banner461
banner195

Tanrıver “Mekke’nin Fethi Dünyaya İnsan Hakları Dersi Vermiştir

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver; “İslam tarihinin altın sayfalarından biri olan Mekke’nin Fethi bütün dünyaya müsamaha ve insan hakları dersi vermiştir.

Tanrıver “Mekke’nin Fethi Dünyaya İnsan Hakları Dersi Vermiştir
30 Aralık 2014 Salı 13:03

banner143
banner134
AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver; “İslam tarihinin altın sayfalarından biri olan Mekke’nin Fethi bütün dünyaya müsamaha ve insan hakları dersi vermiştir. Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V), gücü olmasına rağmen intikam yerine bağışlamayı seçerek insanların kalplerini İslam’a açmıştır” dedi.

Mekke’nin fethi nedeniyle bir mesaj yayımlayan AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver; “ Kan dökülmeden gerçekleştirilen bu fetih merhamet ve adaletin zirve noktası, karanlıktan aydınlığa kavuşmanın simgesidir” diye konuştu.

Tanrıver, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz Muhammed (S.A.V.)’in dünyaya teşrif buyurdukları, çocukluk ve gençlik yıllarını geçirdiği, Nübüvvet kitabının hem ön sözünün hem de son sözünün indirildiği, Hz. Adem A.S.’dan itibaren tevhit inancının merkezi ve Müslümanların kıblesi olan Kâbe’nin de bulunduğu, Mekkeli müşriklerin bitmek tükenmek bilmeyen eziyetleri sonucunda müminlerin hicret etmek zorunda kaldığı ve Efendimiz (S.A.V) Mekke’den çıkarılırken yaşlı gözlerle “Ey şehir, senden çıkarılmasaydım vallahi seni terk etmezdim’’ dediği şehirdir. Mekke'nin İslam ordusu tarafından fethedilişinin yıl dönümü dolayısıyla yeryüzünün tarihi değişmiş, insanlık içinde bulunduğu karanlık dehlizlerden aydınlığa kavuşmuştur. İslam tarihinin altın sayfalarından biri olan Mekke’nin Fethi bütün dünyaya müsamaha ve insan hakları dersi vermiştir. Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V), gücü olmasına rağmen intikam yerine bağışlamayı seçerek insanların kalplerini İslam’a açmıştır. Kan dökülmeden gerçekleştirilen bu fetih merhamet ve adaletin zirve noktası, karanlıktan aydınlığa kavuşmanın simgesidir. Başta İslam dünyası olmak üzere yeryüzünde yaşanan bütün zulümlerin, adaletsizliklerin, gözyaşının son bulması için tıpkı Mekke’nin fethinde olduğu gibi gönüllerin fethine ihtiyaç vardır. İnsanlık ancak bu fethin ruhuyla kan ve gözyaşından kurtulabilir. Bu duygu ve düşüncelerimle fethin yıl dönümünü kutluyor, tüm İslam şehitlerimize yüce Allahtan rahmet diliyorum” dedi.Kapadokya İnternet Medyacılar, Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti Haberini üye olmayan sitelerin kullanması yasaktır.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.