Değirmenci, “Cumhuriyet değerlerimizin düştüğü durumu göz önünde bulunduracağımız yürüyüşümüze ilimizdeki tüm siyasi partilerin, Sendikaların, Sivil Toplum Kuruluşlarının desteğini bekliyoruz. Ticaret borsamızın önünden başlayarak Telekom binası önüne kadar sürecek olan yürüyüşte hiçbir slogan atılmamasını istiyoruz. Adından da anlaşılacağı gibi Sessiz bir çığlık atmak istiyoruz Cumhuriyetimizin değerlerine yapılan saldırıları gündeme getirmek için. Sadece Türk bayrakları ile yürüyeceğiz” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.