banner461
banner195

Sonsuza Kadar...!

Nevşehir MHP Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Fatma Tümtürk İstiklal marşımızın kabul edilişinin 92, yıldönümünü nedeniyle bir basın açıklaması yayınladı.

Sonsuza Kadar...!
11 Mart 2013 Pazartesi 14:53

banner143
banner134

                                                SONSUZA KADAR !

 

         İstiklal marşımızın kabul edilişinin 92, yıldönümünü kutluyoruz.

Devletin birliğinin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünün ifadesi, milli marşlardır. Devletler, bağımsızlık mücadelesi verilerek kurulur Yönetim şekilleri ne olursa olsun tanımları yapılırken milli marş ve bayrağı ile anılırlar.

       Osmanlı devleti, 1. Dünya Savaşını yenik olarak tamamladı.(1914-1918) Yenilgisinin belgesi olarak Mondros Ateşkes Antlaşmasını imzaladı(1918) Bu ateşkes, Osmanlı topraklarının tümünün işgale açık olmasının kabul edilmesi demekti.

Ateşkes antlaşmasını imzaladığımız devletler, (İngiltere,Fransa,İtalya,Yunanistan) yenenler olarak leş kuşları gibi Anadolu’nun üzerine üşüştüler. Kendi aralarında paylaşmaya başladılar.

Yıllardır savaşlarla uğraşan, yorgun, bitkin, yoksullaşmış, nüfusu kırılmış insanımız savaş bitti diye rahat bir nefes alamadan, ayaklarının altından toprağının hızla kaydığını gördü.

Ne oluyoruz diye birbirinden sorup öğrenmeye çalıştı olanları . Çünkü hanemize girmeye çalışanlar, misafirliğe gelen komşularımız değillerdi.

      İşte İstiklal Marşımız; Türk milleti gibi dünyaya hakim olmuş bir milletin birgün bağımsızlığını kurtarmak zorunda kalışındaki çelişkiyi dile getirir.

Türk milletinden bir aile yaşamaya, bir ocak yanmaya devam ettiği sürece bu bayrağın alevi sönmeyecektir Türk milletinin ebediyete kadar yaşama hakkına sahip olduğunu düşündürür.

Canavar;kadın,çoluk çocuk demeden insanımızı öldürendir.. Türk milletine , maddi menfaat için vatanını satmamasını öğütler Son ocağı sönmeden zaptedilmeyecek bir Türk vatanı ve son askeri ölmeden bayrağı yırtılamayacak bir Türk milletine inancını belirtir. “Ergenekon destanını” andıran bir yapısı vardır.

        İstiklal marşımızın yazıldığı günlerde askerimiz batı cephesinde Yunanla savaşmaktadır. Zaman, Sakarya Savaşı öncesidir. Yazılan İstiklal Marşımız çoğaltılarak cephede savaşan askerlerimize dağıtılmıştır. “Kahraman ordumuza “ diye başlayan şiir, hem moral hem de amaç olmuştur. İşgal altında olan şehirlerimizden İstanbul, Bursa ve Edirne’ye de gazete içlerine konarak ulaştırılmış, halkta büyük heyecan uyandırmıştır.

       İstiklal marşımızdaki manevi duygular, bugün için de önemini korumaktadır. Onları korumada gösterilecek ihmalkarlık, milletimizin varlığına kastetmek olacaktır. İstiklal Marşı’nın yazılmasına gerek duyulacak şartlarla karşılaşmamak için uyanık olmak zorundayız.

Neden? Çünkü, İstiklal marşı ; şiir , marş ve ideolojidir. Aynı zamanda “ Mutabakat” metni gibidir.Sonsuza kadar dalgalanacak olan ay yıldızlı al bayrakla Türk milletince tek yürek olarak okunacaktır.

         “İyimserlik, halkın afyonu “ gibidir. Bugünlerde sözü edilen yeni anayasa değişikliği ile tüm meselenin İstiklal Marşımızın anayasadan çıkartılması olduğunu seziyoruz. Gelişmeler öylesine hızlı , aceleci ve kafa karışıklığı yaratma yarışı içinde. Çünkü Türk milletinin adeta son kalan dişleri; Türkiye,Türkçe,İstiklal marşı ve Türk bayrağı gibi görünüyor.

     Şuanda İstiklal marşı vatanımıza göz diken düşmanlara , ülkemizi bölmeye çalışan hainlere karşı güçlü duruşun bir göstergesidir. Ve milletimizin varlığı hürriyeti ve bağımsızlığı demektir. Son günlerde yurdumuzda olup bitenler “ analar ağlamasın “ sözleriyle geçiştiriliyor.

 Fakat “ benim Türkiye’den alacağım var” diyenler rahat rahat konuşuyor.” Yeni anayasa ile benim alacağımı garanti edin “ diyenler asıl Türkiye’nin anasını ağlatmaya çalışanlar.

“Yirmi yıldır bugünü bekliyoruz” , “Özerk Kürdistan” söylemleri, işin sır tarafının kalmadığını belirliyor. Sanki aralarında sessiz sözleşme yapmış gibi görünüyorlar.Yavaş yavaş da anlaşmayı açık ediyorlar. Yeni bir ateşkes mi imzalanıyor? Görelim deyip söyleyeceğimiz şudur; “ Gücünüz yeterse “ !

 Zira , İstiklal Marşımız da ; milletin hayatı, görüş ve düşünceleri ile bağımsızlığımızın şanlı tarihi ve bütün dünyaya meydan okuma vardır.

O halde soruyoruz , “çok dilli milli marş olur mu ?” Adeta kutsanan bir süreç havası var. Neredeyse sürece karşı çıkanlar vatan haini ilan ediliyor. Hangi süreç diye merak ediyorsanız , şöyle belirtelim ; Görüşme tutanakları ortaya özellikle saçılan, içindekiler hiç açıklanmayan “ ada” , “ada” diye hoşlaştırılan “İmralı Süreci”. Canavarla pazarlık yapılıyor. Örnek olay hatırlıyorum ; Öyle ki Damat Ferit dönemi anlaşmalarını unutamıyoruz. Ali Kemallerin gazetelerinde yaptığı yazılı propagandaları ile halkı nasıl yönlendirdikleri bilinen gerçekler. “Nasihat heyetlerinin” Anadolu’da halka işgalcilere karşı direnişe geçilmemesi için ne gibi görüşmeler yaptığını biliyoruz . Yukarıda sayılan eylemlerde ortak payda, milli direncin kırılarak bağımsızlık mücadelesini “saman alevi” gibi düşünüp bağımsızlık meşalesini söndürmekti. Bugünde yaşanan olaylar suyun suya benzediğinden daha fazla birbirine benziyor.

Tüm bu olanlar, yoksa hiç kimsenin karşı çıkmamasını temin için hazırlanan yeni bir sürecin pazarlığı olabilir mi ?

Yalnız temel tehlike olan içerdeki cephelerin de suskunluğudur.

“Halk bu süreci destekliyor “ ilanları halka rağmen yapılabiliyor.Halkı sanki içerden esir alıyorlar. Bu hayal kuruluyor ama Türk milletini uyutabileceğini mi sanıyor? “TEK DİŞİ KALMIŞ CANAVAR” !

        İstiklal marşımızın kabulünün 92, kutlu yıldönümünde eşsiz Atamızı , büyük şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ülkemizi bizlere yeniden armağan eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

 

 

 

                                                                                         11.03.2013

 

                                                                                FATMA TÜMTÜRK

                                                                      MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

                                                                           MERKEZ İLÇE BAŞKAN YRD.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.