banner461
banner195

Sedat Peker Hangi Partiden Siyasete Giriyor ?

Büyük Birlik Partisi, MHP üst yönetimine yönelik eleştirileri ile gündeme gelen Sedat Peker'i milletvekili adayı yapmak için girişimlere başladı.

Sedat Peker Hangi Partiden Siyasete Giriyor ?
18 Kasım 2014 Salı 23:45

banner143
banner134

 Geçtiğimiz günlerde merhum BBP Muhsin Yazıcıoğlu'nun kabrini ziyaret ettikten sonra yaptığı konuşma ile sosyal medyayı sallayan Sedat Peker için yeni bir iddia ortaya atıldı. MHP'ye yönelik sert eleştiriler yönelten Peker'in, 2015 seçimlerinde Büyük Birlik Partisi'nden milletvekili adayı olabileceği konuşuluyor.

MHP'Yİ SERT SÖZLERLE ELEŞTİRMİŞTİ

Cezaevinden çıktıktan sonra suskunluğunu MHP'yi eleştirerek bozan Sedat Peker, Muhsin Yazıcıoğlu'nun mezarı başında yaptığı açıklamada "Bizim milliyetçiliğimizi, bizim vatanseverliğimizi yüce Allah'tan başka kimse belirleyemez. Başbuğ Alparslan Türkeş'in vefatından sonra Türk-İslam davası malesefki MHP üst yönetimi tarafından layıkıyla insanlara anlatılamamıştır" ifadelerine yer vermişti.

BBP'NİN Sedat Peker PLANI

Sedat Peker'in bu açıklamaları sonrası harekete geçen BBP yönetimi, Peker'e 2015 seçimlerinde partilerinden milletvekili adayı olmayı teklif edeceği öğrenildi. 2015 seçimlerinde milleyetçi kesimin oylarına talip olan BBP'nin Sedat Peker kozuyla özellikle gençlerin desteğini arkasına almak istiyor.

PEKER: SİYASETE ATILMAYI DÜŞÜNMÜYORUM

Sedat Peker, yaptığı son açıklamada siyasete atılacağı yönündeki iddialara ilişkin şu ifadelere yer vermişti: "Benim siyasete atılmak için MHP'ye saldırdığım, ya da tahliye olurken bu sözü vererek tahliye olduğum söylentisi komediden ibarettir. Kendi doğrılarım haricinde hiçbir şey söylemedim. Ne bugün, ne yarın, ne de gelecekte hiçbir suretle siyasete atılmayı düşünmüyorum."

haberler.com


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
OSMAN - 4 yıl önce
bi̇r i̇nsanin seveni̇ veya sevmeyeni̇ olur. 5dk 1mi̇lyondan fazla i̇nsanin di̇kkati̇ni̇ çekti̇ği̇ne göre seveni̇ çok olan bi̇r zattir. si̇yasete fi̇i̇len gi̇rmesi̇ bu tür şahislar i̇çi̇n pek doru olmuyor.
Avatar
fenasi - 4 yıl önce
en iyisi akpartiye yakısır, ak ve nurlu birisidir kendisi. zaten dava arkadaşı doğu perinçek te tövbe edip ak yolu buldu. nevşehir akparti 1.sıra adayımız olacak. nevşehir milletvekili görsün