banner461
banner195

Nevşehir’de CHP Seli

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Nevşehirliler ile buluştu.

Nevşehir’de CHP Seli
04 Mayıs 2015 Pazartesi 08:27

banner143
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Nevşehirde
İlgili Galeriye Git
banner134
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Nevşehirlilere Seslendi ...

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Nevşehir’de sağanak yağmura karşın binlerce partiliden oluşan insan seli karşıladı. Türk Telekom Meydanını dolduran 10 bin kişiye seslenen Kılıçdaroğlu, huzur ve barış için Türkiye’nin CHP iktidarına hazır olduğunu söyledi.

 

NEVŞEHİR – 7 Haziran seçimine iddialı bir şekilde hazırlanan Cumhuriyet Halk Partisi Nevşehir’de parti tarihinin en coşkulu mitinglerinden birine imza attı. Sağanak yağmura karşın miting alanını dolduran vatandaşların “Başbakan Kemal” sloganları eşliğinde karşıladığı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’de iktidar için Nevşehir halkına güvendiğini söyledi.

 

EMEKLİYE SÖZÜM VAR

Emekliler ile ilgili verdiği sözleri hatırlatarak konuşmasına başlayan Kılıçdaroğlu, “Size vefa borcumuz var. Bu ülkenin kalkınmasında sizin alın teriniz var, sizin emeğiniz var. Çalıştınız vergi, sigorta pirini ödediniz emekli oldunuz adam gibi yaşamanız lazım. Doğru düzgün aylık vermiyorlar. Aylığı bin liranın altında olan 8 milyon emekli var. Ramazan ve Kurban Bayramında emeklinin gülmeye hakkı yok mu? Emeklinin bayram yapmaya hakkı yok mu? Biz de Ramazan ve Kurban Bayramlarında emekliye birer maaş ikramiye vereceğiz. Koro halinde ‘Parayı nereden bulacaksın’ dediler. Sen kaçak sarayına para buluyorsun, 2 milyon Suriyeliye 5 Milyar para buluyorsun, ayakkabı kutularına istifleyecek Dolarları buluyorsun, bakanların çocuklarının yatak odalarında boy boy kasalar koyuyorsun sıra emekliye gelince para yok. Ben de diyorum ki; size yok emekliye var. Size değil emekliye vereceğiz” dedi.

 

NEVŞEHİR’İ YAKINDAN BİLİYORUM

Nevşehir’i ve kentin sorunlarını yakından bildiğini vurgulayan CHP lideri, “Patatesi çok iyi biliyorum, çiftçinin alın terini de biliyorum. Çiftçi ektiği ürünün karşılığını alamıyor. Elektrik faturalarını biliyorum, gelen faizlerin de hepsini biliyorum. Söz verdim mazotu CHP iktidarında 1.5 TL yapacağım. Sözüm söz. Diyorlar ki 'Petrol dışardan geliyor 1.5 TL’ye nasıl vereceksin?' Ben de petrolün dışardan geldiğini biliyorum. Mazotun rafineri karı dahil litresi 1.21 kuruş. Köylüye 1.5 TL’den vereceğiz, zarar eden var mı? 'Nasıl vereceksin?' diyorlar. Sen yata, elmasa, pırlantaya sıfır vergi alıyorsun 'Ben sana kaynağı nereden buldun?' dedim mi? Ben çiftçiye verince 'Kaynak nerede?' diyorsun. Ben çiftçiye vereceğim kaynağını da bulacağım" ifadelerini kullandı.

 

CEBİNİ DÜŞÜNEN SİYASETİ YOK EDECEĞİZ

Gündeminde yolsuzluk da olan Kemal Kılıçdaroğlu, “Türkiye’de eksik olan bir şey var. Temiz siyaset, ahlaklı siyaset, halkını düşünen siyaset, cebini değil halkını düşünen siyaset yok. Bunu yapacağız bunu getireceğiz.” şeklinde konuştu.

 

Konuşmasının ardından Nevşehir adaylarını tek tek sahneye çağıran Kılıçdaroğlu, vatandaşlara karanfil atarak mitingi sonlandırdı.


Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Nevşehir mitinginde Nevşehirlilere seslendi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Nevşehir’de Türk Telekom önünde düzenlediği mitingde Nevşehirliler ile buluştu. Kılıçdaroğlu 7 Haziran tarihinde yapılacak olan seçimde kendisine sadece 4 yıl boyunca yetki verilmesini isterken verilecek olan bu dört yılda huzurlu, refah seviyesi yüksek bir Türkiye inşa edeceğini söyledi. Kılıçdaroğlu konuşmasında "Size söz veriyorum; günde 24 saat sizler için çalışacağım. Türkiye’de artık huzur, barış istiyoruz. Bu ülkede yoksulluk olmasın istiyoruz. Türkiye’de yeni bir iklim var. Benim sizin oylarınıza ihtiyacım var. Onun için beraber çalışacağız" dedi. Kılıçdaroğlu,"Artık bayramlarda torunlarından kaçmayacaksın. Her 2 bayramda 2 maaş ikramiye vereceğim. O kaçak saraya bağlanan bütün hortumları keseceğim ve siz emeklilere vereceğim" diye konuştu.

