banner461
banner195

Selmanpakoğlu’nun En Büyük Sıkıntısı

Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde her yıl özellikle Hacıbektaş-ı Veliyi Anma kültür ve Sanat etkinlikleri esnasında 10 bin kurbanın kaçak olarak kesildiği, bu durumun ilçe ekonomisine zarar verdiği belirtiliyor.

 Selmanpakoğlu’nun En Büyük Sıkıntısı
30 Nisan 2015 Perşembe 16:42

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde her yıl özellikle Hacıbektaş-ı Veliyi Anma kültür ve Sanat etkinlikleri esnasında 10 bin kurbanın kaçak olarak kesildiği, bu durumun ilçe ekonomisine zarar verdiği belirtiliyor. Yaklaşan törenler öncesinde bu yıl da kaçak kurban kesimleri nedeniyle ilçe ekonomisinin büyük ölçüde zarar görmesinin önüne geçilmesi isteniyor.

Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu, ilçede yıl genelinde 15 bine yakın kurban kesiminin yapıldığını, bunun 10 binin kaçak olarak kesildiğini ifade ederken, bu konuyu defalarca dile getirmelerine karşın yetkili kurumların bir türlü kaçak kurban kesimlerine engel olamadığını dile getirdi.

Hacıbektaş belediyesi olarak kaçak kurban kesimi konusunda yaptıkları çalışmalarla imkanlar doğrultusunda gelişi güzel kaçak kurban kesimine engel olmaya çalıştıklarını söyleyen Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu, “Bu kaçak kurban kesimlerinin belediyemize ve ilçemiz ekonomisine verdiği zarar yıllık 500 ile 700 bin TL arasında. Bu kayıp Hacıbektaş halkının sömürülmesi anlamına gelmektedir. Halkımızın yol, kanalizasyon ve su gibi belediye hizmetlerini alamamalarının gaspıdır. Bu gaspın önlenmesi için bilinçli Hacıbektaş halkı ile belediyemizin ortak çalışması bundan önce de olduğu gibi bundan sonrada sürecektir” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.