banner461

Nevşehirli Gurbetçi Hemşerimiz 1. Sıradan Aday

Nevşehirli hemşerimiz Rabia Karaman, Hollanda'da Gelderland Eyalet Meclis Üyeliği seçimlerinde 1. Sıradan aday gösterildi.

banner15
Nevşehirli Gurbetçi Hemşerimiz 1. Sıradan Aday
17 Şubat 2019 Pazar 23:56

banner143
banner134

Hollanda‘da Türkler ve Göçmenler tarafından kurulan Denk Partisi, 20 Mart 2019’daki Gelderland Eyalet seçimlerinde Nevşehirli hemşerimiz Rabia Karaman’ı 1. Sıradan aday gösterdi. 

DENK, Gelderland Bölgesi’nde Rabia Karaman’ı 1. sıradan aday gösterdi....

Gelderland Eyalet seçimlerinde DENK Partisi Rabia Karaman’la seçime giriyor. DENK, yıllardır toplumsal konularda çalışmalar yapan Rabia Karaman liderliğinde Gelderland Bölgesi’nden 2 Eyalet Meclisi üyesi çıkarmayı hedefliyor.

“Adil, barışçıl ve müreffeh bir toplum idealimizi Gelderland Bölgesinde temsil etmek için seçilmiş olmam benim için büyük bir onur ve aynı zamanda büyük bir sorumluluk. Tecrübeli politikacılar ve genç yetenekleri biraraya getirerek oluşturduğumuz ekibimizle tüm Gelderland ve sakinleri için hizmet edeceğiz. Ortak geleceğimiz için sorumluluk almaya hazırız”, diyen Rabia Karaman tüm vatandaşlarımızı 20 Mart 2019’da sandıkta oy kullanmaya davet etti. Gelderland listesinde DENK Partisi milletvekili Farid Azarkan ve Avrupa Parlementosu 1. Sıra adayı Ayhan Tonca da yer alıyor.

Rabia Karaman Arnhem’in yerel politikasında tanınmış bir sima. DENK Verenigd Arnhem Partisi yönetim kurulu üyesi olan Karaman, yerel ve ulusal düzeyde farklı platformlarda görev almakta. Farklı medya kuruluşlarında makaleleri yayınlanmış bulunuyor. Karaman, toplumsal ve siyasi aktivitelerinin dışında ayrıca sağlık sektöründe girişimcilikle de meşgul. Rabia Karaman yaklaşık 10 yıldır, çocuk ve aileler için faaliyetler ve seminerler düzenleyen İmran Vakfı Başkanlığını da yürütüyor.

DENK Partisi başkanı Selçuk Öztürk: “Eyalet seçimlerine yaklaştıkça güzel bir kampanya yürüteceğimize inanıyorum. Rabia hanım azimli, idealist, eyaleti ve toplumumuzun değerlerini yakından tanıyan bir isim. Kendisi Gelderland’lıların sesini duyuracak çok yetenekli bir adayımız. Toplum içindeki gayretli çalışmaları, dengeleri gözetmekteki hassasiyetleri ve tecrübeleri ile bu ekibin, DENK’in yapıcı ve birleştirici mesajlarını çok iyi duyuracağına inanıyorum,” dedi.

Rabia Karaman; 1973 Tatlarin doğumlu. 1980 den beri Hollanda da evli 2 çocuk annesi.1980'e kadar Nevşehir merkez Kıratlıoğlu mahallesinde yaşadı.Tüm yakınları hala Nevşehir'de yaşıyor olup, Rabia Karaman hemen her yıl sılai rahim için memleketine gelmektedir.

İlkokulu Nevşehir Atatürk ilkokulunda okuduktan sonra, Nevşehir İmam Hatip Lisesi orta kısmından mezun oldu.  Lise ve üniversite eğitimini Hollanda da tamamladı. 5 erkek kardeşi var.  Hepsi Hollanda da. 

FİB Haber Merkezi olarak değerli Nevşehirli hemşehrimiz Rabia Karaman'a seçimlerde bol şanslar diliyoruz.

DENK Partisi, Gelderland Eyaleti için Parti Programını önümüzdeki günlerde açıklayacak.

DENK Gelderland aday listesi

1.            Rabia Karaman

2.            Yıldırım Usta

3.            Rian Keurentjes

4.            Seher Çiftçi

5.            Yasin Öztürk

6.            Bayram Sünnetçi

7.            Talip Aydemir

8.            Ayhan Tonca

9.            Farid Azarkan


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner517

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.