banner461
banner195

Seçimlerde manipülasyon ve kaos iddiası

30 Mart 2014 Yerel seçimlerine artık son iki gün kala ortaya atılan şok bir iddia kamuoyunu meşgul ediyor. Seçim sonuçlarına yönelik büyük manipülasyon iddiası var:Burnumuza pis kokular gelmeye başladı. İşte ŞOK haberin detayları...

Seçimlerde manipülasyon ve kaos iddiası
28 Mart 2014 Cuma 14:34

banner143
banner134

Seçim sonuçlarına yönelik büyük manipülasyon iddiası var:


 İddiaya göre Cemaate yakın yayın kuruluşlarınca Yerel seçim sonuçları Basın kanalıyla manipüle edilerek çarpıtarak yansıtmayı planlayan örgüt,yine iddialara göre CHP ve MHP nin oylarını şişirilerek servis edilecek.

30 Mart'ta sandık  sonuçlarını  haber ajansı kanalıyla çarpıtarak yansıtmayı planlayan örgüt, oluşacak kaosta yapılan itirazları, YSK'da görevli bazı 'kripto hakimler'i kullanarak AK Parti aleyhine  sonuçlandıracak .

30Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala paralel yapının Yüksek Seçim Kurulu'ndaki (YSK) uzantıları aracığıyla sandıkları sabote etme girişiminde bulunacağı belirlendi. Sandık  sonuçlarına  yapılacak itirazlar  sonucu  devreye girecek olan YSK'daki kripto hakimler, oy sayımlarını AK Parti aleyhine çevirecek. Bugüne kadar umut bağladıkları noktalardan elleri boş dönen paralel yapı, YSK vasıtasıyla Türk siyasetini dizayn etmeye çalışacak. YSK üyelerini ikna eden örgüt, bunun ilk meyvesini Sarıyer'de topladı. İlçe Seçim Kurulu'nun kararını YSK'ya bozduran şebeke, bunu seçim günü ve sonrasında yurt çapında uygulamaya koyacak. Sandıklara yapılan itirazlarda AK Parti aleyhine  sonuçlar  çıkartarak oy oranını  düşürmeye  çalışacağı öğrenilen örgütün, bunu yaparken 'kripto' hakimlerden faydalanacağı belirtiliyor.

İSTEYENE ELEMAN VAR

Kaos planları tek tek ortaya çıkartılan örgüt, paralel hakimler vasıtasıyla AK Parti'nin oylarını sandıklarda ve sayımlarda buharlaştıracak. Örgüt üyesi devlet memurlarından seçimlerde görev almalarını isteyen şebeke, oy potansiyeli az olan ve sandık müşahidi bulmakta zorlanan partilere de 'eleman' temin edecek. Sandığa yönelik çok boyutlu planlarıyla milli iradeyi rehin almayı hedefleyen örgüt, oy sayımında AK Parti'ye verilmiş oyları adeta 'didik didik' edecek. Mührün, basılacağı bölgenin dışına kayması durumunda geçersiz sayılacak oylar için sandık başında itiraz edecek kimsenin bulunmaması da örgütün hedefleri arasında. Mühür kumpasıyla onbinlerce oyu geçersiz kılmayı hedefleyen örgüt, AK Parti'nin oylarını  düşürmeye  çalışacak.

HAKİMLER DE GÖREVDE

AK Parti'ye karşı illegal çalışmalarına hız veren şebeke, seçim günü stratejisini de belirledi. 100 bin dolayında örgüt üyesiyle sandık başında yerini alacak yapının, kendilerine bağlı haber ajansı kanalıyla bilgileri de çarpıtarak sunacağı  ileri  sürülüyor.

Servis edilecek haberlerde, İstanbul başta olmak üzere pek çok ilde AK Parti seçim yarışında geride gösterilecek. AK Parti'nin oylarını düşük göstererek 'algı yönetimi'nde başarılı olmayı planlayan çevreler, gerçeği yansıtmayan haberlerle 'AK Parti kaybetti' imajı oluşturup müşahitleri de sandık başından ayırmayı hedefliyor.

Müşahitlerin sandıklardan ayrılmasıyla  birlikte  ise oylar üzerindeki manipülasyon daha rahat gerçekleşecek. Örgüt, il ve ilçelerdeki sandıklara ilişkin AK Parti'nin itirazlarını akamete uğratmak için de bazı yargı üyelerini kullanacak.

