banner461

Nevşehirde, Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Değerlendirildi

Nevşehirde, Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Değerlendirildi...

banner503
Nevşehirde, Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Değerlendirildi
09 Ekim 2016 Pazar 18:58

banner143
banner134
Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünde Nevşehir Valisi İlhami AKTAŞ, Nevşehir Milletvekilleri Ecz. Mustafa AÇIKGÖZ, Av. Murat GÖKTÜRK, Av. Ebubekir GİZLİGİDER, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Arazi Toplulaştırma ve TİGH Daire Başkanı Osman ÖZKAN ve konu uzmanları, İl Müdürü Okan YILMAZ ve kurum yetkilileri, Köy Muhtarları ve ilgili çiftçilerin katlımlarıyla Derinkuyu İlçesi Yazıhüyük, Suvermez, Kuyulutatlar ve Doğala, Gülşehir İlçesi Ovaören ve Gökçetoprak, Acıgöl İlçesi Ağıllı ve Kurugöl’deki arazi toplulaştırma çalışmalarıyla ilgili değerlendirme toplantısı düzenlendi.
 
Nevşehir Milletvekillerimizin girişimleriyle tertiplenen toplantıda toplulaştırma çalışmalarının dünü, bugünü, sorunları konuşuldu ve Sorunlara ilişkin çözümler belirlendi. 

Konunun  sorun olmaktan çıkarılması sağlanarak çalışma yapılan köylerde karşılaşılabilecek durumlara ilişkin heyetler oluşturuldu.  İlk olarak Yazıhüyük beldesinde yeniden ele alınarak başlanacağı söylenen toplulaştırma çalışmaları kapsamında Nevşehir Valimiz ve Milletvekillerimiz vatandaşların yanında olduklarını, gerekli desteği bundan sonrada vereceklerini belirterek  katılımcılara teşekkürlerini bildirdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.