banner461
banner195

Sunar: “İstanbul’la Birlikte Gönüllerde Fethedilmiştir.”

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Av. Kazım Sunar, İstanbul’un Fethi ile köklü medeniyetimiz insanlık tarihine damgasını vurduğunu belirterek; “ Fetih ile sadece şehir değil, gönüller de fethedilmiştir” dedi.

Sunar: “İstanbul’la Birlikte Gönüllerde Fethedilmiştir.”
28 Mayıs 2013 Salı 11:14

banner143
banner134

  İstanbul'un fethinin 560. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Kazım Sunar, medeniyetler ittifakının sembol şehri olan İstanbul'un, yüzyılların birikimini yaşatarak geleceğe taşımaya ve insanlığa ışık tutmaya devam edeceğini söyledi.

Sunar mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Fetih ile yeni bir çağ kapanıp yeni bir çağ açılmış, köklü medeniyetimiz insanlık tarihine damgasını vurmuştur. Fetih ile sadece şehir değil, gönüller de fethedilmiştir. Hem milli tarihimiz hem de dünya tarihi için bir dönüm noktası olan İstanbul’un Fethi için Hz. Peygamber Efendimiz (S.A.V) de ‘O’nu Fetheden ne büyük kumandan, O’nu fethedenler ne büyük asker’ şeklinde önemsemiş, müjdelemiş ve övmüştür. İstanbul’un fethiyle bu güzel şehir bir barış adası, bir uygarlık merkezi, bir mutluluk beldesi olmuştur.  Büyük fethin 560. yıldönümünü gururla yaşıyoruz. Bundan tam 560 yıl önce atalarımız tarafından fethedilen İstanbul, Türk yönetimi altında farklı dinlerden, farklı dillerden, farklı etnik kökenlerden insanların barış içinde yaşadığı, kültürler arasındaki bu müstesna diyalog neticesinde dünyaya örnek teşkil edecek bir toplum modelinin, bir arada yaşama tecrübesinin yaşandığı bir merkez olmuştur. Bugün ülkemizin modern vitrini olarak dünyaya açılan penceresi olan, Avrupa’ya kültür başkentliği yapan güzel İstanbul’umuz, doğu ile batı arasında köprü olma vazifesini sürdürmektedir. Bu konuda bizlere düşen vazife; tarihi ve kültürel dokusunu koruyarak, İstanbul’u bir bilim ve kültür merkezi haline getirmektir. Bu düşüncelerle İstanbul’un fethinin mimarı, büyük devlet adamı Fatih Sultan Mehmed’i, vatan uğrunda canlarını feda eden tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle yad ediyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.