banner461
banner195

Sesleri Solukları Kesildi

Seçimden Seçime Siyaset Akıllarına Düşen Partilerin Sesleri Solukları Kesildi

Sesleri Solukları Kesildi
01 Aralık 2015 Salı 18:24

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Seçimden Seçime Siyaset Akıllarına Düşen Partilerin Sesleri Solukları Kesildi

Nevşehir’de 1 Kasım seçimlerinin ardından tam bir sessizlik hakim. Bunun en önemli göstergelerinden biri ise bir aya yakın bir süredir MHP, CHP ve diğer siyasi partilerin seçim hezimetini henüz üzerlerinden atamamış olmaları, seslerinin, soluklarının kesilmiş olması.

Son bir aylık süreçte seçim sonuçlarını bile cılız açıklamalarla geçiştiren, bu süre içerisinde ülke ve Nevşehir gündeminden son derece uzak, siyaset üretemeyen Siyasi Partilerin bu hali Nevşehir’de neden AK Partinin 14 yıldır tek parti olduğunun da göstergesi durumunda.

Sadece seçim süreçlerinde değil, teşkilatları hemen hemen her an diri bulunan AK Parti’nin yürüttüğü siyaset karşısında varlık gösteremeyen Nevşehir’deki muhalefet partilerinin halkı ve ülkenin geleceğini seçim zamanlarında hatırlamaları Vatandaşa da pek sıcak ve samimi gelmiyor anlaşılan.

Milliyetçi Hareket Partisinin il başkanı Göksel Taşçı, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Kamil Gülmez, Saadet Partisi İl Başkanı Ali Doğan Simit, Demokrat Parti İl Başkanı Mehmet Yüce, Bağımsız Türkiye Partisi İl Başkanı İkbal Şişman, BBP İl Başkanı Hüsamettin Karataş gibi isimlerin son bir aydaki sessizlikleri adeta seçim sonrası meydanı yeniden AK Partiye bıraktıklarının işareti durumunda.

1 Kasım seçimlerinin ardından yakın zamanda bir seçim görünmediğine göre de bu siyasi partilerin uzun süre bu sessizliklerini, siyaset üretemezliklerini sürdürmeleri de kaçınılmaz görünüyor. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.