banner461
banner195

“Şehitlerimizi Rahmet, Minnet ve Şükranla Anıyoruz”

AK Parti Nevşehir Milletvekili aday adayı Av. Hüsnü Güneş, Çanakkale Şehitlerini anma günü dolayısıyla yaptığı açıklamada Kurtuluş Mücadelesinin en önemli unsurlarından biri olan Çanakkale Zaferinin kazanılmasını sağlayan tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla andıklarını dile getirdi.

 “Şehitlerimizi Rahmet, Minnet ve Şükranla Anıyoruz”
17 Mart 2015 Salı 14:52

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) AK Parti Nevşehir Milletvekili aday adayı Av. Hüsnü Güneş, Çanakkale Şehitlerini anma günü dolayısıyla yaptığı açıklamada Kurtuluş Mücadelesinin en önemli unsurlarından biri olan Çanakkale Zaferinin kazanılmasını sağlayan tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla andıklarını dile getirdi.

Güneş, “Çanakkale Savaşlarında milletimizin yokluk ve imkânsızlıklara rağmen verdiği bu olağanüstü mücadele vatan şairimiz merhum Mehmet Akif Ersoy'un Çanakkale şehitlerine yazdığı şiirde de vurguladığı gibi “Bu savaş gerçekten tarihe sığmayacak kadar büyüktür.” Bu büyük zafer aynı zamanda, Milletimizin kahramanlığı, azmi, iradesi, cesareti ve vatan sevgisinin yanı sıra, aynı zamanda harp sahasında bile düşmanından esirgemediği merhametini ve şefkatini de tüm insanlığa örnek olacak şekilde ortaya koymuştur. Ayrıca Çanakkale'de verilen mücadele, birlik ve beraberliğimizin, bin yıllık kardeşliğimizin ve hiçbir gücün buna zarar veremeyeceğinin en açık kanıtıdır.  Bu şuur ve ruh, Ülkemizin mutlu, huzurlu, müreffeh, en ileri standartları yakalamış bir ülke olarak gelişmesi sürecinde en önemli dayanağımız olacaktır. Çanakkale onur ve gurur kaynaklarımızdandır. Çanakkale'de omuz omuza vatanlarını müdafaa eden şehitlerimizden aldığımız ilhamla hepimize düşen en önemli görev; Bu mukaddes yurt topraklarının korunması için verilen onurlu mücadeleyi Millet olarak idrak etmek, gelecek nesillere bu bilinci aktarmak, ülkemize yönelik her türlü fitne ve nifak girişimlerine karşı birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde tek yürek halinde mücadele ederek bu ruhu sonsuza kadar yaşatmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümünü ve Şehitler Günü'nü kutluyor, tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun. Allah hepsinden razı olsun” ifadelerinde bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.