banner461
banner195

Sarıaslan, Nevşehir'in asbestli su borularını Meclis’e taşıdı

Cumhuriyet Halk Partisi Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan, Nevşehir İl genelinde bulanan asbestli içme suyu borularına Meclis gündemine taşıdı.

06 Aralık 2018 Perşembe 19:21

banner143
banner134

Cumhuriyet Halk Partisi Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan, Nevşehir İl genelinde bulunan içme suyu alt yapı hatlarında değiştirilmemiş olan asbestli boruların halk sağlığını tehdit ettiğini söyledi.

CHP Nevşehir Milletvekili Sarıaslan: “Halk sağlığını tehdit eden asbestli içme suyu borularının bazı yerleşim yerlerinde yenilenmediği ve kullanılmaya devam edildiği görülmektedir. İlimiz Nevşehir genelinde bu asbestli boruların bulunduğu yerleşim yerlerini ve bunların ne zaman değiştirileceğiyle ilgili soru önergelerimi Çevre ve Şehircilik Bakanı’na ve İçişleri Bakanı’na gönderilmek üzere Meclis’e sundum.  dedi.

Sarıaslan: "Halk Sağlığını tehdit eden ve kansere sebebiyet veren "Asbestli" içme suyu borularıyla ilgili Nevşehir Kozaklı ilçesi Karasenir köyümüzden gelen çok sayıda imzalı dilekçe sebebiyle TBMM Genel Kurulunda hemşerilerimizin rahatsızlığını dile getirdik." dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.