banner461
banner195

Özhaseki: Kimse gazel okumasın bende bir Milliyetçi insanım....Kürt Açılımına Tam Destek...

Kimse gazel okumasın bende bir Milliyetçi insanım diyen Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ortaya koyduğu Kürt açılımına tam destek verdiğini belirtti.

Özhaseki: Kimse gazel okumasın bende bir Milliyetçi insanım....Kürt Açılımına Tam Destek...
17 Nisan 2013 Çarşamba 18:04

banner143
banner134

 "KİMSE NİYET OKUMASIN! BEN MİLLİYETÇİ BİR İNSANIM, KÜRT AÇILIMINDA ZERRE TAVİZ VERİLDİĞİNİ DÜŞÜNMÜYORUM"

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ortaya koyduğu Kürt açılımına tam destek verdi.

 

2012 yılında hizmete açılan yatırımlar ve 2013 yılındaki yapılan çalışmalarla ilgili bilgi vermek amacıyla düzenlediği basın toplantısında gazetecilerden gelen soruları yanıtlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ortaya koyduğu Kürt açılımına tam destek verdi.

 Toplantıda Kürt açılımı sürecini eleştiren çevreleri anlamakta zorlandığını ifade eden Başkan Özhaseki, önce kendisinin milletçi bir yapıya sahip olduğunu belirtti ardından da "Kimse niyet okumasın! Ben bu vatanı da seviyorum insanımızı da seviyorum. Milli ve manevi değerlerimize de son derece saygılıyım şu ana kadar da zerrece bunlardan taviz verildiğini de düşünmüyorum. Siyaset bezirganlığını laf dolambaçlığını geçin bu işleri, eğer barış geliyorsa buna sevinelim! Büyük devletler barış yaparlar içeride sükuneti sağlarlar ve kucaklaşırlar" diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, 2012 yılında hizmete açılan yatırımlar ve 2013 yılındaki yapılan çalışmalarla ilgili bilgi vermek amacıyla bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Başkan Özhaseki, geçen yıl belediye olarak sadece Erciyes Kayak Merkezi için 300 milyon lira yatırım yaptıklarını ifade ederek, bu yıl Erciyes Kayak Merkezi, şehir meydanı düzenlemesi, Kültür Yolu Projesi, Anadolu Harikalar Diyarı ve birçok projenin hayata geçirilmesi için bir milyar lirayı aşan harcama yapacaklarını açıkladı.

  CUMHURİYET MEYDANINDAKİ BİNALARDA TABELALAR İNECEK

Toplantıda devamında devam eden bir çok projenin şu an ki durumları hakkında bilgiler aktaran Başkan Özhaseki, kültür yolu çalışmasında şehir meydanı ile ilgili önemli bir estetik çalışması yapılacağını aktardı. Meydandaki bütün binaların dış cephesinde yer alan tabelaların indirileceğini, Binaların alt katındaki dükkanların taş kaplama, üst kısımlarının ise yalıtım sonrasında meydandaki tarihi dokuya fon oluşturacak şekilde kaplama ile yeniden şekillendirileceğini anlatan Özhaseki, şehir merkezindeki taksi duraklarında tek tip bir modeli hayata geçireceklerini ifade etti.

   TRAMVAY DURAKLARINA KİTAPLIK KONULACAK

Diğer yandan raylı sistem çalışmalarının hızla devam ettiğini belirten Başkan Özhaseki, İldem ve Talas'a yapılan yeni bağlantılarda bu yıl test sürüşü yapılacağını belirtti ve 35 kilometreye ulaşacak raylı sistemin sonraki etaplarında Nuh Naci Yazgan Üniversitesi ve Erkilet Mahallesi'nin yer aldığını dile getirdi. Özhaseki ayrıca tramvay duraklarına kitaplık koyarak, Kayseri halkını okumaya teşvik edeceklerini ifade etti.

ÖZHASEKİ'NİN GAR HAYALİ ŞİMDİLİK YATTI, BELEDİYENİN BAŞKANLIK MAKAMI KAYSERİ LİSESİ'NE TAŞINACAK

Toplantının sonunda gazetecilerin sorularına da yanıt veren Başkan Özhaseki, Büyükşehir Belediyesi başkanlık makamının Kayseri Tren Gar'ı binasına taşınıp taşınmayacağı yönündeki soruya yanıt verdi.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları'nın yaptığı projelerde oluşan eksikler nedeniyle  Büyükşehir Belediyesi'nin başkanlık katını geçici bir süre Kayseri Lisesi'nin binasına taşıyacaklarını ifade eden Özhaseki,  şöyle konuştu:

                "Devlet Demir Yolları'nın taşınmasıyla ilgili yapılan projelerde bir eksiklik olduğunu kendiler tespit etmişler ve uğraşıyorlar. Yeni Gar binasını da hala yapmadılar. Böyle olunca doğrusu bu fikirden vazgeçmemekle birlikte ana fikrimizin halen o olmasına rağmen şu anda geçici olarak Kayseri Lisesi'nde bu düşündüğümüz prestij misafir ağırlama yerini yapmayı düşünüyoruz. Ama ileride gar binası döner dolaşır Büyükşehir Belediyesi'ne verilir ve en azından bizde orada protokolü ağırlamış oluruz diye düşünüyorum."

