banner461
banner195

Taner Yıldız Nevşehir'de "Demokrasi Nöbeti"ne Katıldı

Nevşehir Diriliş Meydanı’ndaki  gerçekleştirilen Demokrasi nöbetine  Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız’ da katıldı.

Taner Yıldız Nevşehir'de "Demokrasi Nöbeti"ne Katıldı
31 Temmuz 2016 Pazar 01:15

banner143
Eski Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: “Bu Devletin Sahibi Yine Bu Millettir “
İlgili Galeriye Git
banner134
ESKİ ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI YILDIZ: “BU DEVLETİN SAHİBİ YİNE BU MİLLETTİR “

Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve Kayseri AK Parti Milletvekili Taner Yıldız, 15 Temmuz’un devleti hedefe koyanların 40 yıllık mücadelesinin asil ve kahraman Türk Milleti tarafından 12 saatte bertaraf edilmesi açısından büyük bir önem taşıdığını söyledi.

Milli İradeyi hiçe sayan bir grup vatan haini tarafından 15 Temmuz Cuma günü gerçekleştirilen darbe girişimine karşı , Nevşehir tek yürek halinde darbe ve darbecilere Demokrasi nöbeti ile tepki vermeyi sürdürüyor.

Cumhurbaşkanı ve Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’ın darbe girişiminin hemen ardından ‘Meydanlara  inin’ çağrısı üzerine  bir araya gelen Nevşehirliler,  Diriliş Meydanı’nda 16. güne giren Demokrasi Nöbetine her geçen gün artan coşkuyla devam ediyorlar.

Zaman zaman tekbir getiren Nevşehirliler,  sloganlarla da  darbe ve darbecilere olan tepkilerini dile getiriyorlar.

Diriliş Meydanı’ndaki  gerçekleştirilen Demokrasi nöbetine  Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız’ da katıldı.

Halkın sevgi gösterileri arasında Diriliş Meydanı’na gelen Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, 15 Temmuz darbe girişimi anısına hazırlanan hatıra defterinde düşüncelerini kaleme aldı.

Platformda okunan Sela’nın  ardından  vatandaşlara seslenen  Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, bu ülkede , 27 Mayıslar, 12 Eylüllerin, 27 Nisanların, 28 Şubatların orada milletimizin iradesinin ayaklar altına alındığı bir dönemden, 15 Temmuz gününün  bu milletin şahlanışına sahne olduğunu dile getirdi. Yıldız : “15 Temmuz’ da asil Türk Milleti, Türkiye siyaset tarihine ve dünyadaki insanlık tarihine altın harflerle yazılacak çok önemli bir şey yaptı. Bu necip millet, bur grup haininin darbe girişimi sırasında devletine sahip çıkmıştır. Eğer bu alçaklar, bu hainler, amaçlarına ulaşsalardı, 16 Temmuz sabahını tasavvur edebilecek durumda değildik.   Bu hainler her şeyi hesap ettiler belki, ama bu necip milletin kalbindeki vatan ve millet sevgisinihiç  hesaplayamadılar. Ankara’daki hain girişimin olduğu anlarda, hainlerin mermisi ile daha  yenievlenen bir  kardeşimiz yaralanıyor, Hemen eşini arayıp, merak etmemesini kendisinin yaralı olduğunu söylüyor. Eşi de telefonda ‘Sen şehit de olsan seni gelir o meydandan alırım’ diye karşılık veriyor. Yarabbi bu nasıl bir aşktır böyle.?İşte vatan hainlerinin hiç hesaba katamadığı aziz kardeşlerimizin bu vatana duydukları sevgi bu. " dedi.

Yıldız, " 15 Temmuz’da hedefe tamamen devlet konulmuştu. Ama bu asil ve necip Türk Milleti bunların 40 yıllık hesabını 12 saatte Allah’ın izniyle sayın Cumhurbaşkanımızın gelişmeler karşısında ferasetli yaklaşımları ile bertaraf etmeyi başardı.Herkes bir kez daha şahit oldu ki bu devletin sahibi yine bu millet olmuştur. 15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişiminde şehadet mertebesine ulaşan kardeşlerimiz kalplerimizde her zaman yaşayacaklardır. Şehit kardeşlerimize bir kez daha  Allah’ dan rahmet,  yaralı kardeşlerimize de acil şifalar diliyorum. Hainler asla bizi alt edemeyeceklerdir. 15 Temmuz hainler için kara bir leke,  şehitlerimizin de kalplerimizde yükseldiği bir gün olmuştur."şeklinde konuştu.

Yıldız konuşmasının ardından Beşir Derneği tarafından gerçekleştirilen çorba dağıtımına katılarak vatandaşlara çorba ikram etti.

Diriliş Meydanı’nda 16. gününe giren Demokrasi Nöbeti’nde binlerce  vatandaşlara ikram amaçlı olarak çeşitli standlarda açılıyor.Nevşehir Belediyesi tarafından açılan standa vatandaşlara bayrak ve su dağıtımı yapılmasının yanı sıra , Nöbet sofrası da kurularak çeşitli ikramlarda bulunuluyor. Bazı sivil toplum örgütleri de halka ikramlarda bulunuyor.
 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.