banner461
banner195

Ortahisar ve Uçhisar Burçlarına Üç Hilali Dikeceğiz...

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Nevşehirli Sahir Solmaz,Eski MHP Nevşehir il Başkanı Serkan Bedirhanoğlu,MHP İl Genel meclis üyesi adayları Av.Fazlı Koç, Haydar Çiftçi ve beraberindeki heyet Nevşehir merkeze bağlı Uchisar ve Ortahisar kasabalarında MHP seçim burolarını ziyaret etti.

Ortahisar ve Uçhisar Burçlarına Üç Hilali Dikeceğiz...
18 Şubat 2014 Salı 17:29

banner143
banner134

Solmaz : "Üç Hilal'i Burçlara Dikelim.."

Nevşehir merkeze bağlı Uchisar ve Ortahisar kasabalarında MHP seçim burolarını ziyaret eden Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Nevşehirli Sahir Solmaz "Şunu bilsinler ki; Milliyetçi Hareket olduğu müddetçe Anayasa'nın 3. Maddesini hiç kimse, hiç kimse değiştiremeyecektir" dedi.

Temizlik, yol, kaldırım gibi hizmetlerin zaten belediyenin rutin işleri olduğuna değinen Solmaz, "Temiz, güzel, yaşanabilir, müreffeh bir Uçhisar ve Ortahisar için; şeffaf ve hesap sorulabilen bir yönetimin iktidar olması için 30 Mart'a kadar gece-gündüz demeden gencimizle, ihtiyarımızla çok çalışarak, herkese ulaşarak Milliyetçi Hareket'in mübarek üç hilalini burçlara dikmek için çağrıda bulunuyor, sizlerden söz istiyorum" çağrısı yaptı. Solmaz'ın bu isteği; yoğun, coşkulu alkışlarla karşılık buldu.


Sahir Solmaz kimdir?

Sahir Solmaz, 22. 07. 1954'de Nevşehir Avanos Topaklı’ da doğdu.

İlkokulu Topaklı’ da, ortaokulu Kayseri Nazmi Toker Ortaokulu’ nda, liseyi Ankara Atatürk Lisesi’nde okudu.

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ nden 1979 yılında mezun oldu.

Serbest ticaretle uğraşmaktadır. Aynı zamanda Türk Veteriner Hekimler Birliği Vakfı Genel Başkanı olarak görev yapmaktadır.

 

MHP’ den1995’de milletvekili adayı

                 1999’da milletvekili aday adayı

                 2002’de milletvekili adayı

                 2007’de milletvekili aday adayı oldu.

 

2000 - 2003 yılları arasında MYK üyeliği yaptı. 4 Kasım 2012 tarihinde yapılan 10. Olağan Büyük Kurultay'da tekrar MYK üyesi olmuştur.

 

Solmaz evli olup 3 kız babasıdır.

banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
YANLIŞ ADAY - 4 yıl önce
ak parti̇ uçhi̇sarda yanliş adayla yola çikti si̇zleri̇ i̇ştahlandirdi haklisiniz. o hi̇ç oy vermedi̇ği̇mi̇z ve asla vermeyi̇ düşünmedi̇ği̇mi̇z parti̇ni̇ze maalesef oy vereceği̇z yaziklar olsun mi̇lletveki̇lleri̇ne ak parti̇ i̇l başkani i̇lçe başkanina....k parti̇ni̇n
Avatar
UCASARLI VE AKP.'Lİ - 4 yıl önce
evet arkadaşlar bizler akp sevdalisi ve akp ye gönül vermiş insanlariz.fakat bu 2014 mart yerel belediye seçi ise bu sevdayi bir kenara itti siz okuyucular bu ne sevda dersiniz.biz uçhisarda belediye başkaninin değişmesini isteyenlerdeniz.çünkü bu arkadaşimiz osman bey akp ye yakişmadi biz halktan çok kahir işittik bu nasil belediye başkani bunun durumu çok değişti gibi sözler karşisinda çaresiz kaldik.değişim zamani dedik bu siyaset gene aday gösterildi.bizde evet öyle olmaz böyle olur dedik ve (ccc) 3 hilali dikeceğiz inşeallah sonunakadar mhp özellikle uçhisar mhp camiasi sağduyulu şekilde çok çalişmasi lazim.bizlerde destek veriyoruz allah yardimcimiz olsun.uçhisar kazanili mhp ile ali karaaslan bey aktif vizyonu geniş çalişkan birisidir.herkes konuşsun alibeyin çok cana yakin ve insancil bisi olduğunu anlayacak.dedikodulara aldanmayin ön yargili olmayin insan karşilikli konuşmakla anlaşilir.alibeyin bir çayini için.
Avatar
dogru aday - 4 yıl önce
acar nerelerde keske mhp de o koysaydi kesin kazanırdi ali bey slm bile zor verir millete yazık oldu
Avatar
g. - 4 yıl önce @YANLIŞ ADAY
bende
Avatar
uchisarlı kardesler - 4 yıl önce @dogru aday
kardesim ali bey selam da verir selam da alır hatta selam almayana selam verir ahmet acar da cok iyi bir abimiz iyi bir hemsehrimizdir göreceksiniz sayın baskanımız ali karaaslanın ne kadar dogru bir karar oldunu onun icin kalbımıze kötü düsünceler getirmeyelim birlik olma zamanıdır kardeslerim selametle