banner461
banner195

Nevşehirli Patates Üreticileri Başbakan Erdoğan’a Patates Gönderdiler

Nevşehir'in Derinkuyu ilçesinde patates üreticileri Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, seslerini duyurabilmek için kargo ile 10 kg patates gönderdi.

Nevşehirli Patates Üreticileri Başbakan Erdoğan’a Patates Gönderdiler
22 Ekim 2012 Pazartesi 18:31

banner143
banner134

 Nevşehir'in Derinkuyu ilçesinde patates üreticileri Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, seslerini duyurabilmek için kargo ile 10 kg patates gönderdi.

 Nevşehirli Patates Üreticilerinden İlginç Eylem

Nevşehir'in Derinkuyu ilçesinde patates üreticileri başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, seslerini duyurabilmek için kargo ile 10 kg patates gönderdi.

 

Türkiye'nin en önemli patates üretim merkezlerinden biri olan Derinkuyu'da bir araya gelen patates üreticileri ve CHP İlçe Başkanı Zeki Şener Taşkesen, 1 kilogram maliyeti 35 kuruş olan patatesi 15 kuruşa satamadıklarını belirtti.

 

CHP İlçe Başkanı Zeki Şener Taşkesen de yaptığı açıklamada, patates üreticilerinin zor günler geçirdiğini ve bu günlerinde siyasetçilerin üreticileri yalnız bıraktıklarını iddia etti.

 

Patates üreticilerinin sorunlarını gündeme taşımak ve Başbakan Erdoğan'ın kendilerini hatırlaması için bu yönteme başvurduklarını ifade eden Taşkesen şunları kaydetti:

 

"Derinkuyu'nun ve bölgemizin patates üreticisi perişan durumda. Maliyeti 35 kuruş olan patates 15 kuruşa bile alıcı bulamıyor. Çiftçimiz haciz kıskacı altında inim inim inlemekte.Düşünün vatandaş bir mutfak tüpü alabilmek için 600 kilo patates satmak zorunda. Ak Parti'nin bölge milletvekilleri ve hükümet konuya tamamen duyarsız kalmakta. Kaldı ki çiftçilerimiz Ak Parti'ye büyük oranda destek verdi. Biz üreticiler sesimizi Ankara'ya duyurmak için Sayın Başbakan'a 1 çuval patatesi 1 TL'ye ödemeli olarak göndereceğiz. Kargo ücreti de bize aittir. Hem Başbakan'a bir jest yaparak mutfağına katkıda bulunmuş olacağız. Ayrıca patatesimizi yerken üreticinin sıkıntısını da hatırlayacağını umuyoruz. Aslında bizler patatesi bizzat kendimiz götürecektik. Hatırlarsanız Mersin'de çiftçiye

 

'Ananı da Al Git' demişti. Bize de patatesini al git der diye kargoyla göndermeyi uygun bulduk."

 

Muhabir: Osman Aytekin


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
bayram kaygısız - 6 yıl önce
çiftçi gerçekten çok mağdur allah yardımcısı olsun bir kilo patates satamıyolar
Avatar
Bayram Ulkat - 6 yıl önce
neyleyim sarayı köşkü içinde salınıp gezenim olmayınca demiş şair. başbakan şimdilerde altın boynuzla (halicin temizlenmesiyle) meşgul. merak etmesinlen patates üreticileride paylarına düşeni alacaktır elbette altın boynuzdan.
Avatar
atakan - 6 yıl önce
ne gerek var canım ciftci bitmis esnaf bitmis ne gerek varda gelsinler herkes koltugunun sıcagında oturuyoo ben burdan saytın millet vekillerine söylüyorum bi r sonraki secime hangi yüzle gelip oy isdeyecekler bizdede var herkes halinden memnun mazot 4300 elektrik kazık dogalgaz kazık süriyeli arkadaslarikim besleyecekkk durmak yok yola devam devam arkadaslarrrrrrr
Avatar
ürgüp - 6 yıl önce
yaklaşımınız hoş değil.mersin deki hadise tamamen bir art niyetli yaklaşım.burada onu hatırlatmakla nevşehir üreticelerine destek olduğunuzumu zannediyorsunuz.