banner461
banner195

Seçim Kulisleri Kaynıyor

Yaklaşan yerel seçimler öncesinde ilçe ve beldelerde belediye başkan adaylarının isimleri şimdiden konuşuluyor.

Seçim Kulisleri Kaynıyor
27 Temmuz 2013 Cumartesi 14:50

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Yaklaşan yerel seçimler öncesinde ilçe ve beldelerde belediye başkan adaylarının isimleri şimdiden konuşuluyor.

Nüfusu 20 binin altında kalması nedeniyle düşmesi kesinleşen belediyelerin ardından ilimiz genelinde belediye sayısı da düşecek. Ancak, düşmesi kesinleşen belediyelerden birçoğunda mevcut başkanların ilçe belediye başkanlıklarına aday olabilecekleri belirtiliyor.

Nevşehir Merkeze bağlı Çat Belediye Başkanı Kamil Duru’nun 2. dönemin ardından bir de Ustalık dönemi yapayım niyetinde olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Fakat ciddi bir rakibinde aday adaylığı için seçim sürecini beklediği biliniyor.
Göre Belediye Başkanı Mustafa Topçu’ da tıpkı Çat Belediye Başkanı gibi üçüncü dönemde ısrarlı görünüyor.Topçu bu konuda daha şanslı olarak gösteriliyor.

Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil, Kaymaklı Belediye Başkanı Halit Elma, Sulusaray Belediye Başkanı Sadi Yalbırdak ve Uçhisar Belediye Başkanı Osman Süslü’nün de yeniden adaylıkları kesin gibi. Tabi parti yönetiminden herhangi bir olumsuzluk ortaya çıkmazsa.

Merkeze bağlı Belediye Başkanları arasında en sıkıntılısı Nar Belediye Başkanı Ali Erdoğmuş. Belediyenin içerisinde bulunduğu ekonomik buhrandan kendisi de büyük ölçüde etkilenen, belediyenin borçları ile boğuşup belediye başkanlığı yapmanın gayretinde olan Ali Hoca’nın adaylığı diğerlerine nazaran biraz daha su götürür türden.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ALİ - 5 yıl önce
o kesin gözüyle baktıklarınızın bir çoğunu akp aday göstermeyecektir. çünkü ordaki isimlerin büyük bir kısmı akp nin vizyonuna uymuyor. ben lisans eğitimi olmayan bir belediye başkanını kabul etmiyorum . 81 vilayete üniversite kuran bir hükğmetin halen lise mezunu bir başkanı olabilirmi . bence çok büyük bir ayıptır.
Avatar
veli - 5 yıl önce
lisans eğitimi cehaleti almaz
Avatar
Ürgüp - 5 yıl önce
nüfusu 20 binin altında kalması nedeniyle demişsiniz 2000 olmasın
Avatar
krt - 5 yıl önce
ali beye katılıyorum. o yazdığınız isimlerin çoğu için başkanlık 6 aydan sonra hayal...
Avatar
krt - 5 yıl önce
ali beye katılıyorum. o yazdığınız isimlerin çoğu için başkanlık 6 aydan sonra hayal...