banner461
banner195

Spor Yatırımlarımızı İlçelere de Götüreceğiz

AK Parti Nevşehir Milletvekili Av. Ebubekir Gizligider, Nevşehir il merkezinde yapılan yatırımlarla ilgili değerlendirmelerde bulunurken, bu yatırımların ilçelere de götürülmesi için çalışmalarının olacağını söyledi.

Spor Yatırımlarımızı İlçelere de Götüreceğiz
24 Kasım 2014 Pazartesi 17:15

banner143
banner134

 Spor Yatırımlarımızı İlçelere de Götüreceğiz

NEVŞEHİR(MHA) AK Parti Nevşehir Milletvekili Av. Ebubekir Gizligider, Nevşehir il merkezinde yapılan yatırımlarla ilgili değerlendirmelerde bulunurken, bu yatırımların ilçelere de götürülmesi için çalışmalarının olacağını söyledi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü kompleksi içerisinde bulunan Spor salonunun detaylı bir onarımdan geçirildiğini kaydeden AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, yarı olimpik havuzun ihalesinin önümüzdeki günlerde yapılarak bu tesisin Mart ayında en geç hizmete sokulacağını dile getirdi.

5 Milyon TL harcama yapılarak inşa edilecek olan Sporcu fabrikasının temelin kısa zamanda atılması için uğraş verdiklerini belirten Gizligider, henüz resmi açılışı yapılmayan ancak hizmete sokulan Gençlik Merkezinin ise Nevşehirli gençler açısından büyük bir şans olduğunu dile getirdi.

2 Milyon 100 bin TL harcanarak inşa edilen yeni gençlik merkezini tüm Nevşehirlilerin ziyaret ederek orada yapılan çalışmaları bire bir görmeleri tavsiyesinde bulunan AK Parti Nevşehir Milletvekili Av. Ebubekir Gizligider, “Son dönemlerde Nevşehir olarak çok ciddi oranda yatırım aldık. Şu anda tamamlananlar var, tamamlanmak üzere olanlar var. Kapalı spor salonumuzda detaylı bir onarım çalışması yapıldı. Öte yandan Spor Kompleksimiz içerisinde güzel bir gençlik merkezi yapıldı. 2 Milyon 150 bin TL harcandı. Herkesin gidip görmesini tavsiye ederim. Okul dışında gençlerimize çok önemli fırsatlar tanınıyor burada. Diğer yandan tüm Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde de Sporcu Fabrikası yatırımı söz konusu. İhalesi yapıldı, yer teslimi de yapıldı. Çok kısa zamanda temeli atılacak. Bütün spor dallarına sporcu yetiştirmek amaçlı bir tesis olacak. Milli sporcularımızı burada yetiştireceğiz. Bu yatırım 5 Milyon TL harcanarak yapılacak. Olimpik havuzumuzda bir sıkıntı oldu. Bu ay sonu itibariyle ihalesi yeniden yapılacak. Mart ayı gibi hizmete açılacak. Bizim en büyük amacımız bu yatırımlarımızı ilçelerimize yaymak istiyoruz. İlçelerimizin de havuzla tanışması ve diğer yatırımlarla tanışması için ileriki dönemlerde çalışmalarımız olacak” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
murat - 4 yıl önce
sayın gizligider 2015 genel secimde isallah aday olmazsın olursan vay akp nin haline
Avatar
sporcu - 4 yıl önce
kesinlikle öyle vekilim acıgöle yarı olimpik yüzme havuzu şart şimdiden hayırlı olsun diyebilirmiyiz
saygılar...
Avatar
inadına nevsehirspor - 4 yıl önce
nevsehirspora yardım ettiği gibi mi yapacakmış yatırımı 2015 te görüşürüz nasılsa sizinle
Avatar
yorum - 4 yıl önce
nevşehirsporu unttuğunuz gibi seçim zamanı bizde sizi unutacağız merak etmeyin
Avatar
mustafa karaman - 4 yıl önce
sınoptan artvıne kadar sahıl seridinde beldeler ilceler koyler illerde hemen sahıl cevre yolu kenarında spor salonları genclık merkezlerı goz kamastırıyor bız bu projelerı talep ederken sadece talepte kalmısız ve sadece avutulmsuz nevsehırın genclıgı genc degılmıydı sadece karadenızmı vardı meclıste