banner461
banner195

Nevşehir'le Birlikte 16 il MHP'den 'Davacı'

MHP'de, partinin olağanüstü kurultaya götürülmesi talebiyle açtıkları davada Nevşehir İl Başkanı Göksel Taşçı'nın da yer aldığı 16 il başkanı "davacı" olarak yer aldı.

Nevşehir'le Birlikte 16 il MHP'den 'Davacı'
06 Şubat 2016 Cumartesi 10:45

banner143
banner134
MHP'de, partinin olağanüstü kurultaya götürülmesi talebiyle açtıkları davada Nevşehir İl Başkanı Göksel Taşçı'nın da yer aldığı 16 il başkanı "davacı" olarak yer aldı.

MHP’de topladığı 543 imzayla olağanüstü kurultay isteyen muhalefet Genel Merkez’den yanıt alamayınca, muhaliflerin avukatları "Kurultay Çağrı Heyeti" oluşturularak partinin olağanüstü kurultaya götürülmesi talebiyle dava açtı.

Ankara Sulh Hukuk Mahkemesinde açılan davanın dilekçesinde MHP Nevşehir İl Başkanı Göksel Taşcı, Trabzon İl Başkanı Muammer Demeli, Denizli İl Başkanı Yasin Öztürk, Kilis İl Başkanı Arif Amoca, Bilecik İl Başkanı Ahmet Gürses, Kırklareli İl Başkanı Kürşad Yamaner, Ardahan İl Başkanı Taşkın Polat, Bayburt İl Başkanı Süleyman Burç, Elazığ İl Başkanı Abdulvahap Erdem, Samsun İl Başkanı Ömer Süslü, Sivas İl Başkanı Ragıp Özkan, Tekirdağ İl Başkanı Enez Kaplan, Tokat İl Başkanı Fatih Demirkol, Uşak İl Başkanı Ali Kurt, Çorum İl Başkanı Bekir Çetin ve Gümüşhane İl Başkanı Ali Ateş "davacı", MHP tüzel kişiliği ise "davalı" olarak gösterildi.


Dava dilekçesinde bu isimlerin de arasında yer aldığı 543 büyük kongre delegesinin, partinin büyük kongresinin olağanüstü toplantıya çağrılması hususunda noter vasıtasıyla talepte bulundukları belirtildi. Talebin, olağanüstü kongrede tüzük değişikliğini de içerdiği aktarılan dilekçede, ancak, bu tarihe kadar olağanüstü kongrenin toplanması kararı alınmadığı gibi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin değişik tarihlerdeki yazılı ve sözlü açıklamalarında, talebin yerine getirilmeyeceğini beyan ettiği bildirildi. Dilekçede, "Büyük kongre delegelerine ait listenin seçim kuruluna teslimi ve kesinleşmesi sureti ile ilanı için Siyasi Partiler Kanunu'nca 15 günlük ilan süresi gerekmesine ve talepnamelerin karşı yana tesliminden itibaren 17 gün geçmiş olmasına rağmen hiçbir işlem yapılmaması sebebi ile 30 günlük yasal süre içinde kongrenin yapılamayacağı açıkça anlaşılmış ve bu sebeple mahkemenize müracaat ve 3 kişilik kongre çağrı heyetinin seçilerek görevlendirilmesini talep zarureti hasıl olmuştur" ifadeleri kullanıldı. Büyük Kongreyi toplantıya çağırmak üzere Aksarayİl Başkanı Ayhan Erel, MHP Kurucular Kurulu üyesi Ali Sağır ve Bursa Üst Kurul Delegesi Mehmet Bilgiç'in çağrı heyeti "asil üyesi", MYK Yedek Üyesi Turan Yaldır'ın ise "yedek üyesi" olarak belirlenmesi istenen dilekçede, şunlar kaydedildi: "Adı geçen kongre üyeleri, parti tüzük ve programına hakim, hem parti içi geçmişleri, hem mevcut görevleri itibariyle anılan sorumluluğu hakkıyla yerine getirebilecjek konumdadırlar. Ayrıca söz konusu görevi yerine getirmek üzere istekleri bulunmaktadır."

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.