banner461
banner195

“Tarihi Yalan Tamamen Yok Olacak”

İşçi Partisi Nevşehir İl Başkanı Prof. Dr. Meliha Atalay, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in girişimleri ile Sözde Ermeni Soykırımının artık tamamen yok olacağını dile getirdi.

  “Tarihi Yalan Tamamen Yok Olacak”
28 Ocak 2015 Çarşamba 18:02

banner143
banner134

İşçi Partisi Nevşehir İl Başkanı Prof. Dr. Meliha Atalay, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in girişimleri ile Sözde Ermeni Soykırımının artık tamamen yok olacağını dile getirdi.

Atalay, “28 Ocak 2015 Çarşamba  günü, Türkiye Cumhuriyeti Tarihi için çok önemli bir gün olarak, daima anılacak. Çünkü bugün, uzun yıllardan beri Türk Ulusunu ''Ermeni Soykırımı'' yaptığımız yalanı ile suçlayan, azımsayan, bu yalan üzerinden Ulusumuzdan ve Ülkemizden sürekli çıkar sağlama amacı güden, taşıyan Emperyalistlerin yalanlarının yüzlerine vurulduğu,  hak ettikleri cevabı aldıkları ve 100 yıllık yalanın son bulduğu gündür. Bilindiği gibi, Ermeniler, Osmanlı Devletinin çok güç kaybettiği son yıllarında, İngiltere, Fransa ve Çarlık Rusya’sının kışkırtmaları sonucu Devlete karşı, 'isyanlar' başlatmışlardır. 1915 yılında, dönemin yetkilileri bu isyanları bastırmak için Ermenileri ülkenin kuzeyinden (Erzurum ve vd), gene Osmanlı toprakları içinde yer alan güney İllere, Suriye'ye doğru göç ettirmişlerdir. Bu göç ettirme, tamamen savunma amacı ile yapılan zorunlu bir uygulamadır. Ancak emperyalistler bu olayı sürekli olarak Türkiye'nin aleyhine bir koz olarak kullanıp, kışkırtmalarını sürdürmüşlerdir. Türkiye'nin düşmanı çoktur. Bu bağlamda birçok ülke parlamentosu da ''Ermeni soykırımı yalandır'' deme yasağı getirmişlerdir. Örneğin İsviçre, Yunanistan Parlamentosu gibi. Bu yalana ilk karşı çıkan İşçi Partisi Genel Başkanı Sayın Doğu Perinçek ve Talat Paşa Komitesi'nin çok değerli üyelerinin, (KKTC Cumhurbaşkanı Sayın Rauf Denktaş) ''Ermeni Soykırımı Emperyalist bir Yalandır'' demenin bir düşünce özgürlüğü olup, suç sayılmayacağı ile ilgili, AİHM' de açtıkları davanın ilk duruşmasında, davayı kazanmışlardır. Bugün, 28 Ocak 2015 ise, bu davanın temyiz edildiği son duruşma günü olup, Ermeni Yalanının tamamen yok edildiği tarih olacaktır. Bu günden itibaren hiç bir ülke bizi 'soykırımla' suçlayamayacak ve bu yalan tarihe gömülecektir. Bu gerekçe ile Türkiye'nin  onur davasının kazanılmasına öncülük eden, başta İşçi Partisi Genel Başkanı Sayın Doğu Perinçek ve emeği geçen bütün değerli insanlarımıza  şükran ve saygılarımızı sunarız. Var olsunlar” dedi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
bravo - 3 yıl önce
en azından kobaniye selam göndermiyorlar. ermenice öğrenmekte istemiyorlar. bravo
Avatar
siyasi yorumcu atakan - 3 yıl önce
tebrikler size. nevşehirde hangi gelmiş geçmiş il başkanı profesördü? tabiki hiç biri. ermeni meselesinde hükümet hepimiz ermeniyiz der, herşeyi de kabul ederler demedi demeyin haa