banner461
banner195

Nevşehir'in İlçelerde Rekor Başvurusu Gülşehir de Yaşandı

AK Parti de 2014 Yerel Seçim sürecinde aday adayı bolluğu yaşanıyor. Nevşehir Merkez Belediye Başkanlığına 9,Beldeler içinde Uçhisar Belediye Başkanlığına 11 Aday adayı resmi başvuruda bulunurken İlçelerde Gülşehir Belediye Başkanlığı için tam 12 aday adayı resmi başvuruda bulundu.

Nevşehir'in İlçelerde Rekor Başvurusu Gülşehir de Yaşandı
01 Kasım 2013 Cuma 22:04

banner143
banner134
Gülşehir Belediye  Başkanı Aday Adayları...

MUSTAFA ARIKAN

1953 YILINDA GÜLŞEHİRDE DOĞDU.İLK OKULU GÜMÜŞKENTTE ORTA OKULU GÜLŞEHİRDE LİSE ÖĞRENİMİNİ  NEVŞEHİR ÖGRETMEN OKULUNDA TAMAMLADI.4 YIL ÖGRETMENLİK YAPTI.DAHA SONRA YÜKSEK ÖĞRENİMİNİ YAPMAK ÜZERE ANKARA GAZİ EĞİTİM ENSTİSÜ FKB (FİZİK, KİMYA, BİYOLOJİ) GİRDİ.1979 YILINDA BURADAN MEZUN OLDU.1982 YILINDA GAZİANTEP İMAM HATIP  LİSESİ FİZİK ÖĞRETMENLİĞİNE ATANDI.1 YIL ÖĞRETMENLİK YAPTIKTAN SONRA  EŞ DURUMUNDAN NEVŞEHİRE ATANDI.GÜMÜŞKENT VE GÜLŞEHİR DE 11 YIL  FEN BİLGİSİ ÖĞRETMENLİĞİ YAPTI.1994 MAHALLİ  İDARELER   SEÇİMİNDE ÖĞRETMENLİKTEN İSTİFA EDEREK, DYP GÜMÜŞKENT BELEDİYE  BAŞKANLIĞINA ADAY OLDU VE BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLDİ.2 DÖNEM BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPTI.2009 SEÇİMLERİNDE TEKRAR AKPARTIDEN  GÜMÜŞKENT BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLDİ.HALEN O GÖREVİ DEVAM ETMEKTEDİR.  EVLİ VE 4 COCUK BABASIDIR.İYİ DERECEDE ALMANCA BİLMEKTEDİR.

ABDURRAHMAN DOĞAN

1956 YILINDA NEVSEHİR GÜLŞEHİR İLÇESİ YALINTAŞ KÖYÜNDE DOĞDU. EVLİ VE 3 ÇOCUK  BABASIDIR.
İLK OKULU  YALINTAŞ KÖYÜNDE,ORTA OKULU GÜLŞEHİRDE, LİSE ÖGRENİMİNİ NEVSEHİR LİSESİNDE TAMAMLADI.YÜKSEK EGİTİMİNİ  DE 1976 YILINDA ANKARA GAZİ EGİTİM ENSTİTÜSÜNDE MÜZİK BÖLÜMÜNDE BAŞLAYARAK SON SINIFIDA İZMİR BUCA EGİTİM ENSTİTÜSÜNDE TAMAMLAYARAK 1980 YILINDA MUŞ İMAM HATİP LİSESİNE MÜZİK ÖGRETMENİ OLARAK İLK GÖREVİNE BAŞLADI. 4 YIL  GÖREV YAPTIKTAN SONRA 1984 YILINDA GÜLŞEHİR LİSESİNE MÜZİK ÖGRETMENİ OLARAK ATANDI. SIRASIYLA MÜDÜR YARDIMCISI, COK PROGRAMLI LİSEDE OKUL MÜDÜRÜ VE DAHA SONRADA GÜLŞEHİR İLÇE MİLLİ EGİTİM MÜDÜRÜ OLARAK GÖREVLERDE BULUNDUKTAN SONRA 2006 YILINDA EMEKLİ OLDU.
2009 MAHALLİ İDARELER GENEL SEÇİMLERİNDE AK PARTI 3.SIRA İL GENEL MECLİSİ ADAYI OLDU. ARALIK 2010 DA GÜLŞEHİR AKPARTİ İLÇE BAŞKANLIĞINA ATANDI. 4.OLAGAN İLÇE KONGRESİNE KADAR GÖREVİNİ DEVAM ETTİRDİ. HALEN İL DELEGESİDİR.

HAKAN YAMAN

1973 yılında doğdu.ilk,orta ve lise tahsilini Gülşehir de tamamladı.Çeşitli şirketlerde yönetici olarak görev yaptıktan sonra kendi aile şirketini  kurup ticarete başladı.2003 yılından itibaren AKPARTI ilçe teşkilatında çeşitli görevlerde bulundu.2009 Mahalle idareler seçiminde İl Genel Meclis üyesi oldu. Halen bu görevi yürütüyor.Evli 3 çocuk babası.

