banner461
banner195

Parmaksız: Yatırımcımız Destekleme Fonlarından Yararlanmalı

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası (NTSO) Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Nevşehirli işadamı ve yatırımcıların yüzde 50 hibeli Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi programından yararlanmasını istedi.

Parmaksız: Yatırımcımız Destekleme Fonlarından Yararlanmalı
24 Aralık 2013 Salı 16:16

banner143
banner134

 Nevşehir Ticaret Ve Sanayi Odası (NTSO) Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Nevşehirli işadamı ve yatırımcıların yüzde 50 hibeli Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi programından yararlanmasını istedi. 

Tarıma dayalı yatırımların desteklenmesi tebliğinin Resmi Gazete’de yayımlandığını belirten Parmaksız, özellikle tarıma dayalı yatırım yapmayı düşünen işadamlarının yüzde 50 hibeli olan bu destekleme fonlarından yararlanmasını istediklerini vurguladı.

Tarımsal ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesi, bu tür işletmelerin kapasite artırımı, bu konuda yapılmış ve kısmen yapılmış yatırımların tamamlanması, alternatif enerji kaynakları, koyun keçi ve manda konularında sabit yatırım projelerinin hibe kapsamında değerlendirileceğini belirten NTSO Yönetim Kurulu Başkanı Arif Parmaksız, “Bu konuda hazırlanan proje desteği en geç 27 Ocak 2014 mesai bitimine kadar Il Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne teslim edilmesi gerekiyor.” şeklinde konuştu.
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Gurbetin Alimi - 4 yıl önce
Yatırımcıya siz ne sunuyorsunuz. Merak ettik te