banner461
banner195

Nevşehir’in Usta Başkanları

Yerel Seçim sonuçları Nevşehir’de yeni isimleri belediye başkanlığı koltuğuna oturturken, 5 isim artık ustalık dönemi belediye başkanlığını yapacak.

Nevşehir’in Usta Başkanları
31 Mart 2014 Pazartesi 18:24

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Yerel Seçim sonuçları Nevşehir’de yeni isimleri belediye başkanlığı koltuğuna oturturken, 5 isim artık ustalık dönemi belediye başkanlığını yapacak.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ustalık dönemi belediye başkanlığını yapacak isimlerin başını çekiyor. 2004 ve 2009 Yıllarında Ak Partiden belediye başkanı seçilen Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, 2014 Yılı yerel seçimlerinde de ipi göğüsleyerek hem Nevşehir tarihine önemli bir imza attı, hem de ustalık dönemine de adım attı.

Nevşehir Merkeze bağlı Çat Belediye Başkanı Kamil Duru’da Başkan Ünver’in izinden giden isim oldu. Nevşehir ili genelinde ustalık dönemi belediye başkanlığını kazanan en rahat isimlerden biri olan Çat Belediye Başkanı Kamil Duru Ak Parti’nin güven duyduğu isimlerin başında geliyor. Aynı şekilde Derinkuyu ilçesine bağlı Yazıhüyük Belediye Başkanı Cengiz Çavdar’da rahat bir seçim geçiren usta belediye başkanlarından biri oldu. Rakibine 800 fark attığı belirtilen Yazıhüyük Belediye başkanı da Nevşehir 5 usta belediye başkanından biri oldu.

Ak Parti’nin Göre’de üçüncü kez aday gösterdiği Mustafa Topçu’da ustalık dönemine imza atan belediye başkanlarından oldu. Belde de bir dönem belediye başkanlığı yapan, Ak Partiden aday adaylığı başvurusunda bulunmasına rağmen aday gösterilmediği için Milliyetçi Hareket Partisinden aday olan Ali Kılıç’ı geçen Göre Belediye Başkanı Mustafa Topçu belde halkının üçüncü dönemde de belediye başkanı oldu.

Nevşehir Merkeze bağlı Kavak Kasabasında iki dönem belediye başkanlığı görevinde bulunan Kavak Belediye Başkanı Celal Yiğit ustalık dönemine imza atan belediye başkanlarından oldu. BBP li Rakibi Mustafa Keleş i geride bırakarak seçimlerden zaferle ayrılan Başkan Yiğit Kavak halkından güven tazeledi.

Hacıbektaş İlçesinde 3 bağımsız adayın yanı sıra Ak Partinin adayına karşın çetin bir yarış veren Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu, ustalık dönemine adım atan isimlerden biri oldu. Bağımsız belediye başkan adaylarından Recai Aksu ile çekişen Selmanpakoğlu Nevşehir 5 usta belediye başkanı arasında muhalefet Partili tek belediye başkanı olma özelliği de taşıyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
yazihuyuklu - 4 yıl önce
Fikret bey 3.donem ustalik 4.donem ne oluyor? Yazıhüyükten selamlar
Avatar
AK PARTİ - 4 yıl önce
ustaların ustası iki büyük usta cengiz kardeşimi tebrik ediyorum.1 neyse ,2 olabilir 3 hadi o da olsun 4 tesadüf değildir helal olsun çalışan insanın hakkını bu millet verir.yazıhüyüklü vatandaşları tebrik ediyorum çalışan başkana herzaman sahip çıktılar.cengiz başkanda bravo hastanede ,cenazede düğünde hep halkının yanında hizmetleri saymaya gerek yok cengiz halkını seviyor halkı da başkanını .başkanıda yazıhüyük halkınıda tebrik ediyorum.
Avatar
HELAL OLSUN - 4 yıl önce
CENGİZ BEYE HELAL OLSUN TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLACAK BAŞKAN CANI GÖNÜLDEN TEBRİK EDERİM.MİLLETVEKİLLİĞİDE YAKIŞIR YANİ :)
Avatar
Ahmet pekgöz - 4 yıl önce
Tebrikederim
Başarılı ve çalışkan insanı kim sevmezki. Kibir yok şişkinlik yok keşke heryerde cengiz başkanlar olsa
Avatar
vatandaş - 4 yıl önce
bazı bel. başkanlarıda kahvede 101 oynayacağız derken seçim kaybetti köylerini ilçelerini kahveden yönetti maalesef demekki neymiş 101 oynarken bel. başkanlığı yapılmıyormuş....
Avatar
chpli - 4 yıl önce
cengiz başkanı tebrik ediyorum kasabamızda birliği beraberliği sağlayan adam yolun açık olsun herzaman yanındayız.
Avatar
sezai çavdar - 4 yıl önce
Cengiz başkanı yıkacak adam göremi yorum kendisi ölene kadar bizimle
Avatar
Taner Aksoy - 4 yıl önce
4. Dönem Üstad oluyor yani ÜSTAD CENGİZ ÇAVDAR