banner461
banner195

Ödemiş Nevşehir Milliyetçi Hareket Partisinden Resmi Başvurusunu Yaptı

Nevşehir Milliyetçi Hareket Partisi Aday Adayı Hüseyin Ödemiş , -Bu Şehri Yönetmeye bende varım dedi...

Ödemiş Nevşehir Milliyetçi Hareket Partisinden Resmi Başvurusunu Yaptı
13 Mart 2015 Cuma 21:51

banner143
banner134
13.03.2015 Tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi Genel merkezinde Nevşehir Milletvekili Aday Adaylığı başvurusunu yaptı. Kardeşi Murat ÖDEMİŞ ve oğlu Koray ÖDEMİŞ,  A. Adaylığı başvurusu esnasında Hüseyin ÖDEMİŞ'e eşlik ettiler.


Nevşehir Milletvekili Aday Adayı Hüseyin ÖDEMİŞ; Nevşehir Dernekler Federasyonu (NEVDEF) yönetim kurulu, NEVDEF'e bağlı köy dernek başkanları, Ayvalı mh. ve Şehit Kubilay mah. Muhtarları, eski öğretmen arkadaşları, Nevşehir ve Ankara'dan katılan saygın iş adamlarıyla beraber, Milliyetçi Hareket Partisi Genel merkezinde; Başkanlık Divanı Üyesi - Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Prof.Dr. Mevlüt KARAKAYA'yı ziyaret ederek projelerinden bahsetti.Hüseyin ÖDEMİŞ Kimdir?

1956 yılında Nevşehir ili Gülşehir ilçesi Yeniyaylacık (Deller) köyünde doğdu. İlkokulu Yeniyaylacık köyünde Ortaokulu da Gülşehir'de okudu. Lise tahsilini Ankara Etlik Lisesinde tamamladıktan  sonra  1979 yılında Gazi Eğitim Enstitüsünde (GEE) Sosyal Bilgiler bölümünden mezun oldu.

                Daha sonra Ankara İktisadi Ticari İlimler Akademisinde (AİTİA) Kamu yönetimi bölümünde yüksek lisans yaptı. Yüksek lisans süresi içerisinde Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde Öğrenci İşleri Şefi olarak memuriyet yaptı. 1985 yılından 1991 yılına kadar Ankara Şehit Nuri Pamir Lisesinde öğretmenlik yaptı. 1991 yılında öğretmenlikten istifa ederek ticarete atıldı. 1996 yılından 2011 yılına kadar Gülşehir İlçesi Yeniyaylacık köyünde Kum Ocağı işletmeciliği yaptı. Ruhsatı bittiğinden dolayı Kum ocağı faaliyetini sonlandırarak aynı adreste iş makinesi alım satım ticareti yaparak ticaret hayatını devam ettirmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

                Nevşehirli hemşerilerine geçmişte kendi imkanlarıyla hizmetlerde bulunmuştur. Nevşehir'in ve Köyünün kültürünü tanıtmak amacıyla Seyit Ahmet Hz. ni (DEDE) anma ve Bağbozumu festivalleri düzenledi.  Yeniyaylacık köyüne Kur-an kursu yaptırdı. 1997 yılında Selim Sırrı Tarcan Spor Salonunda yine kendi imkanlarıyla Bürokrat ve Siyasilerin katılımıyla Türkmen gecesi düzenledi. Dönemin Valisi rahmetli Şinasi KUŞ Beyin vasıtasıyla  eski adı Nevşehir Üniversitesi olan Hacı Bektaşi Veli Üniversitesine inşaatta kullanmaları için kum ve çakıl desteğinin yanı sıra maddi ve manevi destekte  bulundu. Ayrıca Sayın Yalçın DEMİR'in Nevşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde kendi imkanlarıyla İş Adamı Durmuş SONUGELEN ile birlikte İmam Hatip Lisesinin önündeki yaya üst geçidini yaptırdı.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.