banner461
banner195

Siyasiler Dikkat !

Nevşehir Valiliği bünyesinde faaliyet gösteren İl Dernekler Müdürlüğü ilimizdeki siyasi parti teşkilatlarına yönelik önemli bir duyuru da bulunuyor.

 Siyasiler Dikkat !
07 Şubat 2015 Cumartesi 16:40

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Valiliği bünyesinde faaliyet gösteren İl Dernekler Müdürlüğü ilimizdeki siyasi parti teşkilatlarına yönelik önemli bir duyuru da bulunuyor.

Söz konusu duyuruda; “İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığının genelgesi ile siyasi partilerin iş ve işlemleri İl Dernekler Müdürlüğüne devredilmesi öngörülmüş olup, 29 Ocak 2014 tarihinden itibaren siyasi parti işlemleri İl Dernekler Müdürlüğü tarafından yürütülmektedir. Siyasi Partiler Kanunu’nun 115. maddesi gereğince her kademedeki parti görevlileri ile yedeklerinin seçimi için yapılacak toplantıların gün ve yerlerini, kongre veya toplantıdan yedi gün önce mahallin en büyük mülki amirliğine bildirmeyen parti sorumluları hakkında idari para cezası uygulanır hükmü mevcuttur. Aynı kanunun 33. maddesi parti kongreleri hariç olmak üzere her kademedeki parti organlarıyla parti tüzüğünde belirtilen bir göreve getirilenlerin adları, soyadları, doğum yer ve tarihleri, meslek veya sanatları, ikametgahları ve nüfus cüzdanı örnekleri; o mahallin en büyük mülki amirliğine seçim veya atanmadan başlayarak on beş gün içinde yazı ile bildirilir, bildirmeyen parti sorumluları hakkında idari para cezası uygulanır hükmü mevcuttur. Bu nedenle 2820 sayılı Siyasi Partiler Kanunu’nun 33, 114 ve 115 inci maddeleri gereği idari para cezasına maruz kalmamak için, bildirimlerin İl Dernekler Müdürlüğüne zamanında yapılması gerekmektedir” deniliyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.