banner461
banner195

Şişli Belediye Başkanı Sarıgül: Artık Muhalefetten Bıktık, Usandık

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Hacıbektaş'a muhalefet partisi üyesi olarak gelmekten artık yorulduklarını, bıktıklarını ve usandıklarını söyledi.

Şişli Belediye Başkanı Sarıgül: Artık Muhalefetten Bıktık, Usandık
15 Ağustos 2012 Çarşamba 16:58

banner143
banner134

 Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Hacıbektaş'a muhalefet partisi üyesi olarak gelmekten artık yorulduklarını, bıktıklarını ve usandıklarını söyledi.

 Sarıgül Artık Yeter....

Şişli Belediyesi, Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde, Türk Halk Müziği'nin büyük ozanı Davut Sulari'nin anıtını yaptırdı. Erzincanlı ünlü halk ozanı Davut Sulari'nin anıtının açılışı, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu, sanatçılar Edip Akbayram, Tolga Sağ, Erdal Erzincanlı, büyük ozan Davut Sulari'nin torunu Berrin Sulari, ilçe protokolü ve yüzlerce vatandaşın katılımıyla yapıldı.

 

Açılış töreninde bir konuşma yapan Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu, "Halk ozanlarımızı ve değerlerimizi yaşatmak için yoğun çaba sarf ediyoruz. Hacıbektaş'ta Çilehane denilen bölgeyi bu amaçla açık hava müzesine çevirmeye çalışıyoruz. Ancak olanaklarımız yeterli değil. Bu konuda büyük ozan Aşık Davut Sulari'nin anıtının yapımı için Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'den destek istedik. Kendisi kısa zamanda anıtı yaptırdı. Şimdi de Karanlıktan Aydınlığa İnsanlık Müzesi kuracağız. Büyük oranda tamamladık. Şimdi de üzerinin kapanması işinde az bir yer kaldı. Buraya gelen Sayın Başkan'dan destek bekliyoruz. Desteklerinden dolayı Sayın Sarıgül'e teşekkür ediyorum." dedi.

 

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ise ozan Davut Sulari'nin büyük bir aşık olduğunu belirterek, "Aşık olmak, sadece şiir okumak değildir. Aşık olmak, Allah'ı, Muhammed'i yüreğinde duymaktır, hak yolunda olmaktır, ehli- beyte ulaşmaktır. Anadolu'da aşık geleneği, yüksek ahlaktır, haksızlığa karşı durmaktır, sözünü sakınmamak, toplumu hak yoluna davet etmektir. Aşık Davut Sulari bütün bunları eksiksiz yerine getirmiş yüce bir ozandır." açıklamasında bulundu.

 

Büyük Ozan Davut Sulari'nin, laik Türkiye Cumhuriyeti'ni savunduğunu kaydeden Sarıgül, "Artık uyuyan devi uyandıralım. Laiklik tehlikede. Laiklikte sıkıntı olursa buraya gelip büyük üstada ne diyeceğiz. Onun için artık Hacıbektaş'a muhalefet olarak değil, iktidar olarak gelelim. Hacıbektaş'a muhalefet partisi üyesi olarak gelmekten artık yorulduk. Usandık, bıktık, ufak tefek sorunların çözümü için uğraşmak istemiyoruz." diye konuştu.

 

Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu'nun, Karanlıktan Aydınlığa İnsanlık Müzesi'nin üzerinin kapanması için destek istemesi üzerine ise Sarıgül, "Buraya gelecek İzmir, Mersin illerinin belediye başkanlarına durumu iletelim. Eğer çözüm olmazsa Sarıgül yine buradadır." dedi.

 

Ozan Davut Sulari'nin torunu Berrin Sulari de desteklerinden dolayı Sarıgül'e teşekkürlerini iletti. Sulari, "Dedeme yakışır bir yerde, ona yakışacak heykel yapıldı. Bize büyük mutluluğu yaşatan Mustafa Sarıgül ve Hacıbektaş Belediye Başkanı Selmanpakoğlu'na ne kadar teşekkür etsek azdı." şeklinde konuştu.

 

Törenin ardından Edip Akbayram, Tolga Sağ, Erdal Erzincanlı kısa bir konser verdi. Davut Sulari'nin anıtı Hacıbektaş ilçesindeki Çilehane bölgesinde yer alıyor. Anıt, Sulari'nin Erzincan'dan İstanbul'a at üstünde geçişini sembolize eden bir şekilde yapıldı. Çilehane bölgesinde başta Hacıbektaş Veli olmak üzere Yunus Emre, Pir Sultan Abdal, Aşık Veysel, Aşık Mahzuni'nin anıtı bulunuyor.

 

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.