Emekliye para vermenin, esnafa para vermek demek olduğunu vurgulayan Kemal Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

" O emekli o parayı İsviçre bankalarına yatırmayacak, alışveriş yapacak. Biz Kuvayi Milliye partisiyiz; Cumhuriyet Halk Partisiyiz. Seçim bildirgemizi açıkladık. Bizim seçim bildirgemiz, parti programı gibidir. Biz sorunları çözeceğiz. Bunun sözünü veriyorum.

"2 MİLYON SURİYELİ HUZUR İÇİNDE ÜLKELERİNE GİDECEK"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ortadoğu’ya barışı kendilerinin getireceğini, 2 milyon Suriyeliyi huzur içinde ülkelerine göndereceklerini anlattı. Kılıçdaroğlu, Türkiye'yi, halkı sevdiğini vurgularken şöyle konuştu:

"İlk 100 günde çıkaracağımız kanun, temiz siyaset olacak. Miting için havanın uygun olmadığını biliyorum. Yağmur yağıyor ama ne olursa olsun, yolumuzdan dönmeyeceğiz, durmadan çalışacağız. Türkiye’de 5 milyon kredi borcu olan var. Bu borçların en az yüzde 80’ini sileceğim. Şimdi bu paranın kaynağını soruyorlar. Bu paranın devlete yükü yok. Kredi borcu nedeniyle hapse girecek 500 bin vatandaşımız var. Bunları da hapisten kurtaracağım. Size sözüm var; bu ülkeyi bölgenin en görkemli ülkesi haline getireceğiz. Hem dünyada, hem de ülkemizde barışı getireceğiz. 17 milyon yoksulumuz var, CHP iktidarında yoksulluğu tarihe gömeceğim. Bunun sözünü veriyorum size. Çanakkale Savaşı’nın 100'üncü yılındayız. 2015’te 17 milyon yoksulumuz var. Kübra bebeği unutmadım, onlar benim çocuklarım. Onların umurunda değil ama ben bu ülkenin bütün çocuklarını düşünüyorum. Onlar benim çocuklarım. '17 milyon yoksulumuz var, '6 milyon işsizimiz var' diyorum, bunlara 'Yalan' demiyorlar. 'Kaynak nerede?' diyorlar. Bu ülke, dünyanın ekonomik olarak 18'inci büyük ülkesi. Her şeyimiz var ama bir eksiğimiz var; Temiz siyaset, cebini düşünmeyen siyaset. Gelin hep beraber 7 Haziran’da güzel bir başlangıç yapalım. Gönlümde yatan; huzurlu, mutlu bir Türkiye. Bu Türkiye için mücadele edeceğim. Bunun için yeni bir başlangıca ihtiyacımız var. Bu başlangıç için hazır mısınız? Dünyanın en güzel coğrafyasındayız. Siyaseti ahlaklı kılarsak, siyaset sömürü aracı olarak kullanılmazsa, bu ülkeyi yeniden ayağa kaldırırız. Sözüm söz, CHP iktidarında hiçbir siyasetçi, 'Köşeyi döndüm' diyemeyecek, köşeyi halk dönecek."
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının ardından ise Nevşehir Milletvekillerini tanıtırken daha sonra ise mitinge gelen vatandaşlara karanfil attı.

Kapadokya İnternet Medyacılar, Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti Haberini üye olmayan sitelerin kullanması yasaktır.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Nevşehirli - 3 yıl önce
Ben bahçeliye verecem ne akpden ne chpden yol olmaz
Avatar
nimet - 3 yıl önce
oyumuz bu sefer chpppppppppppppppppppppppppppppppp
Avatar
mehmet - 3 yıl önce
başarılı bir miting di emegi gecen herkese teşekürederim.
Avatar
TEKİNER GÖNÜLLÜSÜ - 3 yıl önce
ci̇var i̇llerden gelmeyen nevşehi̇re özgü kalabalikti..i̇lk defa böyle kalabalik chp mi̇ti̇ngi̇ gördüm ha gayret.:)
Avatar
safa - 3 yıl önce
hani ülke soyuldu.türkiye batmıştı çarkçı kemal.hazinede biriken paraya diktin gözünü değil mi?
Avatar
salih - 3 yıl önce
oylar chp ye kardeşce yaşamak halkca paylaşmak için.
Avatar
TEKİNER GÖNÜLLÜSÜNE - 3 yıl önce
yaran var herhalde gocundun kardeş gerçeği̇ bi̇ldi̇ği̇n i̇çi̇n.
Avatar
ürgüplü - 3 yıl önce
.-)) anladım ki şimdi bir cok kişiyi korku salmış kılıctaroglunun nevsehire gelmesi ses getirdi bazı cıkar cevreleri tedirgin olmuş rahat olun arkadaşlar korku düzenini yıkmak barışı saglamak için geliyoruz rahat olun kasmayın kendinizi saygılar herkese hayırlı işler