banner461
banner195

Tanrıver: “1 Kasım Tek başına iktidarın ve ülkemizin hedeflerine ulaşmasının kaynağı olacaktır”

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Tanrıver: “1 Kasım Tek başına iktidarın ve ülkemizin hedeflerine ulaşmasının kaynağı olacaktır”

Tanrıver: “1 Kasım Tek başına iktidarın ve ülkemizin hedeflerine ulaşmasının kaynağı olacaktır”
08 Eylül 2015 Salı 16:48

banner143
banner134
AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, AK Parti ve AK Partililerin 14 yılın her gününü büyüme ve değişiklik isteyen bir ülkeye karşı verilen haklı bir mücadele ile geçirdiğini söyledi.

Bu hafta sonu gerçekleştirilecek AK Parti 5. Olağan Büyük kongre öncesinde basın toplantısı düzenleyen AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, son günlerde insani hiçbir değeri taşımayan terör örgütünün hain tuzakları ile şehitlik mertebesine yükselen polis ve askerlerimize Allah’tan rahmet dileyerek konuşmasına başladı.

Türkiye’nin içerisinde bulunduğu bu zorlu dönemi yine aziz milleti ile bir ve beraber olarak atlatacağını ve bölücü hainlere karşı hak ettikleri cevapların verileceğini ifade eden Tanrıver, vatanın ve milletin bütünlüğü uğruna şehit olan kahraman Mehmetçiklerimiz ile polislerin gönüllerde asla unutulmayacaklarını vurguladı. Tanrıver, şehitlerin yakınları ve aziz Türk Milletine başsağlığı dileklerinde bulundu.

AK Parti’nin sadece ve sadece milletten destek alarak ülkenin büyümesi ve gelişmesi adına çalışmalara imza attığını vurgulayan AK Parti Nevşehir İl Başkanı Tanrıver, şöyle konuştu : “ 2001 den beri AK Parti, girilen her bir seçim, gerçekleştirilen her bir referandumda  milletle sözleşmesini tazelemiştir. AK Parti’nin Türkiye’ye getirdiği gelişmişlik çizgisi, bir siyasi partinin sandıktan çıkan iradenin ortaya koyduğu başarı hikayesinin bir milleti ve bir ülkeyi nasıl dönüştürebileceğinin ispatı olmuştur. Tüm dünya 14 yıl boyunca büyük bir hayranlıkla,  ilgiyle ve takdirle bu büyük mücadeleyi ve bu mücadelenin neferlerini izlemiştir. Ve AK Parti, Kurucu Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan' ın sıkça vurguladığı ifadesiyle "Kökü mazide, gözü atide" bir harekettir. Kendini oluşturan ve geçmişten gelen değerleri kaybetmeyen, onlara sahip çıkan ve o değerler doğrultusunda geleceği planlayan, gelişmeyi hedefleyen değerlerinden ve hedeflerinden sapmayan" Milletin Partisidir" dedi. 

AK Parti girdiği tüm seçimlerde olduğu gibi 7 Haziran'da Türkiye'nin 13 yıllık kazanımlarını koruyup büyük hedeflerine ulaşmayı milli iradeden onay alarak gerçekleştirmek için yola çıktığına işaret eden Tanrıver : “Cumhuriyetimizin lOO. yılında bölgesinin ve dünyanın saygınlığını tam manasıyla elde edip, insanımızın ve medeniyetimizin tüm unsurlarıyla yükselmesini hedefliyordu. Her seçimde olduğu gibi bu seçimlerde de Milli iradenin kararını tereddütsüz kabul eden AK Parti, gereğini süreç içerisinde yerine getirmiştir. Ülkemizi hükümetsiz bırakmamak adına yine yapıcı bir siyaset anlayışı ortaya koymuştur. Türkiye'nin siyasi irade ve hükümet iradesi boşluğuna düşeceğini hesap edenler ekonomik, siyasi istikrarsızlıkla birlikte, milli birlik ve kardeşlik sürecini de terörle sabote ederek, milletimizi kazanımları ve hedeflerinden uzaklaştırmamaya teşebbüs ettiler. AK Parti, ülkemizi ve insanımızı; birikimi, tecrübesi ve ortak aklıyla birlikte kurulan bu oyunlardan uzaklaştırmayı başarmıştır. Milletten aldığı iradeyi her gün hakkıyla kullanıp, yerine getirmiştir.” dedi.