MUSTAFA DURSUN

1963 YILINDA GÜLŞEHİR DE DOĞDU. 1980-83 YILLARI ARASINDA ERCİYES ÜNİVERSİTESİ KAYSERİ MYO BİTİRDİ. BU DÖNEMDE ÜÇ YIL GAZETECİLİK YAPTI. 1986 YILINDA PTT'YE GİRDİ. 1992-94 YILLARI ARASINDA AZERBAYCAN TEKNİK ÜNİVERİTESİNİ BİTİRDİ. 1992 YILINDA KAMU SENDİKACILIĞI ŞB.BŞK. OLARAK BAŞLADI. 2002 YILINA KADAR ÇEŞİTLİ KADEMELERDE GÖREV YAPTI. EN SON DHMİ DE ÇALIŞIRKEN 2009 YEREL SEÇİMLERİ İÇİN GÖREVİNDEN AYRILDI. BU SEÇİMLERDE BELEDİYE BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ VE HALEN DEVAM ETMEKTEDİR. EVLİ VE ÜÇ ÇOCUK BABASIDIR.

MUAMMER AKCAN

1969 YILINDA GÜLŞEHİR İLÇESİNDE DOĞDU.İLK OKULU KARAÇAŞAR KASABASINDA LİSE TAHSİLİNİ NEVŞEHİR İLİNDE YAPTI.1986 YILINDA ÖZEL MUHASEBE BÜROSUNDA MUHASEBECİ OLARAK ÇALIŞMA HAYATINA BAŞLADI.ÖZEL SEKTÖRDE GIDA PAZARLAMACISI OLARAK 2 YIL ÇALIŞTI.1993 YILINDA DEVLET MEMURU OLARAK HACIBEKTAŞ HALK EĞİTİM MERKEZİNDE DÖNER SERMAYE SAYMANI OLARAK 7 YIL GÖREV YAPTI.2000 YILINDA ÖZEL SEKTÖRDE UN FABRİKASI MUHASEBE MÜDÜRÜ OLARAK 2 YIL ÇALIŞTI.2003 YILINDA ANKARA SANAYİ VE TİCARET  BAKANLIĞINDA PERSONEL DAİRESİ BAŞKANLIĞI ÖZEL KALEM VE SEKRETERİ OLARAK ÇALIŞTI.2007 YILINDA NEVŞEHİR SAN.TİC. İL MÜDÜRLÜĞÜNDE CALIŞMAKTA İKEN 2009 YILINDA AKPARTIDEN KARACAŞAR BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLDİ.EVLİ 4 COCUK BABASIDIR.

MURAT GÜNEŞ

1966 YILINDA GÜLŞEHİR DE DOĞDU. İLK, ORTA VE LİSE TAHSİLİNİ GÜLŞEHİR DE YAPTI. 40 YILI AŞKIN BİR DÖNEMDEN BUYANA GÜLŞEHİR DE TİCARET YAPMAKTADIR. ORTA DERECEDE ALMANCA VE İYİ DERECEE İNGİLİZCE BİLMEKTEDİR.EVLİ VE ÜÇ ÇOCUK BABASIDIR.

SAVAŞ APAYDIN

1968 yılında Gülşehirde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Abuuşağıda Lise eğitimini Gülşehir Lisesinde tamamladı. 20 yılı aşkın bir süre ile ticaretle uğraştı. Tarım ve hayvancılıkla ilgili sivil toplum kuruluşlarında aktif görevler aldı.2009 yılında Abuuşağı kasabasına Belediye Başkanlığına seçildi. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

ÜMİT BALAK

1966 yılında Tuzköy Kasabasında doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Gülşehir de tamamladı. Daha sonra Nevşehir Sağlık Meslek Lisesinde eğitimine devam etti ve 1987 yılında mezun oldu. 1988 yılında Nevşehir Devlet Hastanesinde sağlık memuru olarak memuriyet hayatına başladı. 2004 Mahalli İdareler seçimlerinde Akparti'den Belediye Başkanı olarak seçildi. 2009 yılında yeniden belediye başkanı olarak seçildi. Orta derecede ingilizce bilmekte olup eğitim hayatına A.Ö.F. Kamu yönetimi bölümünde 3.sınıf öğrencisi olarak devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

FATİH ÇİFTCİ

1981  yılında  Gülşehirde  doğdu.İlk  ögrenimi  Gülşehirde  tamamladıktan  sonra  orta ve Lise   ögrenimini  Nevşehir Anadolu  lisesinde  tamamladı 1988  yılında   Marmara  Hukuk  Fakültesini  kazandı.Üniversite  yıllarında   Liberal Düşünce  temsilciliği görevinde   bulundu,bu   dönemde  birçok   fikir    kulübüne  üye oldu ve aktif  olarak çalıştı.2003 ve 2005  yılları  arasında  askerlik görevini ve   avukatlık  stajını  tamamladı 2005   yılında kendi bürosunu açarak  Avukatlık  mesleğine   başladı  aynı  tarihte   aktif   siyasete atıldı.Şu an avukatlık  mesleğine  devam  etmekte  evli ve 1  çocuk  babasıdır.