"BEN MİLLİYETÇİ BİR İNSANIM, KÜRT AÇILIMINDA ZERRE TAVİZ VERİLDİĞİNİ DÜŞÜNMÜYORUM"

Toplantıda AKP hükümetinin ortaya koyduğu Kürt Açılımı'na ilişkin gelen bir başka soruyu cevaplandıran Başkan Özhaseki, önce kendisinin milletçi bir yapıya sahip olduğunu belirtti ardından da çözüm sürecine karşı çıkan çevrelere seslenerek, "Kimse niyet okumasın! Ben bu vatanı da seviyorum insanımızı da seviyorum. Milli ve manevi değerlerimize de son derece saygılıyım şu ana kadar da zerrece bunlardan taviz verildiğini de düşünmüyorum" diye konuştu.

                Özhaseki bu bölümde şöyle konuştu:

" Bunlar uzun belki oturulduğunda konuşulacak konular ama ben bu konu başladığından beri 3 ay geçti bir tek gencimiz toprağa düşmedi buna seviniyorum. Bir askerimiz şehit olmadı. Bir ana daha ağlamadı. Buna hepimiz sevinelim yahu! Ve bunun karşılığında itiraz edilen noktalara bakın, 'Şu geliyor bu gidiyor bu verildi' ne verildi size göre? Türk kimliği ortadan mı kalktı bayrak ortadan mı gitti vatan mı bölündü ne oldu yahu? 'Yok ilerde olur, bize göre olur canım' diyorlar Yahu niyet okumayın yahu! Önce şu kan bir dursun. Bir genç toprağa düşmesin. ama bir çok insanda şunu hissediyorum buna da çok üzülüyorum 'Yav biz gideriz, vururuz, kırarız, öldürürüz, yok ederiz, 30 senedir böyle yapıyoruz zaten'  kardeşim 33 bin kişi insan öldürmüşsün 6-7 kere dağ kadrosunu yok etmişsin bir kere de yok etsen bir dağ kadrosu daha çıkıyor ortaya. Ne oluyor bitiyor mu son 8-10 yıldır konuştuğumuz bütün herkes askeri cenah da dahil bize hep şunu söylediler, "Kardeşim vurarak,kırarak, öldürerek olmuyor yav! Bunun başka türlü tedbirlerini almak lazım. Bataklığı kurutmak lazım. Bunun sosyal içerikli bir takım projelerle desteklenip yok edilmesi lazım" denmiyor mu?  Eee yapılıyor işte! Niye bundan alınıyoruz? Hakikaten niye rahatsız oluyoruz ben merak ediyorum. Şehit cenazeleri gelmiyor buna niye üzülüyoruz yav! Açıkçası ben anlamakta güçlük çekiyorum. Ben milliyetçi bir insanım! Çok açık söylüyorum net söylüyorum hem de! Bu vatanı da seviyorum insanımızı da seviyorum. Milli ve manevi değerlerimize de son derece saygılıyım şu ana kadar da zerrece bunlardan taviz verildiğini de düşünmüyorum. Ve yavrularımız da ölmediği için seviniyorum cenabı Allah'a dua ediyorum şükrediyorum.  Şimdi "Gitsin de orda birileri ölsün" diyenler, "gidip vurup kıralım' diyenler çocuklarını göndersin arkadaşlar! Yazdırsınlar çocuklarını askere de bir göreyim hadi! Göndersinler! Kimse kendi çocuğu üzerine getirmiyor bu lafı, tendi kardeşine getirmiyor! Kendine getirmiyor! Arkadaşlar boş verin siyaset bezirganlığını laf dolambaçlığını, geçin bu işleri eğer barış geliyorsa buna sevinelim. Büyük devletler barışı yaparlar içeride sükuneti sağlarlar, kucaklaşırlar ve devam ederler. Cenabı Allah isteseydi herkesi tek ırktan yaratmaz mıydı arkadaşlar? 10'larca ırk var yav! Cenabı Allah niye herkesi farklı farklı yarattı acaba? Yani bundan bile düşünülecek ve alınacak dersler vardır."


Kaynak:Kayseri Yeni Haber Gazetesi
HABER:ALİ TÜRKASLAN


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
sayın haseki - 5 yıl önce
sen neyin milliyetçisisin, senin başbakanın değlmi milliyetçilik ayaklarımın altındadır diyen hadi bu iftira başbakan böyle bi şey demedi de. madem milliyetçisinde başbakan ayaklar altına alırken ne oluyo diye neden tepki göstermedin demezlermi adama sizin milletinizin ve milliyetinizin ne olduğu belli değil. bence bitr öyle bir böyle işinize nasıl gelirse hant dink ölünce hepiniz ermeni oldunuz, muhsin bey öldürülünce hepiniz milliyetçi oldunuz ama bir türlü türk olmayı öğrenemediniz fakat zaman gelecek biz size öğreteceğiz
Avatar
tukrum - 5 yıl önce
hadi be orda bayrak yakmalar taviz değil tc silinmesi taviz değil ne mutlu turkum yazisi silinmesi taciz değil..