banner461
banner195

''Nevşehir'e Acemi Birliği İçin Ağırlığımızı Koyacağız''

AK Parti Nevşehir Milletvekili A.Erdal Feralan Nevşehir'e acemi birliği getirilmesi konusunda açıklamada bulundu.

''Nevşehir'e Acemi Birliği İçin Ağırlığımızı Koyacağız''
13 Ağustos 2013 Salı 11:03

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) AK Parti Nevşehir Milletvekili A.Erdal Feralan Nevşehir'e acemi birliği getirilmesi konusunda açıklamada bulundu.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın acemi birliklerini büyükşehirlerden küçük şehirlere taşıyacağız açıklamasından sonra AK Parti Nevşehir Milletvekili A. Erdal Feralan Nevşehir'e acemi birliğinin getirilmesi için gerekli çalışmalara başladıklarını ve bunu başaracaklarını kaydetti. AK Parti Nevşehir Milletvekili A. Erdal Feralan yaptığı açıklamada şunları kaydetti.

''Meclis kapanmadan önce bizler sayın Savunma Bakanımız ile Murat Bey, Ebubekir Bey  ile birlikte bir görüşme gerçekleştirdik. Acemi birliklerinin küçük şehirlere kaydırılacağı konusunda bir duyum almıştık. Bu duyum neticesinde de gerçekliğini öğrenme noktasında da kendisiyle görüştük. Şuan somut hale gelmiş çok net bir şey yok. Ama düşünce düzeyinde sayın Bakanımızın ifadeleri doğru aslında. Büyükşehirler zaten gerekli popülasyonu alıyor, gerekli nüfusu alıyor. Acemi birliklerini büyükşehirlerden küçük şehirlere kaydırma konusu doğru bir karar. Tabi Nevşehir olarak bizim çeşitli avantajlarımız var. Daha önce komando taburunun olması bir avantaj. Yani şuanda netleşmiş somutlaşmış bir şey yok ama biz bu konu ile ilgili görüşmelerimizi yapıyoruz. Acemi birliklerinin büyükşehirlerden küçük şehirlere bir aktarım söz konusu olduğu zaman inşallah ağırlığımızı koyacağız. 

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
misafir - 5 yıl önce
agırlıkmı ?? güldürmeyin :)
Avatar
asalet - 5 yıl önce
hele acemilere helee seçim zamanı yaklaşıyo kendilerini göstermeye çalışıyolar ne yaptınız bedavacılar nerde göründünüz nerde asılarak bi iş halletiniz bu seçim nevşehir halkı size gereken cevabı verecek 2 seçimdir akp ye attığım oylarıda haram ediyorum hele belediye başkanın aldığı her kuruşu haram zıkkım ediyorum
Avatar
kişilik - 5 yıl önce
kişilik olarak diyecek tek kelimemiz yok, ama ne ağırlığı onu anlayamadık nevşehir için ne yaptın 8 senedir. nevşehir in menfaatine yaptığın bir tek işi gösterin ya 1 tane garibana kalacağı yurdu ayarlayamayan insandan millet vekilimi olur. ali baba oğlu bunlardan çok üstün hizmet yapan bir milletvekili idi, onun yarısı kadar olsanız yeter.
Avatar
muşkaralı - 5 yıl önce
sayın feralan adamlar zaten açıklama yaptı anadolu şehirlerine getirecez diye bence sen ağırlığın varsa marangözler berberler şöferler bakkallar odası gibi odalarda kullan ticaret odasında ağırlığın hissedilmedi acemi birliğinde falan sana gerek yok ordu zaten mecburiyetten verecek
Avatar
agir olmus - 5 yıl önce
bu fib haberin sayin bakana bu birliklerin illere dagitilmasindan buyana gundemde tutulmasi ile nevsehir zikredildi ama adet olmus hazira konmak fib haberin haberi ile oldu bu is agir olalim lutfen
Avatar
agir olmus - 5 yıl önce
erdal vekilim cok durust bir insan ama bu fib haberin sayin bakana bu birliklerin illere dagitilmasindan buyana gundemde tutulmasi ile nevsehir zikredildi ama adet olmus hazira konmak fib haberin haberi ile oldu bu is agir olalim lutfen
Avatar
gümüşhane milletvekili - 5 yıl önce
daha önce ak parti gümüşhane milletvekili feramuz üstünün gündeme getirdiği acemi eğitimi verilen askeri birliklerin gümüşhane gibi küçük illere taşınması yönündeki talebe açıklık getirdi.

konu hakkında çalışma yürüttüklerini ve birliklerin taşınmasına olumluk baktıklarını belirten bakan yılmaz, bir çalışma yürütüyoruz. o çalışma olursa gümüşhane, bayburt, yozgat, kırşehir, nevşehir gibi küçük illere yerleştirme olur” dedi.
Avatar
jakem - 5 yıl önce
jakem'den dışarıya gelen köpek seslerinden rahatsızız. beğendik çevresinde yaşayan insanlar köpek sesinden şikayetçi.