banner461

Rasim Arı, Canlı Yayında Nevşehir Projelerini Anlattı

AK Parti Nevşehir Belediye Başkan Adayı Rasim Arı, Ülke TV'de Projelerini Canlı Yayında Anlattı.

banner15
Rasim Arı, Canlı Yayında Nevşehir Projelerini Anlattı
26 Şubat 2019 Salı 09:50

banner143
banner134

AK Parti Nevşehir Belediye Başkan Adayı Rasim Arı, Ülke TV'de yayımlanan Ömer Önder’in hazırlayıp sunduğu "Spor & Spor" programının canlı yayın konuğu oldu.

Ömer Önder’in sunumuyla ekrana gelen Spor&Spor canlı yayın programında Nevşehir için projelerini açıklayan AK Parti Nevşehir Belediye Başkan Adayı Rasim Arı, Ülke TV ekranlarında "Derdimiz,‬ ‪Devamız,‬ ‪Şifamız,‬ ‪Hayalimiz‬ ‪NEVŞEHİR'imizi konuştuk" dedi.

AK Parti Nevşehir Belediye Başkan Adayı Rasim Arı yaptığı açıklamasında; "Yaşanabilir engelsiz bir kent için çalışacağım." dedi.

Arı: "Engelsiz bir Nevşehir oluşturacağız..."

"Engelsiz ve herkes için erişilebilir bir şehir” haline getirebilmek için birçok proje hazırladıklarını belirten Arı, halkımızın destekleriyle birlikte, el ele gönül gönüle vererek yapılacak çalışmalarla ve yeni düzenlemelerle bu hedefe ulaşacaklarını, engelleri hep birlikte aşacaklarını söyledi." 

“Bu şehrin temel problemlerini, insanlarımızın sıkıntılarını çok iyi biliyoruz. Gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde, yaptığımız görüş alışverişlerinde bu hususları masaya yatırıyor, neler yapabiliriz sorusuna cevaplar arıyoruz. Engelli özel kardeşlerimizin bu şehirde daha rahat yaşayabilmeleri için, karşılaştıkları tüm zorlukları ve engelleri ortadan kaldırabilmek için öncelikle “empati” yapıyoruz.
Kendimizi o kardeşlerimizin yerine koyuyoruz. İstişareler ve fikir alışverişleri yapıyoruz. Bu şehirde yaşamakta olan her bir hemşehrimizin fikrine çok büyük önem veriyoruz. Nevşehir'imizi “engelsiz ve herkes için erişilebilir” hale getirebilmek bizim belediyecilik anlayışımıza göre öncelikle bir etik ve bir vizyon meselesidir. Bu amaç doğrultusunda hayata geçireceğimiz tüm projelerimizi hazır.

Engelsiz sosyal hizmetler ve istihdam Merkezi ...
Yolları, durakları, caddeleri, kaldırımları ve araçları iile Engelsiz Nevşehir Projemizi, Engelsiz Yaşam ve Koordinasyon Merkezi Projemizi, Kadınların ev haricindeki günlük işlerini daha rahat yapabilmeleri için çocuklarını günü birlik olarak ve güvenli şekilde bırakabilecekleri ve engelli çocuklarımıza da hizmet verecek olan Özel İnsanlar Belediye Merkezi Projemizi mutlaka hayata geçireceğiz. Yine bu özel insanlarımızı spora teşvik etmek adına çalışmalar yapacağız ve onları yaşamın içine katacak istihdam sağlayan projelerimizide mutlaka hizmete sunacağız. Nevşehir'imizi tam manasıyla engelsiz bir şehir haline getirecek projelerimizin tamamını inşallah kısa bir süre içerisinde uygulamaya sokacağız. Özel İnsanlarımızın yüzlerindeki gülümsemeyi görmek, gözlerindeki mutluluğa şahit olmak her şeye bedeldir. Bunu sağlamak için var gücümüzle, bütün birikimimizle, tüm samimiyetimizle çalışacağız ve Allah’ın izniyle, Nevşehirli hemşehrilerimizin duaları ve destekleriyle bunu da inşallah başaracağız” dedi.

Türkiye’de bir ilk örnek proje ...

Türkiye’de örneği olmayan bir projeye imza atacaklarını ifade eden Arı, “Nevşehir’in ulusal ve uluslararası arenada daha fazla tanıtımını yapabilmek amacıyla uluslararası bir "tenis akademisi" kuracağız. Nevşehir’i bir spor şehri haline getirebilmek, amatör branşlarını desteklemek, uluslararası alanda tanınmış ünlü tenisçilerin her yıl şehrimizde düzenlenecek turnuvalara katılımını sağlamak amacıyla içerisinde tenis kortlarının ve kapalı spor salonunun yer altığı tenis akademisi kuracağız.” şeklinde konuştu.

Bağımlılığa son spora teşvik...!

Arı; Bağımlılıkla mücadele kapsamında Nevşehirli çocuklarımız ve gençlerimizi çeşitli kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak için onları spora teşvik edecek projelerinde hazır olduğunu bu konuda ki tecrübelerinin ve ilgili Bakanlığında destekleri ile Nevşehir'i spor kenti yapacaklarını ifade etti. Nevşehir Belediye Sporumuza şehrimize yakışır, modern bir stadyum kazandıracağız. Aynı şekilde Nevşehir'imize profosyonel takımların kamp yapmaları için gerekli alt yapıları tamalayarak futbol kamp tesisleri kuracağız.

Nevşehir Kalesi eteklerinde bulunan dünyanın en büyük yeraltı şehrini turizme kazandıracaklarını ifade eden Arı, Hafif raylı sistem, oto park, kentsel dönüşüm ve trafik sorunları gibi konularda çözüm üreten projeleri hayata sokacaklarını belirtti.

Arı; "Her zaman şeffaf belediyeciliği savunacağız ve uygulayacağız . Ve İnşallah yapacağımız hizmetlerle Nevşehir'imizi maddi- manevi yaşanabilir bir yer haline getireceğiz.  Sadece yapacağımız hizmetlerle değil yönetim anlayışımız ile bu şehrin emini olacağız" dedi.

Proğramı izlemek için TIKLAYINIZ...


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner517

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.