banner461
banner195

Nevşehir’e Kongre Adası

Nevşehir belediyesi Kapadokya bölgesinin en modern kongre merkezinin projesini tamamlamak üzere.

Nevşehir’e Kongre Adası
11 Kasım 2013 Pazartesi 13:46

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir belediyesi Kapadokya bölgesinin en modern kongre merkezinin projesini tamamlamak üzere.

Türkiye’ye örnek teşkil edecek bir kongre merkezi inşa etmek istediklerini ve bu konuda proje çalışmalarının son aşamaya geldiğini belirten Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, açılır, kapanır, modüler bir sistemde inşa edilecek olan yeni kongre merkezinin 125 bin metre karelik alan üzerine kurulmasının hedeflendiğini söyledi.

Kapadokya bölgesinin kongre turizmi açısından Türkiye’nin en uygun yörelerinin başında geldiğine dikkat çeken Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, “300, 500, 1000 ve 3 bin kişilik açılır, kapanır modüler bir kongre merkezini Nevşehir’imize kazandırmak istiyoruz. Bu konuyla ilgili proje hazırlıklarımız son aşamaya geldi. Kongre merkezimizin hemen yanında çok güzel bir müze, hemen yanında kongre oteli ve restaurantı da dahil olmak üzere bir kongre adası oluşturmak istiyoruz. Projemiz bitmek üzere. 125 bin metre karelik bir alan üzerine kurulacak olan kongre merkezi ve sosyal ünitelerinin Nevşehir merkezine turizmin canlılığının getirilmesi açısından da son derece faydalı olacağına inanıyoruz” açıklamalarında bulundu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Gurbetin Ali'nin oğlu - 5 yıl önce
bu hikaye daha önce göre boğazına yapılacak olan , zemini toprak ve kaya çıkmasından dolayı vazgeçilmek zorunda kalan proje değilmiydi.?
Avatar
Gurbetin Ali'nin oğlu - 5 yıl önce
dünyada en profesyonel kongre turizmi yapan ülke abd'dir. başkana tavsiyem chicago' ya gitmesi, ekibini gönderip incelettirmesi. arz olunur.