banner461
banner195

Rasim Arı Net Konuştu : “ Aday Değilim...“

Gençlik ve Spor Bakanlığı Müşaviri Rasim Arı,FİB Haber Merkezine yaptığı özel açıklamasında Yaklaşan Yerel Seçimlerde Nevşehir Belediye Başkanlığı için ortaya atılan çeşitli iddialara net yanıt verdi ve aday adayı olmayacağını açıkladı;

Rasim Arı Net Konuştu : “ Aday Değilim...“
23 Ekim 2013 Çarşamba 13:12

banner143
banner134

Gençlik ve Spor Bakanlığı Müşaviri ARI, aday adayı olmayacağını açıkladı;

Rasim Arı:

-‘’Nevşehir’imize hizmet etmek için yola çıkan tüm aday adayı siyaset büyüklerime ve kardeşlerime başarılar diliyor, bütün Nevşehirli hemşerilerimizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum’’

 

NEVŞEHİR - Gençlik ve Spor Bakanlığı Müşaviri Rasim ARI, 2014 Yerel Seçimleri’nde Nevşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı olmayacağını açıkladı.

ARI, yaptığı yazılı açıklamada, bazı basın organlarında aday adayı olacağına yönelik haberlerin yer aldığını ve söz konusu iddiaların kamuoyunda da dile getirildiğini ifade etti.

Açıklamasında, memleketini seven her Nevşehirlinin şehrine hizmet etmeyi arzuladığını ifade eden ARI, ‘’ 2011 yılında resmi gazetede yayımlanan 638 sayılı kanun ile kurulan Gençlik ve Spor Bakanlığımızda, Bakanlığa atandıktan sonra kısa bir süre içerisinde gençlere ve spora büyük hizmetleri olan Sayın Bakanımızla beraber görev yapmaktayım. Bu önemli görevde kurumumuzda ayrılmam söz konusu değildir’’ ifadelerine yer verdi.

Son yıllarda yapılan hizmetlerle Nevşehir’in kent görünümü kazandığını belirten ARI, açıklamasını şöyle tamamladı: ‘’Başarılı çalışmalarıyla adından söz ettiren mevcut başkanımız var iken bu göreve talip olmamın doğru olmayacağını düşünmekteyim. Öte yandan, Nevşehir’imize bugüne kadar siyasetin farklı alanlarında ciddi hizmetleri olan değerli siyasetçi büyüklerim ve kardeşlerimin göreve talip olduğu bu yerel seçim sürecinde yer alamayacağım. Nevşehir’e hizmet etmek için yola çıkan tüm aday adayı siyaset büyüklerime ve kardeşlerime başarılar diliyor, bütün Nevşehirli hemşerilerimiz saygı ve muhabbetle selamlıyorum.’’  BASIN AÇIKLAMASI

 

            Değerli Basın Mensupları;

Bazı basın organlarında Nevşehir Belediye Başkan Aday Adayı olacağım yönünde haberler yer almakta, söz konusu iddialar kamuoyunda da dile getirilmektedir.

Şüphesiz ki güzel şehrimize hizmet etmek, memleketine âşık her Nevşehirlinin arzusudur. Ancak aşağıda belirteceğim sebeplerden dolayı böyle bir düşüncemin olamayacağını ifade etmek istiyorum.

Halen 2011 yılında 638 sayılı kanun ile kurulan Gençlik ve Spor Bakanlığında Bakanlık Müşaviri olarak çalışmaktayım. Bakanlığımızın kurulmasından bu yana kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen gençlik ve spor adına çok ciddi başarılara imza atan, sporun ve gençliğin önündeki engelleri kaldıran Sayın Bakanımızın bu süreçte hizmetlerine katkı sağlamak amacı ile Bakanlıktaki görevimden ayrılmam mümkün değildir.

Öte yandan, Nevşehir’imize kent görünümü kazandıran ve ciddi bir başarı elde eden mevcut Başkanımız var iken bu göreve talip olmamım doğru olmayacağını düşünüyorum.

Nevşehir’imize bugüne kadar siyasetin farklı alanlarında ciddi hizmetleri olan değerli siyasetçi büyüklerim ve kardeşlerimin göreve talip olduğu bu arenada yer alamayacağım.

Nevşehir’imize hizmet etmek için yola çıkan tüm aday adayı siyaset büyüklerime ve kardeşlerime başarılar diliyor, bütün Nevşehirli hemşerilerimizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum. 

 

 

 

                                                                                                                   Rasim ARI

                                                                                                  Gençlik ve Spor Bakanlığı

                                                                                                     Bakanlık Müşaviri

 

 

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
isimsiz - 4 yıl önce
İthal dediğin adam senden daha has nevşehirli önce tanı sonra yorum at şuanki başkan nevşehirliymiş gibi konuşma
Avatar
has nevsehirli - 4 yıl önce
ithale yer yok zaten doğru karar
Avatar
hadsiz - 4 yıl önce
has nevşehirli haddini bil kim ithal rasim beymi ithal tanımadan konuşmaya utanmıyormusun sana söylenecek çok söz varda tövbe tövbe...omurgasızlık yapma ailesi nevşehirde kendi liseyi nevşehirde bitirmiş daha ne olacak sen nevşehirli olmayanlara söyle yüreğin varsa ...
Avatar
aslan - 4 yıl önce
bu basın açıklamasına hiç gerek yoktu. kimsede sizin isminizi konuşmuyordu. böylece siz kendinizi gündeme getirdiniz.
Avatar
hadsiz - 4 yıl önce
aslan kardeşim sen kendi işine bak oldumu...
Avatar
kapadokyalı - 4 yıl önce
aslan bey bir açıklama yapıp yapmayacağını adam sizemi soracak...anlaşılan sen bu siteyi takip ediyorsun ozaman geçmiş haberlere bir bak oldumu...
Avatar
has nevsehirli - 4 yıl önce
yıllardır bakanlıkta memleket için ne yaptı yazında öğrenelim bilmiyoruz çivinin hangisi rasim arı nın onu söyle bana bol bol takla atarsınız reklam yaparsınız :) hadi ordan hadi ordan fib haber yazmasa tanımyoruz adamı
Avatar
tuzkoylu - 4 yıl önce
rasım kardesım kararını uzuntuyle oğrendım nevsehır ve nevsehırlılere ne kadar destek oldugunu bıldıgım ıcın.nevsehırın senın gıbı durust calışkan ve de tabıkı has bır nevsehırlıye ıhtıyacı var selamlarımla.