banner461
banner195

Soyuğur'dan Seçim Barajına Tepki

Saadet Partisi GİK Üyesi Duran Soyuğur, seçim barajının indirilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Soyuğur'dan Seçim Barajına Tepki
18 Aralık 2014 Perşembe 17:05

banner143
banner134
NEVŞEHİR(MHA) Saadet Partisi GİK Üyesi Duran Soyuğur, seçim barajının indirilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Saadet Partisine bu konuda yapılan eleştirileri de cevaplayan SP Genel İdare Kurulu Üyesi Soyuğur, 11 ay hükümette kaldıklarını, bu süre içerisinde irtica hortladı bahaneleriyle 11 gensoru verildiğini ve bu nedenle bir türlü seçim kanunu ve seçim barajı konusunda bir çalışma yapamadıklarına değindi.

Tabiri caizse; “Abdest Tazelemekten Namaza Bir Türlü Duramadık” diyen Saadet Partisi GİK Üyesi Soyuğur, “Yüzde 10 barajı ile 10 tane parti seçime girse 10 tanesi % 9 alsa hiçbirinin milletvekili çıkarma şansı yok. Bir tanesi de % 10 alsa 550 Milletvekilini çıkaracak, ülkeyi o yönetecek. Bu neresinde adalet. Bunun neresinde insanların temsil edilmesi hakkaniyeti. Böyle bir şey olmaz. Ya arkadaşlar sizde iktidarda kaldınız niye yapmadınız diyorlar. Doğru söylüyorlar. Ama Biz 11 ay süresince ortağımız Tansu Çiller ile hükümet olduk. Bu süre içerisinde 11 tane gensoru verildi. İrtica hortladı diye. Abdest tazelemekten namaza bir türlü duramadık.  Seçim kanunu ve barajı ile ilgilenemedik. Siyasi partiler belli oy oranlarını geçtiği zaman hazineden pay alıyorlar. Seçimde de iki katı yardım veriliyor. 2015 bütçesine göre AKP’ye seçim yardımı olarak 385 Milyon TL yardım yapılacak. 385 Milyonu 550 Milletvekiline böldüm. Nevşehir’de 3 Milletvekili olacağına göre AKP 3 milletvekilini de kazanırsa Nevşehir’e seçim için AKP’ye 2 Milyon 100 bin TL yardım yapılacak. Biz canla başla çalışırken bunun neresi adalet. Başkasının hakkına tecavüz değil mi. Bize oy verenler vergi vermiyorlar mı?. Diyorlar ki, seçim barajının düşmesini isteyenler zaten % 1 oy alıyormuş. Bire gafil sen adaleti tesis et bak o zaman neler oluyor” açıklamasında bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
polat - 3 yıl önce
Paralel de öyle diyo
Avatar
nevşehirli - 3 yıl önce
olur 15 parti girin meclise elinizede bir saz alın saz çalın beyefendi kolayı var paralelin yanında deyil milletin yanında olursanız millet adama böyle yüzde elliyi verir
Avatar
ak - 3 yıl önce
niye geçemiyormusunuz belki fetocular siz bide bbp birleşir taklacıyla birlikte geçersiniz bi deneyin