banner461

Nevşehir’li AK Gençler; "Bu Bayrak Bize Emanet"

AK Parti Nevşehir Gençlik Kolları'nca 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında "Bu Bayrak Bize Emanet" adlı anma programı düzenledi.

banner503
Nevşehir’li AK Gençler; "Bu Bayrak Bize Emanet"
14 Temmuz 2017 Cuma 19:11

banner143
banner134
AK Parti Gençlik Kolları tarafından düzenlenen, "Bu bayrak bize emanet" projesi kapsamında, Nevşehir'de program yapıldı. Cuma namazı sonrası Gülbahçe önünde düzenlenen programda 15 Temmuz şehitleri için dua edildi. 

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Av. Mustafa Rauf Yanar, Gülbahçe önünde düzenlenen basın açıklamasında yaptığı konuşmasında, 15 Temmuz darbe girişiminin unutturulmaması gerektiğini belirterek, şunları söyledi: 

Kıymetli Genç Kardeşlerim,
 
15 Temmuz'da milletimize silah doğrultanlarla, Çanakkale'de silah doğrultanların hedefi aynıydı. Yüz yıl önce de 15 Temmuz'da da tek amaçları vardı o da; şanlı bayrağımızın dalgalandığı vatanımızı parça parça bölmek...
Ecdadımız Çanakkale'de yedi düvele karşı nasıl mücadele verdiyse, aynı amaçla milletin iradesini gasp etmek için 15 Temmuz gecesi ihaneti kurgulayanlara karşı mücadele ettik.
Tarihimizin en uzun gecesi olan 15 Temmuz gecesi, uçaklara, tanklara ve silahlara karşı göğüs gerdik. Ve asla pes etmedik. İhanet ne denli büyük olursa olsun, ne kadar kanlı olursa olsun asla yılmadık ve yıkılmadık. Milletin Adamı üzerinden millete yapılan suikaste müsade etmedik.
Başkomutanın emriyle meydanlarda ihanete sel olduk. Hainleri planlarıyla birlikte yerle bir ettik.
O gece cephedeki evladına dua eder gibi dua etti anneler...
O gece vatan parçalanmasın diye 250 kahraman şehit oldu. 2000'den fazla kahraman gazi...
O gece evlatlar Ulubatlı Hasan,
Seyit Onbaşı eşler, Kadınlar nene hatun oldu; geçit vermedi ihanete, düşürmedi sancağı yere...
AK Parti Gençlik Kolları olarak düzenlediğimiz bu programda , 15 Temmuz Gecesi, Çanakkale ruhuyla verilen mücadelenin şehitleri anısına 81 ilden belirlenen 250 gence, şehit aileleri tarafından, altında yaşamak için ölmeye yemin ettiğimiz bayrağımız emanet edilecektir. 15 Temmuz gecesi düzenlenecek olan TBMM Özel Programında 81 ilden gençlerin getirdiği bayraklar Cumhurbaşkanımıza takdim edilecektir.
Bizlerde bugün bu emanetleri teslim alan kardeşlerimizi uğurlamak İçin bir araya geldik. Burada yaptığımız dualarla şehitlerimizi yad ettik, bir kez daha şükranla ve minnetle andık.
Değerli Basın mensupları başta olmak üzere bugün genç kardeşlerimizi uğurlamaya gelen herkese teşekkür ederim...
Rabbim bu millete bir daha asla ihaneti yaşatmasın.


CUMHURBAŞKANI'NA VERECEK

AK Parti Gençlik Kolları tarafından düzenlenen, "Bu bayrak bize emanet" projesi kapsamında, Nevşehirli Şehit Piyade Komando Er Mustafa Coruk'un babası Hüseyin Coruk'tan Türk bayraklarını teslim alan Ak Parti İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Murat Karaca için AK Parti Nevşehir İl Binası önünden uğurlama programı gerçekleştirildi.

Nevşehir'i Karaca Temsil Edecek...!

Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Yanar, Yürütme Ve Yönetim Kurulu Üyelerinin Katılımlarında Ak Parti İl Binası Önünden Ankara'ya Uğurlanan
 Ak Parti İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Murat Karaca, Nevşehirli tüm şehitleri temsil eden bayrağını, 15 Temmuz gecesi Meclis’te Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teslim edecek.

Program kapsamında 15 Temmuz şehitlerini temsil eden 250 bayrak, 81 ilden seçilen 250 genç tarafından Ankara'ya götürülecek. 15 Temmuz'da Ankara'ya gelecek gençler aynı gece TBMM'de düzenlenecek özel programda 250 Türk bayrağını Başkomutanımız Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teslim edecek.


 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.