banner461
banner195

Nevşehir’in Kadın Siyasetçileri Suskun

ürkiye genelinde siyasette daha fazla yer almayı isteyen ancak bir türlü Türk Siyasi Hayatında beklenen düzeyde rol alamayan kadınlar, Nevşehir siyasetinde varlığından söz ettiremiyor.

 Nevşehir’in Kadın Siyasetçileri Suskun
18 Kasım 2014 Salı 16:45

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Türkiye genelinde siyasette daha fazla yer almayı isteyen ancak bir türlü Türk Siyasi Hayatında beklenen düzeyde rol alamayan kadınlar, Nevşehir siyasetinde varlığından söz ettiremiyor.

Yaklaşan seçim dönemlerinde de pek varlık gösteremeyeceği daha şimdiden anlaşılabilecek olan Kadın siyasetçilerin Nevşehir’deki karnesi de zayıflarla dolu. Nevşehir’in sayıları bir elin parmakları kadar bile olmayan kadın siyasetçiler sus pus durumda.

Nevşehir’de üç siyasi partinin il başkanı kadın. İşçi Partisi İl Başkanı Prof. Dr. Meliha Atalay, geçtiğimiz yerel seçim döneminde bir parti broşürü nedeniyle kendisi ve birkaç parti yöneticisi hakkında açılan dava ile uğraşıyor. Parti genel başkanının Nevşehir ziyaretinden bu yana ülke ve ilimiz siyasetine dair tek bir cümlesi duyulmayan İşçi Partisi İl Başkanı Atalay’dan o günden bu yana haber yok.

Öte yandan Bağımsız Türkiye Partisinin il başkanlığına getirildiği belirtilen, Nevşehir belediye başkan adaylarından İkbal Şişman ise parti içi toplantılarda şimdilik varlık gösteriyor. Partinin Türkiye ve Nevşehir meselelerine ilişkin yaklaşımlarını henüz kamuoyu önünde paylaşamayan il başkanının bu konuda ne yapacağı merak konusu.

Parti il binasının kapanmasının ardından kayıplara karışan Hak ve Eşitlik Partisi İl Başkanı Serap Karagöz’ün ise son iki yıldır çıtı çıkmadı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ali - 4 yıl önce
kardaş kadının yeri evidir.çocuklarını türk islam ahlak ve töresine uygun yetiştirsin.herifi onu besler.
Avatar
Nevşehir'li.. - 4 yıl önce
nevşehir'de maalesef büyük partilerin kadın siyasetçi kadroları oldukça zayıf. nevşehir'li kadınlar siyasete çok yaklaşmıyor. erkek işi gibi görüyor. bunun en büyük nedeni tabiki nevşehir'li erkeklerdir. sayın cumhurbaşkanımız akp genel başkanıyken bazı illerde özellikle birer kadın milletvekili adayı olmasını istemiştir. bu bilinen bir gerçek. ve bu iller arasında nevşehir'de vardı. ancak nevşehir'de akp aday gösterecek bir bayan bulamadı. ankara'ya adaylık mülakatına gidenleride parti beğenmedi. nevşehir ilinde 4 tane godamanın desteklediği adaylar ve bunlara ilaveten 4 tane godamanın ya kendisi ya oğulları aday oluyor. bayanların helede zengin olmayan bayaların hiç şansı yok. şansı var da kendi memleketlerinde yok. çok kıymetli bir bayan arkadaşım şimdi büyük şehirlerin birinde aday adayı. i̇nşallah adayda olacak. nevşehirli ama maalesef nevşehirde bayanlara şans verilmediği için oda şansını başka bir şehirde deneyecek. yazık bu habere yorum dahi yapan olmamış. i̇şlerine gelmiyor.