7 Haziran sonrasında geçen 3 aylık süre ve olayların Türkiye’nin  21. asrın başından itibaren diğer ülkelerden üstünlüğünün tek başına iktidar olduğu gerçeğini bir kez daha tüm açıklığıyla ortaya koyduğuna vurgu yapan Tanrıver, hedeflerinin de 1 Kasım seçimlerine ülkemizi yeniden tek başına iktidar olma imkanı sunabilmek olduğunu ifade etti. 

1 Kasım 2015 Pazar günü gerçekleştirilecek seçimle coğrafyamızın ve topraklarımızın makûs talihini değiştirme kararlılığı olan ve bunu da ispatlamış tek hareketin AK Parti ve onun kadroları için anlamı ve yüklendiği misyonu ve sorumluluğu açısından önemli bir tarih olduğunu kaydeden AK Parti Nevşehir İl başkanı Mehmet Ali Tanrıver ,basın açıklamasında daha sonra şu görüşlere yer verdi: “ 1 Kasım'a giden her dakika, her olay bizim ve milletimiz için anlamlıdır. Bu nedenle 1 Eylül 2014'de başlayan kongre sürecimiz ve bu esnada gerçekleşen mahalle, belde, ilçe ve il kongrelerimiz her noktada coşku, heyecan ve birliktelik içerisinde geçmiştir. Genel Başkanımız, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun ve parti yetkililerimizin katıldıkları kongreler bütünleşmemizin, tazelenmemizin ve tabanımızın verdiği yetkiyle sorumluluklarımıza yeniden heyecanla başlatmamızın teminatı olmuştur. Şimdi aynı anlayışla 5. Olağan Kongre sürecimizi "Olağan Büyük Kongremizle" tamamlıyoruz.12 Eylül tarihi Türkiye'nin en talihsiz günlerinden biriydi. Çok şükür 2010 referandumu ile bu tarihin üzerindeki kara lekeyi kaldırdık. Şimdi 12 Eylül 2015'te, bu günü AK Parti 5. Olağan Büyük Kongresi ile taçlandırıyoruz. Partimizin her kongresinin bir anlamı ve misyonu vardır. Geçmişteki kongrelerimiz AK Partimize, tabanımıza ve teşkilatımıza büyük sorumluluklar yüklemiş ve buradan alınan güçle de Türkiye büyük atılımlar gerçekleştirmiştir. Şimdi aynı vazife 5. Olağan Büyük Kongrededir. Bu kongremiz Türkiye'nin demokratikleşme, kalkınma, ilerleme ve değerleriyle bütünleşme yolculuğuna, evrensel sorumluklarına ara vermeden, tüm hızıyla devam etmesinin kaynağı olacaktır. Bu kongremiz, milletimizin Yeni Türkiye yolculuğuna devam etmesinin kaynağı olacaktır. Bu kongremiz, 1 Kasım'da tek başına iktidarın ve ülkemizin hedeflerine ulaşmasının kaynağı olacaktır .Bu kongremiz, kardeşliğimize halel getirmeye çalışanlara karşı milli iradenin güçlü sesinin kaynağı olacaktır .Bu kongremiz, 2023, 2053 ve 2071'e selametle ulaşmamızın kaynağı olacaktır." Bu kongremiz tek başına iktidarın anahtarıdır." Birliğimizle, hedeflerimizle Yeni Türkiye yolculuğunun devam edeceği ve milletle olan sözleşmemizi parti olarak yeniden tazeleyeceğimiz 5. Olağan Büyük Kongremizin milletimize, ülkemize, siyasi hayatımıza ve demokrasimize hayırlı olmasını diliyoruz.”


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.