banner461
banner195

Nevşehirli Vefa Küçük yeniden başkan

Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu toplantısında, Nevşehirli kıymetli hemşehrimiz ve hayırsever iş adamı Vefa Küçük başkanlığa yeniden seçildi.

28 Nisan 2015 Salı 17:13

banner143
banner134
NEVŞEHİR/FİBHABER-Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen nisan ayı olağan toplantısının sonunda, yüksek divan kurulunun başkanlık seçimi yapıldı.

Yüksek divan kurulu yönetim seçimine, Nevşehirli değerli büyüğümüz hayırsever iş adamı Vefa Küçük'ün başkan, Nejat Akdoğan'ın başkan vekili, Suavi Eman'ın sekreter, Hasan Çolakoğlu ve İpek Uçar'ın ise yazman olarak yer aldıkları tek liste girdi.

Gerçekleştirilen oylamanın ardından Nevşehirin saygın ve sevilen ismi Vefa Küçük ve listesi, 3 yıllığına Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu yönetimi olarak oy birliğiyle seçildi.Seçimin ardından söz alan Vefa Küçük, "Bana ve listemdeki arkadaşlarıma 3 yıllık süre için bu önemli görevi tevdi ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Önümüzdeki 3 sene içinde de kulübümüzü temsil eden bu değerli başkan ve yöneticilere destek olmak ve gerekli tavsiyeleri yapmak amacıyla bizleri bu göreve getirdiniz. İnşallah layıkıyla bir 3 yıl yaşarız" şeklinde konuştu.

Öte yandan, kulüp üyeliğinde 25. yıllarını doldurmaları nedeniyle Aziz Yıldırım ve Vefa Küçük, birbirlerine plaket takdim etti.

Bugünkü toplantıda konuşmak istediğini, ancak gribal enfeksiyon geçirmesi nedeniyle bir şey söylemeyeceğini aktaran Aziz Yıldırım, "İlk olarak 1998 yılında seçildiğim başkanlıkta, hapis dönemi hariç, belki 1 defa divan toplantısına gelmemişimdir. Her zaman bu kuruma saygı duydum ve tavsiyelerine uymaya çalıştık" değerlendirmesinde bulundu.

TOPLANTIDA YAŞANANLAR
Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen nisan ayı olağan toplantısına, gribal enfeksiyon geçirdiği bildirilen kulüp başkanı Aziz Yıldırım yaklaşık bir saat geç katılırken, yönetim kurulu üyeleri Ünal Uzun, Şekip Mosturoğlu, Selim Kosif, Ender Alkaya, Mithat Yenigün, Ömer Temelli, Turhan Şahin, Tahir Perek, İsfendiyar Zülfikari, Selim Sapan ve Mustafa Serdar Erkan salonda yer aldı.

Açılış konuşmasını yapan Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük, Yüksel Günay'ın vefatının ardından geçici olarak bu göreve geldiklerini ve bugün, gelecek 3 yıl süreyle görevlerini devam ettirebilmeleri için üyelerin oyunu istediklerini söyledi.

İlk olarak olağan yüksek divan kurulu toplantısını gerçekleştireceklerini, ardından seçimi yapacaklarını anlatan Küçük, "Biz son 9 aydır bu görevi üstlendik. Tecrübeli ve duayen bir başkandan sonra bu görevi yapmak şerefti. Görev süremizde kulüp yönetimiyle büyük bir uyum içinde çalıştık. Diğer camialara baktığınızda, böyle bir uyumun çok fazla olmadığını göreceksiniz. İnşallah önümüzdeki 3 yıllık dönemde de bu birlik beraberlik ve uyumu, sizlerin de desteğiyle devam ettireceğiz" değerlendirmesinde bulundu."KURULAN KUMPAS ORTAYA ÇIKACAKTIR"
Vefa Küçük, gelecek dönemde kulübün büyümesi, gelişmesi ve 1 milyon üye hedefine ulaşılması için herkese büyük görev düştüğünü aktarırken, son yıllarda yaşadıkları sıkıntıların da aşılacağına inandığını dile getirdi.

