banner461
banner195

Seçimin İki İlginç Sonucu

Nevşehir’de yerel seçimler iki ilginç sonucu da doğurdu. Zira seçimler öncesinde biri aday konulması durumunda beldesinde tepki göreceği gözlenen isim seçimi kazanırken, aday konulmaması durumunda Ak Partili seçmenin tepki göstereceği belirtilen bir diğer isim ise seçimi kazanamadı.

Seçimin İki İlginç Sonucu
31 Mart 2014 Pazartesi 18:32

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de yerel seçimler iki ilginç sonucu da doğurdu. Zira seçimler öncesinde biri aday konulması durumunda beldesinde tepki göreceği gözlenen isim seçimi kazanırken, aday konulmaması durumunda Ak Partili seçmenin tepki göstereceği belirtilen bir diğer isim ise seçimi kazanamadı.

Nevşehir Merkeze bağlı Kavak Kasabasında iki dönem belediye başkanlığı görevinde bulunan Kavak Belediye Başkanı Celal Yiğit’in tekrar aday gösterilmemesini isteyen bir grup Partili hatırlanacağı üzere Ak Parti il başkanlığı binasının önüne gelerek tepki göstermişti. Bütün tepkilere rağmen Ak Parti’den aday gösterilen Celal Yiğit yeniden Kavak Belediyesinin Başkanı seçildi.

Öte yandan Nevşehir’de aday adaylığı sürecinde en çok aday adayı bulunan beldelerin başında gelen Uçhisar beldesinde ise aday gösterilmesi için Ak Partiye adeta baskın yapan Ak Partililer Başkan Osman Süslü’nün aday gösterilmesini istemişti. 10 dolayında aday adayı içerisinde yeniden belediye başkanlığına aday gösterilen Osman Süslü Milliyetçi Hareket Partili Ali Karaaslan’a koltuğu kaptırdı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
uçhisarlı - 4 yıl önce
allah ın izni ile uçhisarlı doğruyu seçti uçhisara hayırlı uğurlu olsun azimli ali karaaslan ve ekibini tebrik ediyorum allah hayırlı etsin maşallah
Avatar
ak partili - 4 yıl önce
kardeşim o insanlar evlerde zorla baskı ile imza topladı partiye kendi personellrini götürdü zorla güzellik olmaz osman büyük adam deyip hava yapanlar uçhisarı aptal yerine koydular ama gerçek bu uçhisarlı bunu istedi saolsun uçhisarlılar herkez her şeyi iyi biliyor. uçhisarla kavak kasabasını karşılaştırmak doğru deil var olsun celal başkan
Avatar
uçhisar - 4 yıl önce
bu sonuç belliydi fakat siz göremediniz... görmek istemdiniz....