banner461
banner195

Nevşehir’de Siyaset Akademisi 17. Eğitim Programına Kayıtlar Başladı

AK Parti Genel Merkez AR-GE Başkanlığı tarafından yürütülen Siyaset Akademisi'nin17. Eğitim programı başlıyor. Bu kapsamda Siyaset Akademisi EğitimProgramına katılmak isteyenler, AK Parti Nevşehir İl Başkanlığına kayıt yaptırabilecek.

Nevşehir’de Siyaset Akademisi 17. Eğitim Programına Kayıtlar Başladı
22 Haziran 2016 Çarşamba 11:28

banner143
banner134
Türk siyasi hayatına farklı bir yapı ve anlayış kazandıran AK Parti’nin,siyasete merak duyan kişilerin eğitimini amaçlayan Siyaset Akademisi’nde “Büyük Güç Türkiye” Programı olarak belirlenen 17. Eğitim döneminin Temmuz ayında başlatılması amaçlanıyor.
AK Parti Siyaset Akademisi Nevşehir  İl Koordinatörü ve AR-GE Başkanı Rıfat Gül  yaptığı açıklamada, AK Parti Siyaset Akademisi'nde yeni dönemin 'Büyük Güç Türkiye' adıyla kayıtlarının başladığını belirterek, "AK Parti ARGE Başkanlığı, toplumsal sorunları tanımlayıp halkın beklenti ve ihtiyaçlarına göre çözümler geliştirmek ve bunu toplumdan uzak bir şekilde değil, toplumun içerisinde yer alan kişiler, kurumlar ve diğer aktörlerle birlikte yapmayı hedefleyen bir birim olarak kurulmuştur. Bu çerçevede partimizin bilgiye önem vermesi gereği her alanda her tür araştırma ve geliştirme faaliyetlerini yürütmekteyiz. Bu yoğun ve hızla devam eden çalışmalarımız arasında önceliğe sahip olan Siyaset Akademisi, seçmenlerin partimizle bağını kuvvetlendirmek, siyasete yönelik toplumsal ilgiyi artırmak, katılımcıların tarih, siyasal, ekonomi, dış politika vb. Alanlarda uzmanlar tarafından bilgilendirildiği Türkiye geneline teşkilatlarımız aracılığı ile yaygınlaştırdığımız eğitim faaliyetidir" diye konuştu.
10 haftalık bir program kapsamında gerçekleştirilecek olan Siyaset Akademisinde eğitim sunumları, akademisyenler ve yerel yönetimler konusunda tecrübeli  uzman siyasetçiler tarafından verileceğine işaret eden Rıfat Gül; “Siyaset Akademisi programlarımız herhangi bir siyasi kimlik gözetmeksizin tüm Türkiye vatandaşlarını geleceğin Türkiye'sinin şekillenmesinde etkin rol üstlenecek bireyler olarak konumlandırıp, hem siyasal hem de kültürel donanım kazandırmak, bu sayede siyasi hassasiyetleri olan sorumluluk sahibi vatandaşlar kılabilmek adına kendine bir görev edinmiştir” dedi.
AK Parti Siyaset Akademisi Nevşehir  İl Koordinatörü ve AR-GE Başkanı Rıfat Gül,Siyaset Akademisi eğitim programına tüm vatandaşların katılabileceğini belirterek; “ yeni dönem Siyaset Akademimiz İl Merkez ve İlçelerimiz dahil tüm halkımıza açıktır. Bu organizasyona siyasi görüşü, cinsiyeti fark etmeksizin katılabileceklerdir. Siyaset Akademisi’ne katılmak isteyenlerin   kayıt işlemleri için  AK Parti İl Başkanlığımızda yapılmaktadır. Ayrıca kayıt ve bununla ilişkin sorularınızla ilgili olarak 0384 214 14 50  partisekretaryası ile iletişime geçebilirsiniz. Büyük Güç Türkiye programı adı altında düzenlenecek eğitimlerde kapsamlı bilgiye sahip olmak isteyen vatandaşlarımızı Siyaset Akademisi programımıza davet ediyorum" diye konuştu.

 
 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.