banner461
banner195

Oran : AVM'lerin çoğalması, esnaf ve sanatkara darbe vurdu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran,Nevşehirle beraber bir çok ilde AVM'lerin çoğalmasının, esnaf ve sanatkara darbe vurduğunu ileri süren Oran, esnaf ve sanatkarı koruyup desteklemenin anayasal bir görev olduğunu kaydetti.

Oran : AVM'lerin çoğalması, esnaf ve sanatkara darbe vurdu
15 Mart 2014 Cumartesi 13:01

banner143
banner134

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, esnaf ve sanatkarın ekonomik yapıda hak ettikleri ve olması gereken konumuna CHP iktidarında geleceğini savundu. 

Oran, yazılı açıklamasında, TESK'in 2005'ten bu yana tuttuğu kayıtlara göre, 1 milyon 145 bin 641 esnaf ve sanatkarın mesleği bırakarak sicil kaydını sildirdiğini ifade etti.  

Bu rakamın yılda ortalama 135 bin esnaf ve sanatkara denk geldiğini belirten Oran, Nevşehir, Burdur ve Bartın başta olmak üzere 17 ilde durumun çok daha vahim olduğunu ileri sürdü. 

Daha çok bakkal, bayi ve büfelerin kapandığını savunan Oran, "30 Mart'ta esnaf da kendisini sıfırlayan AKP'yi sıfırlayacaktır. Esnaf ve sanatkarımız ekonomik yapıda hak ettikleri ve olması gereken konuma CHP iktidarında gelecektir" iddiasında bulundu.  

Esnaf ve sanatkarların, ekonomik ve sosyal yapının istikrar unsurunun olduğunu belirten Oran,  "AKP iktidarı, küçük esnafı, perakendecilik sektörüne giren büyük sermaye gruplarına ezdirdi" görüşünü savundu.

AVM'lerin çoğalmasının, esnaf ve sanatkara darbe vurduğunu ileri süren Oran, esnaf ve sanatkarı koruyup desteklemenin anayasal bir görev olduğunu kaydetti. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
MURAT - 4 yıl önce
tam tersi vatandaş yönünden çok çok iyi oldu.vatandaş avm ler sayesinde ucuz ve kaliteli giyinmeye başladı.4 sene önce 100 tl ye aldığı bir elbiseyi şimdi bile 30-40 tl ye alıyorlar.en azından nevşehirli kazıkçı esnafından nevşehirli vatandaşlar olarak hep birlikte kurtulduk.nevşehirde öyle tanıdığım esnaflar varki oğlunun düğün pazarlığını bozmak için dibindeki esnaf komşusundan o kazıkçı diye almayıp,gidip kayseriden alış veriş yapıyorlar.her esnaf kendisini bilir.biz nerede hata yaptık diye bir düşünsünler o zaman anlarlar hatalarını.inşallah dahada çoğalır avm ler.