İşaret fişeği Sarıyer

AK Parti'li il ve ilçe yönetimlerinin, YSK İl ve İlçe Seçim Kurulu  Başkanlıklarına  yapacakları itirazlar, bu kurullarda yer alacak paralel hakimler vasıtasıyla geçersiz hale getirilecek. Bunun son örneği İstanbul'un Sarıyer ilçesinde yaşandı. Geçmişte aday bildirimindeki ufak gecikmelerden ötürü MHP ve Saadet Partisi seçimlere girme hakkını kaybederken, Sarıyer İlçe Seçim Kurulu'na listeleri saat 17:00'den sonra teslim eden CHP için aynı yaptırım uygulanmadı. İstanbul İl Seçim Kurulu, itirazlara rağmen Sarıyer'de CHP'nin önünü açtı. Kozmik hakimlerin, 30 Mart'ta AK Parti'nin itirazlarına muhalif tavır takınacağı belirtiliyor.

Her hata ortalığı karıştırır

Paralel örgüte bağlı haber ajansı, 2009 yerel seçimlerinde İstanbul ve Ankara'daki seçim sonuçlarıyla  tartışmalara neden olmuştu. Ajans, Beşiktaş'ın seçim verilerini, Beyoğlu'nun verileri gibi yansıtınca AK Parti ve CHP teşkilatları arasında tartışma çıktı. Yapılan açıklamada bunun sehven olduğunu iddia edilirken, ilk  sonuçlara  göre Beyoğlu'nda seçimi CHP'nin kazandığı zannedilmişti. Bunun üzerine AK Parti'li sandık müşahitleri seçim yerlerini terk ederek, Beyoğlu teşkilatına dönmüşlerdi. Ajansın kasıtsız olduğunu iddia ettiği yanlış veri girişi yüzünden AK Parti, Beyoğlu'nda seçimleri kaybetme tehlikesi  yaşamıştı .

Kaynak: YENİ ŞAFAK


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
nevşehirli - 4 yıl önce
Bu paralel hainlet her türlü boku yer
Avatar
aysee - 4 yıl önce
Bosuna bu cabalar milletimiz bunca hizmeti bu kaliteli sartlari birakip dalgaya dumene inanmaz onumuzde TAYYIP ERDOGAN varken ALLAHIN IZNIYLE HAYINLER KENDI KAZDIKLARI KUYUYA DUSECEK.... KAZIM BASKAN NE GUZEL SOYLEMIS, 30 MART MILAD OLACAKKKKK
Avatar
Ahmet yumak - 4 yıl önce
Yapmayın yalan konuşmayın
Avatar
nevşehirli - 4 yıl önce
birazcık mantıklı olun.neden 17 aralıktan önce paralel yoktu da sonra ortaya çıktı?bu devirde hırsızlık suç değil hırsızın üzerine gitmek suç olmuş.adam utanması lazım.ortada hırsızlık var ama hedef saptırılıyor.allah izan versin.
Avatar
ERGEN - 4 yıl önce
ne yapılırsa yapılsın acık oy kapalı tasnif gibi olamaz bu memleket ne şaibeli secimler gördü sonuçta adalet yerini bulur kimsenin endişesi olmasın. hayırlı olması temennisi ile.
Avatar
namık - 4 yıl önce
boş laf kaybedeceklerini anladılar ya
Avatar
kerim - 4 yıl önce
bu açıklamaya tek söylenecek söz demekki 11 yıl boyunca birlikte bu işleri yapmışlar nasıl yapılacağını iyi biliyorlar denir.
Avatar
nev şehir li - 4 yıl önce
ayıp ayıp , kaybederken bile milleti ayrıştırıyorlar. sultan sizsiniz , süleyman sizsiniz , mühür sizde ,güç sizde ,yetki sizde kalkıp hala mağdur olmaya çalışmayın... bu anlattıklarınızı önceki seçimlerde başka partiler yaşadı ankarada mansur yavaşın oyları çöplerde çıktı , o zaman hiç sesiniz çıkmıyordu ... kazanmakta olur kaybetmekte , çekip gitmeyide bilmek gerekir...