banner461
banner195

NTSO Başkanı Parmaksız ın Dershanelerin İle İlgili Açıklaması

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M.Arif Parmaksız, bir süredir kamuoyunu meşgul eden dershanelerin kapatılması konusunda bir değerlendirme yaparak,” Dershanelerin kapatılması yada okul haline getirilmeyen dershanelerin kapatılması Anayasa ile teminat altına alınmış “Çalışma ve Teşebbüs Hürriyeti” ne aykırıdır” dedi.

NTSO Başkanı Parmaksız ın Dershanelerin İle İlgili Açıklaması
18 Kasım 2013 Pazartesi 16:18

banner143
banner134
NTSO BAŞKANI PARMAKSIZ :

“DERSHANELERİN KAPATILMASI TEŞEBBÜS HÜRRİYETİ’NE AYKIRIDIR”

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M.Arif Parmaksız, bir süredir kamuoyunu  meşgul eden  dershanelerin kapatılması konusunda bir değerlendirme yaparak,” Dershanelerin kapatılması  yada okul  haline getirilmeyen  dershanelerin kapatılması Anayasa ile teminat  altına alınmış  “Çalışma ve Teşebbüs  Hürriyeti” ne aykırıdır” dedi.

NTSO Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Nevşehir’de bulunan dershaneler ve dershane yöneticileri ile gerçekleştirilen toplantı sonrasında yaptığı yazılı açıklamada, özellikle Nevşehir’deki dershanelerin cüzi sermayelerini birleştiren öğretmenler tarafından kurulan dershaneler olduğunu bu dershanelerin öğrencilerine özel ders aldıramayan velilere hizmet ettiğini  belirterek, “Eğitimde öncelik dershanelerin kapatılması değil, eğitim kalitesinin artırılması olmalıdır. Dershanelerin ise bu amaca hizmet ettiği ortadadır. Dershaneler ve verdikleri eğitim konusunda bir sıkıntı yaşanıyorsa bu konuda yapılacak yeni düzenlemelere elbette dershane sahipleri de karşı değildir.  Ancak, böyle bir düzenleme yerine dershanelerin kapatılması çözüm değil aksine sorunların büyümesi anlamına gelir:” şeklinde konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ceto - 5 yıl önce
dersaneler acılırken iyi kapatırsan hürriyete aykırı oh ne güzel fakiri fukarayı sögüşlesin dersaneler...zengin için sorun yok...
Avatar
ramço - 5 yıl önce
başkanım fakiri düşün...zengini degil...biliyoruz gzl hizmetlerin var ama kaç ögrenciyi dersaneye gönderbilirsin..bir ögrenci indirimli halde 1.700 tl haberin olsun..