Futbolda şike ve teşvik iddialarına yönelik olarak başlatılan "3 Temmuz" sürecinde, Fenerbahçe Kulübü Başkanı'na, yöneticilerine ve bazı çalışanlarına yönelik hürriyetlerinin engellenmesine yönelik bir operasyonla karşı karşıya kaldıklarını savunan Küçük, şunları söyledi:

"Sonunda inşallah adalet yerini bulacak. Yeniden yargılamayla birlikte bunların haksızlığı, kurulan kumpasın ne olduğu ortaya çıkacaktır. Yine 4 Nisan tarihinde Çaykur Rizespor maçından dönen futbol takımımızın otobüsüne yönelik, toptan imha, futbolcularımızı yok etme niyetiyle tecavüz, suikast, bir çete organizasyonu yaşandı. O zaman da futbolcularımızın canına kastedildi. Dün akşam ise Ankara şubemiz fiili saldırıya uğradı. Fenerbahçe'nin büyüklüğünü, mazisini bilmeyenler, tarihini hiç bilmiyorlar. Futbolcularımızın canından, şubelerimizin malından medet umuyorlar. Her olay bizi daha da kenetlemiş, kulübümüz daha da güçlenerek yoluna devam etmiştir. Hiçbir engel, sabotaj, kanlı eylem veya zihniyet bizi bu yoldan alıkoyamayacaktır. Fenerbahçe yoluna sakince, centilmence, spor ahlakına ve etik değerlerine riayet ederek devam edecektir."

Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanlığı'na yeniden aday olarak, bu görevi 3 yıl daha devam ettirmek istediğini aktaran Küçük, başkan vekili olarak Nejat Akdoğan, sekreter olarak Suavi Eman ve yazmanlar olarak da Hasan Çolakoğlu ile İpek Uçar'ın listesinde olduklarını dile getirdi.

TURHAN ŞAHİN, FAALİYET RAPORUNU OKUDU
Toplantıda daha sonra kürsüye gelen kulüp asbaşkanı Turhan Şahin, geride kalan 3 aya ilişkin yönetim kurulu faaliyet raporunu okudu ve elde edilen başarıları üyelerle paylaştı.

Fenerbahçe Kadın Kros Takımı'nın İspanya'da Avrupa şampiyonu olduğunu, erkek kros takımının ise Avrupa ikinciliğini elde ettiğini anlatan Şahin, kadın masa tenisi takımının yine ETTU Şampiyonlar Ligi şampiyonluğuna ulaştığını vurgularken, Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı'nın THY Avrupa Ligi Dörtlü Final'ine kalmasının ise önemli bir başarı olduğunu söyledi.

Geride kalan 3 ay içinde Fenerbahçe Futbol Takımı'nın hem Galatasaray hem de Beşiktaş derbilerini kazandığını ve 27. hafta itibarıyla lig lideri olduğunu aktaran Şahin, "Futbol takımımızın, şartlar ne olursa olsun ligi şampiyon tamamlayacağına ve 4. yıldızı takacağına inanıyoruz. Uğradıkları menfur saldırı için de kendilerine tekrar 'geçmiş olsun' diyor, saldırganların bir an önce adalete teslim edilmelerini ilgili makamlardan bekliyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

BORÇ ALACAK FARKI 289,5 MİLYON LİRA
Toplantıda denetim kurulu raporunu okuyan Cengiz Oral, kulüp derneğinin mali durumuyla ilgili üyelere bilgi verdi. Oral, toplam borçların 304 milyon 789 bin 432 lira, alacakların ise 15 milyon 210 bin 279 lira olduğunu aktarırken, konsolide borç alacak farkının 289 milyon 579 bin 154 lira olarak gerçekleştiğini, bu rakamın 110 milyon 941 bin 366 dolara karşılık geldiğini anlattı.

Nevşehir ve Kapadokya'nın en çok takip edilen haber organı www.fibhaber.com tarafından geleneksel olarak düzenlenen Kapadokya Yılın Enleri Anadolu Kent Ödülleri Zirvesinde "Yılın Vefa Ödülü" Nevşehirli değerli hemşehrimiz hayırsever iş adamı Sayın Vefa Küçük'e verilmişti.

FİB Haber Merkezi olarak Değerli Nevşehirli Hemşehrimiz Hayıserver iş adamı Vefa Küçük'ü tebrik ediyor Türk Sporuna ve Fenerbahçe ye hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
marka köylü - 3 yıl önce
nevşehirliyim diyorsa ve futbolu seviyorsa nevşehirsporumuza yardım elini uzatsın
Avatar
Uzatacak - 3 yıl önce
Uzatacak ama 2050 yılında
Avatar
AHMET KÖKSAL - 3 yıl önce
keşke nevşehi̇re ve nevşehi̇rdeki spora kücücukte olsa bir katkıda bulunsalar.
Avatar
kapakcı - 3 yıl önce
soruldumu nevşehi̇rli̇ler ama nevşehi̇re nekadar faydalari olmuş merak konusu sadece kizilay merkezi̇ yaptirdiğini hatirliyorum saolsun ama böyle bi̇r i̇nsanin dahada faydali olmasi gereki̇rken.tabi̇ nevşehi̇r zengi̇nleri̇de bunlara dahi̇l.si̇z anladiniz