RASİM  KOÇ

1966  Yılında  Gülşehirde doğdu. İlk Öğrenimini Gülşehirde, Orta  Öğrenimini  Nevşehirde tamamladı 1992  yılında Atatürk  Üniversitesi  Ziraat  Fakültesinden Ziraat  Mühendisi olarak  mezun oldu. 1999  yerel  seçimlerinde  Fazilet  Partisinden Gülşehir  Belediye  Başkan  Adayı  olarak  seçimlere  katıldı. Serbest  olarak değişik belediyelerde alt yapı, çevre düzenleme ve  peyzaj  projeleri uygulamaları  yaptı. Halen Avanos Kızılırmak  kıyısı düzenleme projesinde uygulama ve  kontrolor ziraat mühendisi olarak çalışmakta. Evli ve 3  çocuk  babasıdır.

MERYEM KÜRK

1969 GÜLŞEHİR DOĞUMLU. İLK ÖĞRENİMİNİ EĞRİKUYU KÖYÜNDE TAMALADI. ŞU AN AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ ÖĞRENİMİNİ DEVAM ETTİRİYOR. 2000 YILINDAN BUYANA TİCARET İLE (MARKET VE ÖĞRENCİ YURDU İŞLETMECİSİ) İŞTİGAL ETMEKEDİR. EVLİ VE DÖRT ÇOCUK ANNESİDİR.

YALÇIN ÇİFTCİ

1964 YILINDA GÜLŞEHİR DE DOĞDU. İLK OKULU FAKUŞAĞI, ORTA OKULU GÜLŞEHİR, LİSE EĞİTİMİNİ İSE NEVŞEHİR TİCARET LİSESİNDE TAMAMLADI VE 1986 YILINDA ASKERLİK GÖREVİNİ YERİNE GETİRDİ. AYNI YIL İSTANBUL TOPKAPI VERGİ DAİRESİNDE MEMURİYET HAYATINA BAŞLADI. 1988 YILINDA NEVŞEHİR MERKEZ İLÇE SEÇİM KURULUNA, AYNI YILIN SONUNDA GÜLŞEHİR İLÇE SEÇİM KURULUNA ATANDI VE 2002 YILINA KADAR MEMUR OLARAK GÖREV YAPTI. 2002-2004 YILLARI ARASINDA KIZILCAHAMAM İLÇE SEÇİM MÜDÜRÜ OLARAK GÖREV YAPTI. 2004 YILI AĞUSTOS AYINDAN İTİBAREN GÜLŞEHİR ADLİYE YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ GÖREVİNE ATANDI VE HALEN BU GÖREVİ YÜRÜTMEKTEDİR. EVLİ VE ÜÇ ÇOCUK BABASIDIR.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
GÜLŞEHİR - 5 yıl önce
bayan si̇yasetçi̇leri̇ görmeyi̇ i̇sti̇yoruz i̇nşallah demokrati̇k bi̇r şeçi̇m olur onlarada hak veri̇li̇r
Avatar
gülşehirli adem - 5 yıl önce
ümit başkanım allahın izniyle gülşehirde belediye baskanı olarak görmek istiyoruz seni gülşehirin senın gibi bir baskana ihtiyacı var ..
Avatar
gülşehirin gülü - 5 yıl önce
ümit başkanım gülşehirdeki tuzköylüler senınle allahın izniyle bizlerde senın yanındayız sizinle gurur duyuyoruz bu iş bitmiştir
Avatar
Ak BALAK - 5 yıl önce
Ümit abi Allah'ın izniyle başkanımız sensin adayımızda . Yemin ederim an parti ümit BALAK haricinde ALAMAZZZzzzZzzz
Avatar
Fehmi dur - 5 yıl önce
Başkanım inanki resimlere bakıyorum. Allahın izni ile senden başka o koltuğa oturacak insan yok. En layık sensin. Görünen köy kılavuz istemez. Herşeyi ile şuan liste başısın.
Avatar
merve - 5 yıl önce
meryem apla desteklıyoruz kadın ısterse herseyı yapar
Avatar
gülşehirli - 5 yıl önce
muammer akcan yada hakan yaman sizi destekliyorum
Avatar
gülşehirli - 5 yıl önce
muammer akcan yada hakan yaman sizi destekliyorum