banner461
banner195

Sabah Namazında Avanos Merkez Camii Çanakkale Şehitleri İçin Doldu

Diyanet İşleri Başkanlığı, Çanakkale Şehitlerini Anma Programı kapsamında Avanos İlçe Müftülüğünce Merkez Camiinde proğram düzenlendi.

Sabah Namazında Avanos Merkez Camii Çanakkale Şehitleri İçin Doldu
18 Mart 2015 Çarşamba 10:31

banner143
banner134

 Diyanet İşleri Başkanlığı, Çanakkale Şehitlerini Anma Programı kapsamında 81 il ve 957 ilçe olmak üzere tüm yurtta 18 Mart günü sabah namazında aynı anda Çanakkale Şehitlerinin aziz hatıraları için anma program düzenleyerek bir ilke imza attı Diyanet işleri başkanlığı tarafından 250.000 Şehidimize 250.000 Hatim duası ilede Aziz Şehitlerimizin ruhlarına hediye edildi.

Avanos Merkez Camiinde Sabah Namazı sonrası düzenlenen programa Genç yaşta Vatan Uğruna Şehit olan gençlerimiz gibi sıcak yatağını bırakıp programa koşan Üniversiteli ve Liseli Gençler Merkez Camiini doldurdular. Proğram Avanos Merkezde görev yapan Camii Görevlilerinin Tekbirler, Salavatlar ve Kuran Tilavetleri ile başladı

Avanos Müftüsü Mehmet FİDAN 18 Mart Çanakkale Zaferi ile ilgili hazırladığı bilgileri cemaate aktardı.Proğramın ardından Cemaate buğday çorbası, üzüm hoşafı ve ekmek İkram edildi, aynı zamanda çeşitli hediyelerde verildi.

Kaynak: Kızılırmak Gazetesi


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.