banner461
banner195

Seçmen kâğıdınızı aldınız mı?

Nevşehir’de Vatandaşlar 1 Kasım Erken Genel Seçimler için muhtarlıklara gönderilen ‘Seçmen Bilgi Kâğıtları’nı almaları konusunda uyarıldı.

Seçmen kâğıdınızı aldınız mı?
19 Ekim 2015 Pazartesi 14:58

banner143
banner134
Nevşehir Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Altınışık, 1 Kasım Erken Genel Seçimler için muhtarlıklara gönderilen ‘Seçmen Bilgi Kâğıtları’nı almaları konusunda vatandaşları uyardı.

 Altınışık, 1 Kasım’da yapılacak olan 26. Dönem Milletvekili Seçimleri’nde kullanılacak seçmen bilgi kâğıtlarının dağıtımına devam ettiklerini belirterek, vatandaşları kendilerine ait olan seçmen bilgi kâğıtlarını almaya davet etti.

Nevşehir Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Altınışık, YSK tarafından geçen ay muhtarlıklara gönderilen “Seçmen Bilgi Kâğıtları”nın vatandaşlara dağıtımının devam ettiğini söyledi. Vatandaşların, mesai saatleri içinde muhtarlıklara giderek hangi sandıkta ve hangi sırada oy kullanacakları belirtilen adlarına düzenlenmiş bilgi kâğıtlarını alabileceklerini anlatan  Altınışık, oy kullanma konusunda sıkıntı yaşamak istemeyen vatandaşlardan seçmen bilgi kâğıtlarını biran önce almalarını istedi.  Altınışık, seçmen bilgi kâğıtlarının dağıtımının son güne kadar yapılacağını sözlerine ekledi.

Öte yandan, seçmen bilgi kâğıdı ellerine ulaşmayan vatandaşların YSK'nın internet sitesine TC kimlik numaralarını girerek, nerede ve hangi sandıkta oy kullanacaklarını öğrenebilecekleri de belirtildi.


 Nevşehir’de genel seçimlerde oy kullanacak vatandaşlar için seçmen bilgi kağıtları muhtarlar tarafından dağıtılmaya başlandı.

1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak erken genel seçimler için güncellenen listeler ve seçmen bilgi kağıtları muhtarlıklar tarafından dağıtılmaya başlandı. 

Vatandaşlar muhtarlıklara uğrayarak seçmen bilgi kağıtlarını alabilir. Aynı zamanda Yüksek Seçim Kurulu’nun internet sitesinden hangi sandıkta hangi numarada oy kullanacaklarını öğrenebilirler, kimlik veya sürücü belgesiyle seçimde oy kullanabilirler.
 

NEREDE OY KULLANACAĞIM? TIKLA ÖĞREN

Nerede oy kullanacağım diyorsanız öğrenmek için tıklayın. YSK seçmen sorgulama sayfası ile nerede oy kullanacağınızı buradan öğrenebilirsiniz.

Nerede oy kullanacağım? Bugünden itibaren YSK seçmen sorgulama sistemi ile 2015 genel erken seçimde nerede oy kullanacağınızı öğrenebilirsiniz. 1 Kasım’da yapılacak genel seçiminde vatandaşların nerede oy kullanacaklarını öğrenebilmesi için YSK tarafından seçmen sorgulama hazırlandı. 1 Kasım 2015 Pazar günü yapılacak Genel Erken Seçim’de nerede oy kullanacağım diyorsanız öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayıp sorgulama yapmanız yeterli.

SEÇMEN SORGULAMA SAYFASI: NEREDE OY KULLANACAĞIM?

OY KULLANMA SAATLERİ

YSK tarafından oy kullanma saatleri ile ilgili yapılan açıklama aynen şu şekilde; “1 Kasım 2015 Pazar günü yapılacak 26. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde oy verme başlangıç ve bitiş saatleri;

Adıyaman, Ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Kars, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Ordu, Rize, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Bayburt, Batman, Şırnak, Ardahan, Iğdır ve Kilis İllerinde oy vermenin başlangıç ve bitiş saatlerinin 07.00 – 16.00 olup bu yazılı illerin dışında kalan diğer illerde oy vermenin başlangıç ve bitiş saatlerinin 08.00 – 17.00 olarak belirlenmiştir.”

KİMLER OY KULLANABİLİR?

18 yaşını doldurmuş ve Yurt İçi Seçmen Kütüğünde kaydı bulunan her Türk vatandaşı oy kullanabilir.

Yurt içi seçmen kütüğüne kayıtlı olup olmadığınızı,

- “Yurt İçi Seçmen Sorgulama” bölümünde gerekli bilgileri ve 7 karakterden oluşan şifreyi resim doğrulama alanına girerek veya;

- Android, IOS ve Windows cihazlar için hazırlanan “Seçmen Sorgulama” mobil uygulamaları aracılığıyla

öğrenebilirsiniz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.