banner461
banner195

Seçimden Beklediğini Bulamadı

Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisinin oylarını artırdığı Nevşehir’deki yerel seçimlerde, CHP Avanos Belediyesini kazanarak başarı sağladı. Ancak yerel seçimlerden umutlu olan siyasi partilerden biri olan Saadet Partisi seçimlerden umduğunu bulamadı.

 Seçimden Beklediğini Bulamadı
02 Nisan 2014 Çarşamba 17:31

banner143
banner134

 Seçimden Beklediğini Bulamadı

NEVŞEHİR(MHA) Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisinin oylarını artırdığı Nevşehir’deki yerel seçimlerde, CHP Avanos Belediyesini kazanarak başarı sağladı. Ancak yerel seçimlerden umutlu olan siyasi partilerden biri olan Saadet Partisi seçimlerden umduğunu bulamadı.

Özellikle Avanos Merkez, Acıgöl ilçesine bağlı Karapınar beldesi, Gülşehir Merkez gibi yerleşim alanlarında iddialı olduğu bilinen Saadet Partisi ne yazık ki bu yerel seçimlerde de hüsrana uğradı.

Siyasi Partiler arasında Nevşehir’de en kapsamlı miting programları ile dikkat çeken Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak’ın bile ilimize gelerek adaylara bizzat destek olması da işe yaramadı.

Henüz yerel seçimleri değerlendiremeyen Saadet Partisi il başkanı Ali Doğan Simit’te seçim süresince verdiği demeçlerinde yerel seçimlerde iddialı olduklarını dile getirmişti. İlimizde seçime giren 21 yerleşim alanında da aday çıkarma başarısını gösteren Saadet Partisinin seçimlerin ardından il ve ilçe teşkilatlarında yeni bir yapılanma süreci içerisine gireceği belirtiliyor. O yapılanma süreci içerisinde il başkanlığını halen sürdüren Ali Doğan Simit ve beraberindeki il yönetiminin yer alıp almayacağını önümüzdeki günler gösterecek.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Gurbetin Âlimi - 4 yıl önce
Avanosu sayelerinde CHP ye teslim ettiler. Güle güle kullansınlar. Leküm diyniküm veliyedin.
Avatar
Gerçek isim - 4 yıl önce
kullanılan ifade ve kendine yakıştırdınız takma isim ahmet beladayı çağrıştıyor
Avatar
avanos - 4 yıl önce
saadet partisine azda olsa sıcak bakıyordum avanostaki bu olaydan sonra tamamen bakış açım değişti insan kazanacağına umudunu olur öyle idda eder yazık oldu avanosa bölgenin parlayan yüzü olacaktı artık umudum yok çok şey söylemek isterim ama neyse
Avatar
saadet partisi erbakan hocayla birlikte öldü.. - 4 yıl önce
yazıklar olsun avanosu kaybettikten sonra gördümki saadet partisi milli görüş gömleğini yırtmışşş