banner461
banner195

Polemiğe Gerek Yok

Gülşehir belediye Başkanı Mustafa Dursun, ilçede yer alan Sadabat parkının alt bölümünde yaşanan sorunun yaza kadar çözümleneceğini söyledi.

Polemiğe Gerek Yok
07 Şubat 2014 Cuma 10:52

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Gülşehir belediye Başkanı Mustafa Dursun, ilçede yer alan Sadabat parkının alt bölümünde yaşanan sorunun yaza kadar çözümleneceğini söyledi.

Konunun kimileri tarafından siyasi malzeme olarak kullanılmaya çalışıldığını dile getiren Gülşehir Belediye Başkanı Mustafa Dursun, “Sadabat Parkımızın hemen alt tarafından yer alan Kanalizasyon çalışması ne yazık ki polemik konusu da yapılıyor. Vatandaşın orada bilmediği konular var. Bizim bu konuyu ihmal ettiğimizi söyleyenlerde, bu konuyu siyaseten öyle söyleyenler de var. Orada HES projesi kapsamında bir göl oluşturuldu. Şu anda gölün rakımı 902. Orada karasal alandaki rakım ise 900. Yani göl karadan 2 metre yüksekte. Orada bir set oluşturuldu ve drenaj kanalları yapıldı. Su bu tarafa taşmasın diye. Bu proje bizim istediğimiz ya da istemediğimiz için ilçemize gelmiş bir proje değil. Bu proje 25-30 yıl önce planlanmış ve yapılmış durumda. Bizim burada hedefimiz mevcut yapıdan Gülşehir olarak nasıl daha fazla yararlanabiliriz olmalı. Orada mülkiyet sorunları var. Kızılırmak kenarında istimlak edilen yerlerde sorunlar var. Hazineye geçmediği için araziler biz de bir şey yapamıyoruz. 250 dönem arazimiz de bizim orada istimlak edildi. Halen bizde mahkemeliğiz ilgili firma ile. Orada bir arıtma tesisi yaptırdık. Atık su arıtma tesisimizi kullanabilmek için Sadabat parkının altında bir terfi merkezi oluşturduk. Orada işçilikte oldukça zor. Zira kazmayı vurduğunuz yerden su çıkıyor. Biz bu konuları İller Bankası, Devlet Su İşleri ve Yatırımcı Kuruluşla da görüşüyoruz. Eylem planımız hazır. Şu anda Türkiye’de suyu 2 bin 300 metre ileri atabilecek düzeyde bir Motopomp sistemi yok. Bir iki ay içerisinde sorunu çözmüş olacağız. Yaz gelmeden Sadabat parkının altındaki alanda ne koku ne de pis su olacak” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
gülşehirli - 4 yıl önce
bu pis suyu 2 km ileriye atacak türkiyede motopomp sistemi yok diyor başkan madem öyleyse yaza kadar nasıl çözecek
Avatar
vedat korkmaz - 4 yıl önce
önemli olan sorun ortaya çıkmadan tedbir alacak bakış açısına sahip olmak, etüd çalışmalarını yapmadın mı oraya hes kurulduktan sonra ne gibi sıkıntılar çıkacak öngöremedin mi, hadi onu geçtik bir seçim dönemi geçirdin hala ecekler, acaklar. gülşehirli sandıkta hesap sorar sormaz o ayrı, ama milletin vekaletini bihakkın kullanmayanlardan öte dünyada elbet hesap sorulur.
Avatar
gülşehir li - 4 yıl önce
bende gidip sordum, hatta belirtilen alana gittim b su işlerine bakan arkadaşlarla da görüştüm. doğru özel sarım motor yaptıracaklarmış. yakında ihalesine çıkacaklar.boruları logarları hazır çevre yolunda bekliyor. pompa işi bitince hatlar da döşenir inşallah